תרבות

יהלום פרימיום: לא רק תכשיט מפואר לאהובה, אלא השקעה שערכה עולה ב 20-30% תוך 10 שנים

הגיע הזמן להתחדש בתכשיט? תעשה את זה נכון ותשקיע ביהלום פרימיום שערכו יישמר ואפילו יעלה עם הזמן. יצאנו לבדוק עם IDC – מותג היהלומים היוקרתי המוביל בבורסה כבר 40 שנה – כיצד לבחור תכשיט מרגש שגם ייתן את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף כנכס כלכלי שערכו עולה מדי שנה?

מור משרקי  29.12.21 // 8:00

"אין מתנה שאשתי אוהבת יותר מתכשיטים. זו הדרך שלי להראות לה את ההערכה והאהבה שלי כלפיה", טוען יהודה (55) מהוד השרון, "כיף להשקיע ולפנק אותה, אבל להגיד שאני באמת מבין את האיכות של מה שקניתי? אני לא סגור על זה. מכורח הנסיבות אולי יצאתי 'פראייר' בלי לדעת ולא קיבלתי את האיכות המקסימלית לכסף שלי…"

יהודה הוא לא היחיד, זוגות רבים בישראל אולי יכולים להרשות לעצמם מותרות בעשרות ומאות אלפי שקלים, רק שהם לא יודעים אם הכסף שלהם קנה את התמורה המקסימלית, ופעמים רבות מגלים בדיעבד, כשמאוחר מדי, שהעסקה שביצעו לא הייתה הכי משתלמת.

"זה קורה יותר מדי פעמים בקניית תכשיטים", מספרת יעל קלוגמן, דור שלישי לתכשיטנים בבית המותג היוקרתי IDC בבורסת היהלומים ברמת-גן, "יהלומים הם השקעה רצינית, ואם כבר עושים אותה – עדיף לקבל את התמורה הטובה ביותר לכסף, כלומר יהלומי פרימיום שהופכים לנכס והשקעה גם עשורים קדימה".

יעל קלוגמן, IDC תכשיטים: "יהלום פרימיום הוא כזה ששומר ומעלה את ערכו לאורך השנים"

אני חייב להבין משהו: איך תכשיט יהלום שאני קונה לאשתי היום הופך לנכס ולהשקעה בעתיד?

"היום תכשיטי יוקרה הם מדד לסטטוס חברתי ולכבוד. יש בשוק המון תכשיטים של סברובסקי ויהלומי מעבדה, והם אכן יפים אך חסרים את הערך הכספי והסנטימנטלי של יהלום אמיתי ברמת פרימיום.

הייחודיות של יהלום לעומת כל מוצר צריכה אחר היא שאין לו בלאי או תחלופה, עונדים אותו במשך שנים רבות והוא רק מעלה את ערכו.

ניקח לדוגמה יהלום שנרכש לפני 10 שנים במחיר של 10,000$. אם תחלק את הסכום הזה על פני התקופה שענדו את התכשיט, ההשקעה היומית בתכשיט היא של 10 שקלים ביום בלבד, זאת בזמן ששוויו עלה לאורך השנים ועומד על 20-30% יותר בתום התקופה. איזה עוד רכישה מאפשרת את זה?"

"ליהנות מתכשיט יוקרתי יום יום ולדעת שזאת גם השקעה לטווח רחוק"

ואם אני לא מתכוון למכור אותו חזרה ולקבל את השווי, מה זה עוזר לי לקנות תכשיט שהוא השקעה?

"אין צורך למכור את התכשיט כדי ליהנות מהשווי שלו. תכשיט יהלום הוא כמו ביטחון, כסף שאתה שומר בחיסכון ועל הדרך גם נהנה מענידתו, מיופיו ומהיתרון המעמדי שלו.

