עסקים

תוכן מקודם

מה הסיפור שלך? הפתרון שעצמאים ובעלי עסקים לא מכירים ויכול ב-30 שניות ללכוד את העין, לרגש בלב ולהפוך מתעניינים ללקוחות משלמים

ליאת מייה לומברוזו, צלמת אומנותית מסחרית וחברתית, זוכת אות הנשיא לצילום חברתי, מספרת לנו על השיווק החם ב-2021 שמטרתו לספר את סיפורם של עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים, ויכול להקפיץ להם את העסק תוך חצי דקה בלבד

מור משרקי  08.01.21 // 17:15

"משבר הקורונה הביא עצמאים ובעלי עסקים להבין ששיווק 'מפה לאוזן' פשוט לא מספיק ," מספרת לי ליאת  מייה לומברוזו, "אבל האמת? שגם שיווק בדיגיטל לא מספיק, אם לא מציגים נכון את הסיפור שמאחורי העסק".

ליאת מייה לומברוזו (46) כבר 15 שנה בתעשיית הצילום והוידאו, עיתונאית שעבדה עם גלובס, דה-מרקר, לאישה ועיתונים ומגזינים מוכרים אחרים, יודעת על מה היא מדברת. היא הציגה בתערוכות בארץ ובעולם – לונדון, ניו יורק ומילאנו, יזמה פרויקטים חברתיים מתוקשרים וזכתה באות הנשיא לתואר 'צלמת חברתית'. 

היא הקימה מיזם וידיאו ארט בנושא התמודדות עם סרטן השד, יזמה תערוכה המתעדת נשים נפגעות תקיפה מינית, הקימה מיצג לחייל שנפל בצוק איתן ומלבד כל פועליה החברתיים, היא מעניקה שירותי צילום לאנשים פרטיים, לחברות ולעסקים כמו גם למוסדות ממשלתיים דוגמת המשטרה, צה"ל, שב"ס ומשרד החינוך. 

ליאת מייה לומברוזו (46) בתחום הקולנוע והוידיאו כבר 15 שנה, צלמת חברתית ומקצועית.

"אחרי שכל כך הרבה אנשים וסיפורים עברו דרך העדשה שלי," סיפרה לי ליאת בראיון, "הצלחתי להבין מה עצמאים ובעלי עסקים תמיד מפספסים כשהם מנסים לשווק את עצמם דרך הדיגיטל, ואפילו מצאתי לזה מענה שנתן ללקוחות שלי קפיצה אדירה בעסק, דווקא בתקופה הכלכלית הקשה הזאת".

נשמע מסקרן, אבל קודם כל תגלי לי: מה עצמאים ובעלי עסקים מפספסים בשיווק הדיגיטלי שלהם?

"תראי, משבר הקורונה הביא אותנו לנקודה שבה כל השירות, השיווק והנגישות שלנו מול הלקוחות הם באמצעות הדיגיטל. אבל גם כאן צריך להבין לעומק מה תופס אנשים, איך אפשר גם בשיווק דיגיטלי שהוא לכאורה מרוחק, לקרב אליך את האנשים, את המתעניינים הפוטנציאליים ולהפוך אותם ללקוחות משלמים.

וכאן מגיעה הנקודה שאני רוצה להעביר ושהרבה עצמאים ובעלי עסקים לא תמיד מבינים אותה לעומק: לשים תמונה, או להתחיל להסתבך עם טקסטים בשיווק הדיגיטלי, זה הרבה פחות אפקטיבי. לעומת זאת, סרטון, גם של חצי דקה, יכול לתפוס ישר את תשומת הלב ולתת בדיוק את כל מה שצריך לדעת על העסק".

מה זאת אומרת? למה דווקא סרטון תדמית יוכל לייצג אותי טוב יותר מתמונה או מטקסט?

"בסרטון יש איכות שמועברת ישר ללב, בלי תיווך. זה המימד הכי ישיר, הכי משקף. תחשבי שאני אספר לך במילים איך נראה פרפר או אתן לך לראות תמונה שלו, לעומת זה שאני אראה לך וידיאו של פרפר כשהוא עומד על פרח, שותה צוף, עף… זה ממחיש הרבה יותר טוב את מה שרוצים להעביר.

בכלל, תמונה נעה תופסת הרבה יותר את תשומת הלב והמיקוד של העין. מעבר לזה שצילום כשלעצמו יכול לספר את הסיפור שלך, לשים את העסק במרכז הבמה ובאור הזרקורים. עצמאים ובעלי עסקים לא מבינים שאם הם לא יספרו את הסיפור שלהם, אף אחד לא יכיר אותם. היום אם אתה לא ויראלי – אתה לא קיים".

"צילום יכול לספר את הסיפור שלך, לשים את העסק במרכז הבמה ובאור הזרקורים," ליאת מייה לומברזו.

מה, וזה כל הסוד, סרטון של כמה שניות שמציג אותי ואת העסק פשוט יביא לי עוד לקוחות?

"לגמרי ככה. בואי אני אספר לך על כמה מהלקוחות שלי שתביני איזה שינוי זה הביא להם בעסק:

הייתה אצלי מטפלת רגשית רב-תחומית שבמשך שנים עבדה רק על סמך ביקורות והמלצות, אבל בקורונה הכל נעצר והלקוחות כבר לא הגיעו. היא עשתה איתי סרטון תדמית ועליתי על הייחוד שלה, ליווי שהוא 'יד ביד', עיצבתי את האלמנטים בסרטון בהתאם והפצנו אותו ברשת. כמות הפניות הייתה פסיכית, כבר אין לה זמן לדבר איתי מרוב שהיא עמוסה בעבודה. למרות הקורונה, למרות הכל, מאפס נראות היא הפכה למוכרת.

עוד דוגמה, מעולם אחר לגמרי: היה אצלי משרד עורכי דין שבגלל הקורונה ירדה להם משמעותית העבודה. הם אמנם המשיכו להעניק שירותים אונליין אבל הלקוחות לא הגיעו. עיצבתי להם סרטון תדמית שהציג אותם עובדים בצורה דיגיטלית, זה הפך להיות ויראלי מהר מאוד והם הגיעו למצב שהם לא רק פתחו מחדש את המשרד, אלא פשוט קרסו מרוב עבודה וקיבלו לקוחות מכל הארץ. 

אגב, בסרטון הזה שילבתי ראיון של אחד מעורכי הדין של המשרד שמתמקצע בתאונות דרכים, וזה גם הביא לו לקוחות מדויקים שהתאימו למה שהוא היה צריך. ככה זה, ברגע שבאים אליי מראש עם רעיון סגור, אני עורכת את הסרטון בהתאם וזה כבר מביא לקוחות שבאמת ישלמו".

וואלה, אז אם אני מצלמת לעסק שלי סרטון לבד דרך הטלפון, זה גם יכול להביא לי פיצוץ של לקוחות?

"אי אפשר בכלל להשוות את זה לצילום מהטלפון, מדובר בצילום ועריכה מקצועיים. תתמקדי במקצוע של העסק שלך שבו את הכי טובה, ותני למקצוענים בצילום לעשות את העבודה שלהם. זה כמו שתיתני למאמן כושר שלך להגיש בשבילך תביעה, או שעורך הדין שלך יעביר לך אימון. תזכרי שזה סרטון תדמית! צילום לא איכותי ייצור לך תדמית שלילית וחבל. וגם בצילום צריך לקחת מישהו שיודע להוציא יותר מתמונה איכותית. 

לא כל אחד יודע לצלם תמונה שהיא יותר מתמונה, להביע עומק ולחבר רגש מעבר למה שרואים. אני בתחום הזה כבר 15 שנה, הצגתי בתערוכות ויזמתי פרויקטים חברתיים. אם יש מישהי שיודעת להביא את הסיפור שמאחורי כל איש וכל עסק, זאת אני. כמו שאני יודעת איזה זווית צילום תצא הכי טוב בתמונה, אני אדע להוציא ממך את הייחוד וה-Essence (המהות) של העסק שלך, כדי לשקף אותם הכי טוב בצילום".

אבל זה רק סרטון, לא הבנתי איך זה מביא לי לקוחות? כבר עדיף לעשות קמפיין לידים בפייסבוק…

"טעות! תראי, הרבה אנשים שרוצים לשווק את עצמם פשוט הולכים ועושים קמפיין לידים בפייסבוק ואז מביאים אפס תוצאות. למה? כי אף אחד לא שולף את האשראי שלו בגלל משפט ותמונה מגוגל. אנשים רוצים לדעת למי הם משלמים, רוצים להכיר אותו, לשמוע את הסיפור שלו. זה ישתקף לקהל הכי טוב דרך סרטון.

זה כמו שאנשים קונים יותר ממותגים בעלי שם, גם אם הם יקרים, מאשר מחברה לא-מוכרת. יש כאן עניין של תדמית: צריך את הוידאו הנכון שיעביר הכי טוב את הסיפור של העסק שלך, צריך סלוגן גאוני וזכיר. הדברים האלה כל כך קריטיים וזה א'-ב' של שיווק דיגיטלי. סרטון תדמית נותן לך את זה בעסקת חבילה. אל תעשי סתם קמפיין לידים, תשימי סרטון תדמית ותגרמי לאנשים להכיר אותך כדי שישלפו את האשראי".