תכשיט עם יהלום מעניק ערך משפחתי, כי הוא למעשה נכס שעובר מדור לדור, כמו שמישהי מעבירה טבעת אירוסין הלאה מסבתא לאמא לבת. זה לא רק ערך סנטימנטלי ורגשי מאוד גדול, אלא גם שקט כלכלי לילדים ולנכדים, זה עובר בירושה ומחזק את הכוח של השושלת, אין עוצמתי מזה".

אוקיי, אבל איך אני יכול לדעת שהיהלום שרכשתי הוא ברמה של פרימיום?

"שאלה מצוינת. רוב האנשים לא יידעו להבדיל בין יהלומים שונים בעלי מאפיינים ואיכויות שונות. אבל כשמדובר בתכשיט יוקרתי כל כך, מן הראוי לברר עליו קצת יותר. כמו שלא היית קונה רכב בלי לבדוק את המפרט הטכני שלו.

לא חסרים אנשים שקנו יהלומים והבינו שהם שילמו הרבה יותר יקר ממה שהיו יכולים לקבל. זה תחום שאתה לא מכיר, עם עולם מושגים זר ועם הרבה מידע לא מהימן שאולי קראת באינטרנט או שאמרו לך חברים.

מגיעים אלינו לקוחות רבים שמרוב קריאה והתייעצויות יצאו עוד יותר מבולבלים, ולצערנו רוב הקניות נעשות ללא תחושה של ביטחון מלא עם הידיעה שהשגת את התמורה המלאה לכסף שלך. 

הרי לפני שתקנה מניה או רכב, אתה תברר ותפנה למומחים, נכון? אבל בתכשיטי יהלום לא כל אחד מומחה, גם לא המוכר בחנות. אצלנו יש גמולוגים (מומחים ביהלומים ואבני חן) שיודעים להעריך שווי אמיתי של תכשיט ולקחת את הרצון שלך יחד עם התקציב הקיים כדי שתקבל בהכרח יהלום ברמת פרימיום".

אוקיי, אבל איך אני יודע שהמוכר בחנות תכשיטים באמת מומחה ושהוא מציע לי יהלום פרימיום?

"קודם כל, לא צריך להתבייש ואפשר לשאול את איש המכירות מה ההכשרה המקצועית שלו, אבל יש עוד הרבה מדדים – למשל מה המוניטין של החנות? מה הוותק שלה? האם יש לה סניפים בחו"ל? האם המלאי אמיתי או רק תמונות באתר שעברו פוטושופ? אלו מספר דוגמאות שיעזרו לך להבין עד כמה החברה אמינה.

בנוסף, אם אתה כבר בחנות ורואה יהלומים, תמיד תבקש לראות תעודות איכות בינלאומיות כמו GIA שהיא התעודה האמריקאית ליהלומים.

יהלום אמיתי נמדד לפי ה-4C, ארבעה קריטריונים שמתחילים באות C: קראט (Carat), צבע (Color), שקיפות (Clearity) וליטוש (Cut). גמולוג, מומחה לאבני חן, יוכל להציג לך כל יהלום לפי המדדים האלה לתת לך הסבר ייחודי. זה לקנות תכשיט יהלום ולעבור קורס, להבין בדיוק את הערך של מה שאתה קונה.

רוב האנשים שומעים את ההרצאה הזו על ה-4C וחושבים שהבינו את כל התורה על רגל אחת. אבל למעשה, זו למידה שטחית ומוטעית בחלקה. 

זה כמו שאגיד לחברה, יש לי מישהו שיכול להתאים לך, הוא בלונדיני עם עיניים כחולות. האם הנתונים היבשים האלה יקבעו אם מדובר באדם נאה או לא? ממש לא. כך צריך להתייחס הרבה יותר לעומק למאפייני היהלום כדי להבין את ערכו ומתוך כך להגיע לוודאות ברכישה".

אבל איך אדע לעשות את הבחירה הנכונה ולהיות בטוח שאני משקיע בתכשיט יהלום פרימיום?

"שאלה מצוינת, זוהי מהות החיבור שלנו עם חברת SARINE, המובילה בעולם בנושא דירוג יהלומי פרימיום עם טכנולוגיה ייחודית שבה אנחנו היחידים בישראל שעושים שימוש.

בתמונה: יהלום מלוטש לרמה הבינלאומית הכי גבוהה באמצעות טכנולוגיית סרין - Sarine.

מהות הטכנולוגיה היא לקבוע את המשיכה החזותית של היהלום והייחודיות שלו באמצעות ביצועי אור. זה מדד חדש של דירוג יהלומים, מה שאומר שהיהלום נראה הרבה יותר נוצץ, מבריק ובוהק מכל יהלום אחר. 

שתבין, אנשים מכל העולם מגיעים ספציפית אלינו כדי לקבל יהלומי פרימיום, וגם המקצוענים בישראל שמכירים את הטכנולוגיה של סרין יודעים שזה אקסקלוסיבי ואפשר למצוא את זה אצלנו בלבד.

אבל מעבר לייחודיות הזאת, אחד היתרונות הגדולים שלנו הוא המבחר והמגוון. אולם התצוגה היוקרתי שלנו הוא ענק ויש בו כל תכשיט שתוכל להעלות על דעתך. יהלומים בכל גודל ובכל צורה, אבני חן צבעוניות ויוקרתיות מהמכרות המובחרים בעולם, עיצובי זהב גם לתכשיט יומיומי וגם לתכשיט יוקרתי לאירועים".

טוב, זה ממש עולם שלם! עם כל כך הרבה אפשרויות איך אדע לבחור את התכשיט המושלם??

"מראה עיניים הוא שונה לחלוטין מכל תמונה באינטרנט. הגעה לאולם שלנו ובחינת היהלומים בעין מאפשרת להבין איך התכשיט ייראה במציאות, בלי הדמיות ובלי פוטושופ, זה גורם מכריע בבחירת תכשיט איכותי.

בנוסף, יש אצלנו גם מחלקת ייצור עם גמולוגים וצורפים מומחים. קרה לנו לא פעם שמישהו הגיע עם תמונה של תכשיט או עם תיאור מילולי בלבד והצלחנו לייצר לו על המקום את התכשיט שהוא רצה. 

"לא מצאת ב-100% מה שחיפשת במגוון הענק שלנו? נכין לך תכשיט לפי כל פנטזיה"

זה מזכיר לי גבר שהגיע אלינו, בן 60 בערך, רצה מאוד לקנות לאשתו תכשיטי יהלום יוקרתיים אבל הודה בפנינו שהיא לא מתחברת לתכשיטים. בהמלצתנו נמצאה הדרך היצירתית לתת לה מתנה שהיא בכל זאת תאהב. 

לקחנו שני יהלומים, כל אחד במשקל קראט שלם, וחרטנו עליהם את השמות של הנכדות שלהם. אשתו משוגעת על הנכדות, כך הוא סיפר, והיא כל כך התרגשה לראות את החריטות המיקרוסקופיות על היהלומים, ששובצו לאחר מכן בעגילים, כך שהיא ענדה אותם כל יום!

עוד דבר נחמד במחלקת הייצור זה שהקירות שקופים ואפשר לראות את העבודה מתבצעת בזמן אמת. אנחנו עורכים סקיצה והדמיה וכך מגיעים לתוצר הרצוי לפי כל פנטזיה".

קניתי פעם לאשתי תכשיט עם הרבה יהלומים קטנים, אבל אחרי 4 שנים כמה מהם נפלו וכשהלכנו לחנות גילינו שהעסק נסגר. איך אפשר להיות בטוח שנקבל שירות עבור המוצר גם אחרי שנים?

"הוותק שלנו הוא הביטחון שלך. אנחנו כבר דור שלישי, לא עסק שנפתח לפני שנה והיה על סף סגירה בקורונה. זאת מציאות עצובה אבל הרבה עסקים נפתחים ונסגרים כל שני וחמישי. אצלנו אתה יודע שאם תצטרך גם בעוד 5 או 10 שנים להגיע ולשדרג את התכשיט, אנחנו נהיה שם.

יתרה מכך, אצלנו השירות הוא לכל אורך תקופת האחריות ובאופן מקיף ביותר. אנחנו לא רק מאפשרים החלפות, התאמות מידה ושינויים בתקופה שלאחר הקניה, אנחנו גם מבטיחים "טיפול 10,000" לתכשיט מדי שנה, ממש כמו טסט לרכב, על חשבוננו! 

זה אומר בדיקה של הצורפים שהאבן יושבת טוב וששיני התכשיט תופסות אותה בצורה מיטבית, אם צריך לחזק או להדק אז מחזקים. החידוש השנתי גורם לתכשיט להיראות חדש כאילו הרגע נרכש – וצריך לזכור שליהלום אין בלאי, רק צריך ניקוי יסודי ותחזוקה נכונה כדי שהתכשיט יראה נוצץ גם שנים לאחר הקניה.

אין שירות כזה בשום חנות תכשיטים אחרת, וזאת אחת מהסיבות שמי שמגיע אלינו לקנות תכשיט הופך לחלק מהמשפחה, כשהוא יודע שהוא מקבל לא רק את תכשיט היהלום הכי טוב, אלא גם את השירות הכי טוב". 

"3 דורות של תכשיטנים ברמה הכי גבוהה הם השקט והביטחון שלך בכל תכשיט יהלום שתקנה"

וואלה! זה באמת נותן הרבה ביטחון, אז איפה אפשר להתרשם מתכשיטי היהלום שלכם?

"אנחנו ממוקמים בבורסה ברמת גן וניתן ליצור אתנו קשר כדי לקבל ייעוץ של גמולוג מומחה טרם הקנייה. היופי בוותק שלנו הוא שיש לנו גם אינטואיציה ייחודית להתאים את התכשיט המושלם לכל אחד ואחת. 

דוגמה אחת מיני רבות שניתן לציין, לקוח שהתעקש על טבעת בזהב לבן, למרות שהמלצנו לו חד משמעית זהב צהוב לאחר שהראה לנו תמונה של ארוסתו. ומה קרה? הוא חזר עם האישה והיא ביקשה להחליף לזהב צהוב! 

זה עד כמה מדויקת האינטואיציה והראייה שלנו של תכשיטים התואמים לאדם. זה משהו שרק ניסיון רב-שנים בתחום יכול לתת, וזה כמובן רק יתרון אחד שהופך את תכשיט היהלום שאתה קונה להשקעה ארוכת-טווח שמשמשת גם מתנה רגשית עמוקה, אבל בעיקר השקעה משתלמת שהיא נכס משפחתי".

כתבות דומות

"תוך 6 חודשים קפצתי מ-15,000 ל-108,000 ש"ח!" – תוכנית הליווי המהפכנית שיוצרת שגרירים לעסק שלך

במקום להתבזבז על לידים קרים ויקרים שגונבים זמן יקר למרות הכנסות של 15,000 ש"ח צפונה, איזו שיטה מבטיחה ליצור לך תשתית אמיתית לעסק ולהפוך מתעניינים לשגרירים שמאוהבים במסר שלך ורק רוצים ממנו עוד? יצאנו לחקור את מהפכנית העסקים, שיר יערי, על ה"מולקולה" שמשנה את כל נוסחת הרווחיות בישראל

לכתבה »

רומני או פולני? הזדמנות פז לצאת עם דרכון אירופי ביד ולהבטיח את העתיד

לאחר שנתיים סוערות של קשיים כלכליים ופוליטיים בארץ, ישראלים רבים מחפשים את הביטחון שמקנה דרכון אירופי לכל המשפחה. עם קרוב ל-100% הצלחה, האחים איתי ושחר שינדל, משפטנים מנוסים בעלי משרד בוטיק מוביל בתחום האזרחויות הזרות, חושפים בראיון בלעדי ממה חשוב להיזהר ואיך להשיג דרכון אירופי?

לכתבה »

לא רק תכשיט מפואר, אלא השקעה שעולה ב 20-30% תוך 10 שנים

הגיע הזמן להתחדש בתכשיט? תעשה את זה נכון ותשקיע ביהלום פרימיום שערכו יישמר ואפילו יעלה עם הזמן. יצאנו לבדוק עם IDC – מותג היהלומים היוקרתי המוביל בבורסה כבר 40 שנה – כיצד לבחור תכשיט מרגש שגם ייתן את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף כנכס כלכלי שערכו עולה מדי שנה?

לכתבה »

"אני נראה טוב יותר, בלי שאף אחד יודע להגיד מה עשיתי!" – איך גברים בישראל משדרגים את המראה במהפך אסתטי 180?

תוחלת החיים עלתה, אבל הגוף לא נשאר לנצח וכבר בגילאי 35 גברים מסתכלים על עצמם במראה ולא אוהבים את מה שהם רואים שם: כרס, התקרחות, שומן, צוואר נפול ועוד. יצאנו לבדוק עם חיים שגב, מייסד הקליניקה היחידה בישראל המיועדת לגברים – "שגב קליניק", כיצד ישראלי ממוצע יכול לחזור לימי הזוהר בתוצאה עדינה ומדויקת ובלי פרוצדורה פולשנית?

לכתבה »

כתבות דומות

"תוך 6 חודשים קפצתי מ-15,000 ל-108,000 ש"ח!" – תוכנית הליווי המהפכנית שיוצרת שגרירים לעסק שלך

במקום להתבזבז על לידים קרים ויקרים שגונבים זמן יקר למרות הכנסות של 15,000 ש"ח צפונה, איזו שיטה מבטיחה ליצור לך תשתית אמיתית לעסק ולהפוך מתעניינים לשגרירים שמאוהבים במסר שלך ורק רוצים ממנו עוד? יצאנו לחקור את מהפכנית העסקים, שיר יערי, על ה"מולקולה" שמשנה את כל נוסחת הרווחיות בישראל

לכתבה »

רומני או פולני? הזדמנות פז לצאת עם דרכון אירופי ביד ולהבטיח את העתיד

לאחר שנתיים סוערות של קשיים כלכליים ופוליטיים בארץ, ישראלים רבים מחפשים את הביטחון שמקנה דרכון אירופי לכל המשפחה. עם קרוב ל-100% הצלחה, האחים איתי ושחר שינדל, משפטנים מנוסים בעלי משרד בוטיק מוביל בתחום האזרחויות הזרות, חושפים בראיון בלעדי ממה חשוב להיזהר ואיך להשיג דרכון אירופי?

לכתבה »

לא רק תכשיט מפואר, אלא השקעה שעולה ב 20-30% תוך 10 שנים

הגיע הזמן להתחדש בתכשיט? תעשה את זה נכון ותשקיע ביהלום פרימיום שערכו יישמר ואפילו יעלה עם הזמן. יצאנו לבדוק עם IDC – מותג היהלומים היוקרתי המוביל בבורסה כבר 40 שנה – כיצד לבחור תכשיט מרגש שגם ייתן את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף כנכס כלכלי שערכו עולה מדי שנה?

לכתבה »

"אני נראה טוב יותר, בלי שאף אחד יודע להגיד מה עשיתי!" – איך גברים בישראל משדרגים את המראה במהפך אסתטי 180?

תוחלת החיים עלתה, אבל הגוף לא נשאר לנצח וכבר בגילאי 35 גברים מסתכלים על עצמם במראה ולא אוהבים את מה שהם רואים שם: כרס, התקרחות, שומן, צוואר נפול ועוד. יצאנו לבדוק עם חיים שגב, מייסד הקליניקה היחידה בישראל המיועדת לגברים – "שגב קליניק", כיצד ישראלי ממוצע יכול לחזור לימי הזוהר בתוצאה עדינה ומדויקת ובלי פרוצדורה פולשנית?

לכתבה »