אוקיי, ומה בדיוק יהיה בסרטון תדמית של העסק שלי, איך זה בעצם נראה?

"אז ככה: סרטון תדמית הוא בין 30 שניות ועד 2 דקות, ומכיל תמונות סטילס שלך שנצלם אצלי בסטודיו, לפעמים גם עם קטע וידאו קצר. את הכל אני משלבת ביחד בעריכת וידאו ארט בועט ומגניב וסלוגן שמתמצת את המהות של העסק. את הסרטון הזה תשימי אחר כך בכל מדיה שתרצי, בתמונת הנושא בפייסבוק, בלינקדין, באתר, בכרטיס ביקור דיגיטלי, באינסטגרם. זה הפנים של העסק וזה שמייחד אותך מהמתחרים.

אני אוהבת להגיד שסרטון תדמית יכול לקפסל, מלשון קפסולה, את העסק שלך. מספר שניות שמכילות את האופי של העסק והמסר שאת רוצה להעביר. הייחוד פה הוא שאני מוציאה את הסיפור ממך כבר בתשאול שבמהלך סשן הצילומים בסטודיו. מאיפה הגעת, למה את עושה את מה שאת עושה, מה את יכול לתת ובקיצור, מה הסטורי שלך ושל העסק. כל מי שרואה את זה מתחבר אלייך אוטומטית ומחפש לשמוע עוד".

"דרך העדשה שלי אפשר להוציא את הסיפור הכי טוב שלך," ליאת מייה לומברזו.

אה, יפה. ככה זה בעצם מתחבר לפרויקטים החברתיים שאת יוזמת בתערוכות שלך, לא?

"כן, משם אני מגיעה. בפרויקטים שלי אני מחפשת את הסיפורים שמאחורי האנשים, מצעידה אותם לבמה ולאור הזרקורים ומעבירה דרך התמונה את המסר שלהם. זה בדיוק מה שאת צריכה כדי לעשות שיווק נכון. 

את אולי חושבת שאת לא מספיק טובה, למרות שהשקעת זמן וכסף ללמוד ולצבור ניסיון במקצוע שלך. חכי, עצרי רגע, זה לא שאת לא טובה. את פשוט לא יודעת לספר את הסיפור שלך, להעביר את זה ללקוחות שלך. הם צריכים להבין מאיפה את באה, לאן את הולכת, מה את מציעה להם. בשביל זה אני צריכה לצלם אותך בדיוק בנקודה הנכונה, מהזווית הנכונה, ולהעביר את הסיפור שלך בצורה הכי מדויקת וקולעת שיש".

נשמע מעולה, אז אם אני רוצה לקבל סרטון תדמית ייחודי לעסק שלי, מה אני צריכה לעשות?

"דבר ראשון את יכולה להשאיר את הפרטים בטופס הזה, אני אוכל לחזור אלייך ולשמוע מה הסיפור שלך ושל העסק. בשלב הבא נקבע פגישת היכרות, אפשר גם בטלפון או 'בזום' ובה אני אשאל אותך יותר לעומק על החלומות שלך, השאיפות בעסק, כדי שנוכל למצוא ביחד את המהות והייחודיות שלך בתחום. 

אחר כך תגיעי אליי לסטודיו, יש לי פה מאפר וסטייליסטית שיפנקו אותך ואז נערוך כמה סדרות של צילומים. הסטודיו סופר מאובזר. אני עובדת עם המצלמה הכי חדישה של סוני, יש מסך ירוק וטלפרומפטר להקראת טקסט תוך כדי צילום וידאו. כל מה שצריך כדי להוציא סרטון תדמית מושלם. 

תוך יומיים כבר תקבלי את מה שצילמנו, ויהיה לך 'בנק' תמונות סטילס מקצועיות לכל פלטפורמה שתרצי. בהמשך אשלח לך את סרטון התדמית ונערוך אותו עד שתהיי מרוצה. בסופו של דבר יהיה לך ביד כלי שיווקי מדהים שיספר את הסיפור של העסק שלך בצורה מדויקת כמו קרן לייזר, ויביא לך פניות בלי בכלל להתאמץ".

רוצים לקבל סרטון תדמית מקצועי שיספר את הסיפור של העסק שלכם ויהפוך מתעניינים ללקוחות משלמים?

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »