בריאות

"הלם, 2 טיפולים פתרו שנים של חוסר ביטחון!" כיצד עובדת שיטת 'Smile design' שהפכה מטופלים שהסתירו את השיניים כל החיים, לאנשים שכולם מקנאים בחיוך שלהם?

יותר משליש מהאוכלוסייה בגילאי 40-60 סובלים מכתמים כהים בשיניים, שברים ורווחים לא אסתטיים שגורמים להם להתבייש בחיוך. אבל בזמן שרבים חוששים מטיפול פולשני, ארוך וכואב, הם אינם מכירים את טיפולי ציפויי השיניים המהירים וכמעט ללא כאב שיכולים להפוך אדם שהפסיק לחייך מבושה, לאחד שהחיוך היא הגאווה הכי גדולה שלו. יצאנו לשאול את המומחה בתחום, ד"ר רוכון עתאמנה, מה סוד ציפויי השיניים אשר נראים ומרגישים טבעיים לחלוטין ונחשפנו לשיטת 'Smile design' החדשנית שהשאירה אותנו עם לסת פעורה (תרתי משמע).

מור משרקי  27.5.21 // 10:15

"במשך שנים שנאתי את החיוך שלי," מספרת עדנה (48) מתל אביב, "התרגלתי לחייך בפה סגור, להסתיר אותו עם היד בדיבור עם אנשים. השיניים שלי די צהובות, יש לי רווח בשיניים הקדמיות והסתימות שעשיתי בגיל 15 הפכו חומות, זה נראה על הפנים. בכנות? מפדח אותי להסתכל במראה, אז על אחת כמה וכמה לחייך מול הילדים, או לשבת לדבר עם החברים כאשר הם מתארחים אצלנו בארוחות שישי. כל פעם שאני פותחת את הפה מרגישה שמסתכלים לי על השיניים ונגעלים, ממש מביך!"

לצערנו לחיוך חשיבות רבה, ורבים יכנו אותו גם 'כרטיס הביקור' שלנו, מהסיבה שיש לו משמעות עצומה בכל מה שקשור לרושם הראשוני שאנחנו יוצרים על הסביבה שלנו. מחקרים מוכיחים שחיוך גורם להפרשת ההורמון אוקסיטוצרן המכונה גם ״הורמון האהבה״. 

"שיניים פגומות הן לא רק בעיה אסתטית", מזהיר ד"ר רוכון עתאמנה, בעל מרפאת שיניים המתמחה בציפויי חרסינה והשתלות שיניים, "סתימות שהתלכלכו ורווחים בשיניים הם פתח מסוכן להצטברות חיידקים, לעששת ולמחלות חניכיים. גם שיניים מוכתמות יכולות להעיד על חניכיים מודלקות וזה מוביל לריח פה רע, טעם לא נעים ובעיקר – הרבה מבוכה, חוסר ביטחון ויותר גרוע – בן אדם פשוט לא מצליח לאכול. זה חיים זה?!

ממש לא מזמן היה לי מקרה בו פציינטית תכננה לטפל נקודתית בשן שבורה, עשתה בדיקה שגרתית, ואז גילינו מחלות חניכיים שדרשו מאיתנו לטפל בכל הפה אחרת היא הייתה צריכה להיפרד מכל השיניים שלה."

ד"ר רוכון עתאמנה המתמחה ברפואת שיניים כבר למעלה מ-9 שנים, הסביר לנו כי החידושים היום מאפשרים להשיג תוצאות מקצועיות גם רפואית וגם אסתטית. הוא מסביר כי ציפויי שיניים אמנם לא פותרים בעיות שמצריכות השתלת שיניים (טיפול שמבוצע אף הוא במרפאתו החדשנית) אך הם כן פתרון לרווחים בשיניים, שברים וכתמים או כל בעיה אסתטית חמורה ככל שתהיה. במרפאתו בשרון מוצגות לראווה תעודות ממוסגרות מהתמחות בספרד שיטת 'סמייל דיזיין' (עיצוב חיוך דיגיטלי) מהממציא הרשמי שלה, כריסטיאן קוצ'מן.

עדנה (48): "התרגלתי לחייך בפה סגור, להסתיר אותו עם היד בדיבור עם אנשים.״

"הטכנולוגיה של השנים האחרונות לימדה את העולם שאכן יש דבר כזה חיוך מושלם, ושכל אדם יכול לעצב את החיוך שלו כדי להשיג את החיוך המושלם והטבעי ביותר.", אומר לנו ד"ר עתאמנה, "זה מה שהפך את טיפולי ציפויי שיניים לפופולרי כל כך. זה באמת טיפול שמעצב לפציינט חיוך מושלם של כוכבי קולנוע מחו"ל, בלי עקירות או הליכים כירורגיים מסובכים.

טיפול ציפויי השיניים מתאים לכל מי שבסך הכל רוצה שיניים יפות, לבנות, נקיות וחסרות רווחים. טיפול הציפוי הוא כמו להלביש קבצן בחליפת יוקרה – השיניים נראות חדשות לגמרי, עטופות בציפוי חרסינה עדין שמורכב על השן הטבעית בצורת הדבקה חיצונית בלבד. ככה נהנים מהיופי של כתרי חרסינה, אבל בלי הצורך לבצע השתלות שיניים גסות ושינויים מאסיביים בחלל הפה שגורמים לדימום".

ד"ר, איך טיפול של ציפויי שיניים יכול ליצור לי שיניים חדשות בלי שום שינוי מאסיבי?

"ציפוי שיניים הוא דבר פשוט למדי. אם השן בריאה ורק סובלת מפגמים חיצוניים כמו שברים, רווחים, צבעים לא אסתטיים וצורה לא אחידה, אפשר ליצור ציפוי חרסינה דק ועדין שיצפה את השן, יראה וירגיש טבעי לגמרי ועל הדרך יגן עליה מהכתמה של ניקוטין או משאריות אוכל. כדי להתאים בצורה מושלמת את הציפוי לשן, משחיזים בעדינות את המעטה החיצוני שלה כדי שהציפוי 'יתלבש' עליה טוב יותר, ולא, זה לא כואב.

לא היית רוצה להישאר עם השיניים שלך ושהן פשוט יראו מושלמות כלפי חוץ? זה בדיוק זה. אבל כדי להגיע לתוצאות מושלמות, כל התהליך צריך להיות מאוד מדויק. למשל, אחד הדברים הכי חשובים בציפוי שיניים הוא המדידה, בדיוק כמו שבונים קיר ומודדים כל סנטימטר כדי לדעת איך להציב את הבלוקים ויציקת הבטון. וכאן נכנסת שיטת ה'סמייל דיזיין', כלומר עיצוב חיוך דיגיטלי. 

מדובר בשיטה שקובעת מימדי שיניים מושלמות על בסיס חישובים מורכבים כמו זווית החיוך והפה של המטופל, מרכז הפנים, קו האמצע של השפתיים ועוד. באסתטיקה בכלל ובאסתטיקת שיניים בפרט, סימטריה ודיוק הם שם המשחק. כך למעשה כשאדם מבקש חיוך כמו של דיויד בקהאם, אנחנו נסביר לו שגודל השיניים, וזווית החיוך של בקהאם מתאימה לתווי הפנים שלו, ולא של אף אדם אחר. בדיוק כמו שהנעל של סינדרלה התאימה רק לכף הרגל שלה. 

מצד שני, במרפאה שלי אפשר ליצור חיוך מושלם עבור אותו אדם ספציפית כי קיים סורק דיגיטלי של השיניים, שהוא חלק עיקרי בשיטת 'סמייל דיזיין'. הסורק הזה הוא למעשה כמו מאפרת טובה, כזאת שלא תעזוב אותך עד שהאיפור יהיה מושלם ומחמיא לכל "פסיק" בפנים שלך.  

מה שהסורק עושה בעצם זה למדוד את הפה של המטופל ברמת דיוק של מילימטרים בודדים. לאחר המדידה, הנתונים עוברים ללא פחות ממעבדה מקצועית שמייצרת את הציפויים עצמם, כך שיצרו חיוך מושלם ללא שום פגם עבור אותו אדם ספציפי. ברגע שאנחנו אומרים 'מעבדה' אפשר להבין שמדובר ברמת דיוק של חריטת יהלומים."

בתמונה: הסורק הדיגיטלי מצליח להגיע לרמת דיוק של מילימטר בודד, מה שמביא לתוצאות מושלמות בציפויי השיניים.

מה, באמת צריך רמת דיוק של חריטה ביהלומים? זה בסך הכל שיניים...

"אה-אה, דווקא בגלל שמדובר בשיניים צריך רמת דיוק כזאת. תחשבי שאת אוכלת לחם לבן רך ומרגישה גרגר חול בכל ביס וביס. מציק, נכון? אז כשציפויים או כתרים בשיניים הם עבים או בולטים מדי, גם אם מדובר במילימטרים בודדים, זה מציק ולא נעים ממש כמו חול בשיניים. הלשון שלנו הרי נמצאת בפה כל הזמן ומרגישה כל דבר קטן שנמצא בו. 

ציפוי לא מדויק יפריע לך לא רק באכילה, אלא גם בדיבור ובשינה. זה פוגע לך באורח החיים, את מרגישה עצבנית יותר, חסרת נוחות. כמו שתרגישי קליפה של תירס בשיניים אחרי שאוכלים פופקורן, את לא תנוחי עד שתצליחי להוציא אותה, נכון? אם לא עושים ציפוי שיניים מדויק, את פשוט תרגישי את התסכול הזה באופן תמידי, זה מחרפן.

ויודעת מה, זה לא קשור רק לאסתטיקה או לתחושה מציקה, למרות שרק על זה אנשים יכולים להשתגע. יש כאן יותר מזה. אם שמים למשל ציפוי עבה מדי, השוליים שלו עבים יותר מהשן מה שיוצר רווח עם החניכיים ואז שאריות אוכל נתקעות שם ויש סיכוי גדול יותר להתפתחות של דלקות חניכיים, או חורים עמוקים שדורשים טיפולי שורש מכאיבים. חבל על הכאב, הזמן והכסף שלך. קריטי להימנע מזה לפני שמאוחר מדי!"

אוקיי העלית את הנושא של הכאב ואני פשוט חייבת לשאול: לעשות ציפויי שיניים זה כואב?!

"שאלה מצוינת שמטרידה הרבה מהמטופלים שמגיעים אליי עם שיניים פגומות ומזיעים מלחץ עוד מהכניסה לקליניקה. אני שמח להגיד שציפויי שיניים, להבדיל מטיפולים אסתטיים רבים אחרים כמו יישור שיניים או עקירות והשתלות, הוא טיפול כמעט ללא כאב כלל, פשוט והרבה יותר מהיר, מה שהופך אותו לפתרון אידיאלי במיוחד.

רק חשוב לוודא שטיפול ציפוי השיניים יהיה מדויק, כמו שאמרנו, ברמה של חריטת יהלומים. תחשבי על זה שהשיניים לא מונחות בפה בקו ישר לגמרי. אם תחייכי מול המראה את תראי שכל שן מצויה בזווית אחרת ובגובה אחר, וגם צריך להתאים שיניים שעומדות זו מול זו כדי שהדיבור והלעיסה יהיו נוחים וטבעיים. יש כאן מלאכת מחשבת של התאמה אישית של כל ציפוי וציפוי לכל שן ושן".

וואו, התאמה פרטנית של כל ציפוי וציפוי?! נשמע מוגזם, כמה זה באמת קריטי לי בתור מטופלת?

"בתור מטופלת זה הכי קריטי לך! זה מסוג הדברים שמבינים רק אחרי שעוברים טיפול שיניים לא מדויק, מה שאני לא מאחל לאף אחד, כמובן. אני יכול לספר לך על לקוח שהגיע אליי אחרי שעבר הדבקה של ציפויים במרפאה מסוימת בפתח תקווה והיה ממש לא מרוצה, משהו שם הפריע לו ממש.  

בת הזוג שלו, החברים מהעבודה, כולם אמרו לו: 'עזוב שטויות, זה נראה מעולה, אתה מחפש בכוח', אבל הוא ידע שזה פשוט לא מרגיש לו כמו השיניים שלו, וזה הציק לו כל דקה ביום. הוא הגיע אליי אחרי ששני רופאים אמרו לו שהכל בסדר עם הציפויים. אני במבט אחד הבנתי אותו. הוא כמעט בכה כשאמרתי לו שאני יודע מה הבעיה והתחנן בפניי שאסביר לו במה מדובר.

הסברתי לו: הציפויים שהדביקו לך עשו את השיניים ישרות כמו בלוקים, בצורה אחידה אבל לא טבעית. יותר מזה, הציפויים לבנים לגמרי וזה נראה מוזר ומלאכותי. במרפאה אצלי פירקנו לו את הציפוי הקודם והכנו ציפוי חדש, כזה שנראה כמו שיניים אמיתיות, מטופחות ויפות, ולא כמו קומיקס. 

הוא היה כל כך מאושר בסיום הטיפולים, אמר שסוף סוף הוא מרגיש כמו עצמו שוב. אפילו בת הזוג פתאום אמרה לו: 'צדקת. עכשיו אני מבינה למה התכוונת קודם'. אנשים לא מכירים שקיימת רמת גימור כזאת לציפויים, שיש בכלל את האפשרות להגיע לאיכות כך שהשן תיראה טבעית לגמרי".

בתמונה: שינוי ציפוי שיניים למטופל של ד"ר עתאמנה.

אוקיי, מעניין. אז איך גורמים לשיניים להיראות פחות מלאכותיות ויותר טבעיות? מה הסוד?

"הסוד הוא שוב – רמת הדיוק. השיניים האמיתיות שלנו הן מורכבות, אין נצנצים, אין צבע לבן אחיד כמו טיפקס, הצורה לא ישרה כמו בלוק נייר, היא מכילה המון גוונים שונים ויש לה צורה ייחודית ולא מרובע מושלם. זה נשמע קטנוני אבל עם ציפויי שיניים לא איכותיים זה משהו שרואים ישר וזה לא נראה אסתטי, חבל.

בציפויים איכותיים יש ממש עבודת אומנות של צביעת השן. היא אמנם עשויה מחרסינה אבל אפשר וצריך לשים בה גוונים רבים ועם שקיפות מסוימת, כדי שהמראה יהיה טבעי. גם לבן הוא לא צבע אחד, יש לבן אטום יותר ופחות, אפילו לבן עם גוונים של תכלת וכחול עדין, מה שנותן אפקט של שיניים מבריקות שמחזירות אור מהשמש. זאת תורה שלמה ולא בכל מעבדה יודעים לעשות גוונים טבעיים כאלו לציפויי השיניים".

בתמונה: דוגמאות לגווני השיניים הטבעיים שמייצרת המעבדה הבלעדית בחו"ל שעובדת עם ד"ר רוכון עתאמנה

בדקו התאמתם לטיפול בציפויי שיניים בשיטת 'סמייל דיזיין' במרפאה של ד"ר עתאמנה, השאירו פרטיכם:

וכאן זה נגמר? או שיש פעולות נוספות שצריך לבצע לאחר הציפוי?

״בגדול? כן, כאן מסיימים. כמובן שצריך להמתין קצת אחרי הטיפול עד שאוכלים, וגם לשמור על היגיינה ולצחצח שיניים בבוקר, בערב ולאחר כל ארוחה. אלה הם המשפטים שכל רופא שיניים רגיל יגיד לך, אבל אני אוסיף נקודה חשובה לא פחות מכל אלה…״ 

סיקרנת אותי ד״ר, על מה מדובר?!

״שמח שאת מסוקרנת! אני מדבר על התגובות מהסביבה, והביטחון העצמי שימלא אותך לאחר הטיפול. כי אחד הדברים שהפך להיות חלק טבעי מהתהליך הוא שמטופלים פשוט מתקשרים אלי, או שולחים הודעה ומספרים לי שסוף סוף הם מחייכים בחופשיות!

יותר מזה, הם מספרים שהם מחכים למפגשים חברתיים, לראות את המשפחה ולצחוק. ציפויי השיניים והחיוך היפה גורמים להם לחייך יותר, וכשהם מחייכים יותר הם שמחים יותר והביטחון ממלא אותם מיום ליום.

תגובות כמו: "הצלת לי את החיים", או "החזרת לי את האושר לחיים" הן דבר שבשגרה, ולכן אני מחשיב אותן לחלק מהתהליך.״

וואו מדהים לשמוע! ותגיד, כמה זמן ציפוי כזה מחזיק בפה?

״שאלה נהדרת שאני שומע הרבה. תראי, במקרה הזה אפשר לומר על השיטה שלנו שהיא כמו קבלן שבונה בניין, לא שואלים אותו "אדון קבלן, כמה זמן הבניין יחזיק מעמד?" כולם יודעים שהוא נבנה לטווח רחוק. כך גם ציפויי השיניים בשיטת Smile design חזקים מאוד, ממש כמו שיניים אמיתיות. למעשה, הם יכולים להחזיק מעמד 15 שנים בקלות. 

בנוסף יש גם שיטת הדבקה מיוחדת שאנחנו משתמשים בה, כך שאם הציפויים הם ה"בניין", אז שיטת ההדבקה שלנו היא ה"בטון". היא מאוד חשובה בכל התהליך, ומאפשרת שמירה על השן ברמה הכי גבוהה.

חשוב לומר, שבדיוק כמו במקרה שאדם עם שיניים רגילות נופל על פניו והשיניים נשברות, כך גם עם הציפויים. יש לזכור שהציפויים הם בדיוק כמו שיניים רגילות, הם לא שיניים ממתכת ואין לצפות שהם יעמדו בפני מכות קשות״

בתמונה: הדבקת ציפויי שיניים איכותיים מחו"ל במרפאה של ד"ר עתאמנה.

בסופו של דבר, מגיעים אליי מטופלים מכל רחבי הארץ, רק כי ראו את הציפויים הספציפיים ואת התוצאות של שיטת 'סמייל דיזיין' עם העבודה המוקפדת שלי. אנשים רוצים להיות בטוחים שאם הם כבר עושים טיפול שיניים, אז הם ירגישו טוב עם התוצאה, יקבלו חיוך מושלם ויהיו מאושרים יותר! מטופלים סיפרו שהם כבר לא זוכרים את עצמם לפני הטיפול מרוב שהם התרגלו מהר לשיניים החדשות ולמראה האסתטי הנוכחי שלהם".

נשמע מדהים. אז מה למען השם הדבר הראשון שאני צריכה לעשות, כדי להשיג לעצמי חיוך מושלם וטבעי בעזרת שיטת 'סמייל דיזיין'?

"יפה, הרצון שלך הוא כבר הצעד הראשון בדרך הנכונה. אז קודם כל יש ליצור קשר עם צוות המרפאה שלי ולוודא התאמה. לאחר מכן נקבע פגישה ראשונית ונאבחן את מצב הפה. חשוב לציין שיש אצלנו את כל סוגי הטיפולים, החל מיישור שקוף לשיניים שהפך למאוד פופולרי ויכול ליישר שיניים ב-3 חודשים בלבד במקום ב-3 שנים, דרך ציפויי שיניים כפי שדיברנו ועד השתלות שיניים מורכבות של כתרי זירקוניה. 

כך או כך, כל טיפול שנעשה במרפאה מתבצע בעזרת שיטת ה'סמייל דיזיין' שמקפידה על מדידה דיגיטלית מדויקת של כל שן ושן, כולל התאמה למבנה הפנים, לקו העיניים והשפתיים. בציפויי שיניים, המרפאה שלי עובדת עם מעבדה יוקרתית מאוד בחו"ל שמייצרת ציפויים מחומרים באיכות גבוהה מאוד, הכל כדי להבטיח שהחיוך שלכם לא רק יהיה מושלם כמו של דיוויד או ויקטוריה בקהאם, אלא גם יראה טבעי ותוכלו לחייך בלי לשים יד על הפה, להרגיש יפים ובטוחים בעצמכם, כמו שמגיע לכם להיות!"

בדקו התאמתם לטיפול בציפויי שיניים בשיטת 'סמייל דיזיין' במרפאה של ד"ר עתאמנה, השאירו פרטיכם:

בתמונה: מרפאת השיניים של ד"ר עתאמנה בהוד השרון, מומחה בשיטת 'סמייל דיזיין' - עיצוב חיוך דיגיטלי.

כתבות דומות

הטכנולוגיה הרפואית בפטנט הישראלי להסרת שיער מהפנים

אין אחת שלא חולמת על עור פנים חלק ונקי משיער, אבל שיטות מסוימות להסרת שיער עלולות להביא לתוצאה הפוכה של צמיחת יתר ופגיעה בעור. חדשות טובות: במרפאת טכנולוגיות אסתטיקה בבני ברק טוענים ששיטה חדשנית מביאה לתוצאות מופלאות ומדויקות בהסרת שיער מהפנים, ללא כאב כלל ובלי שום פגיעה בעור הפנים. יצאנו לבדוק ואלו התשובות

לכתבה »

טכנולוגיית האור שמצליחה להסיר שיער פנים ומשיגה לבנות בישראל יופי אירופאי

מה לא היינו עושות עבור עור חלק ונקי משיער? אבל זאת בדיוק הבעיה: הדרכים הקיימות היום להסרת שיער מהפנים, כמו שעווה, פינצטה, לייזר ואפילו אפילציה – הן מתישות, כואבות, גורמות לצמיחה מוגברת, וחלקן אף מותירות סימני כוויה ופיגמנטציה. יצאנו לחקור את טכנולוגיית האור החדשנית שלפי השמועות מסירה שיער מהפנים ב-95% הצלחה לעור פנים נקי משיער ל-5 חודשים ויותר, המסקנות בכתבה

לכתבה »

טורקיה זה זול, וגברים ישראלים ב-2021 כבר לא רוצים להיראות "זולים"

סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה מצא: 70% מהגברים מעדיפים השתלת שיער בישראל. עם דילים הזויים לטורקיה וטכנאים שבקושי מבינים אנגלית, החלום של מתקרחים ישראלים לחזור לשיער הסמיך והגברי עלול להיות אסון עם נשירות דרסטיות, התקרחויות חוזרות ופיזור שיער לא-אחיד. איך בכל זאת אפשר לחזור לבלורית מגיל 20 בלי להמר על מרפאה לא מקצועית ואפילו בלי לצאת מהארץ?

לכתבה »

כתבות דומות

הטכנולוגיה הרפואית בפטנט הישראלי להסרת שיער מהפנים

אין אחת שלא חולמת על עור פנים חלק ונקי משיער, אבל שיטות מסוימות להסרת שיער עלולות להביא לתוצאה הפוכה של צמיחת יתר ופגיעה בעור. חדשות טובות: במרפאת טכנולוגיות אסתטיקה בבני ברק טוענים ששיטה חדשנית מביאה לתוצאות מופלאות ומדויקות בהסרת שיער מהפנים, ללא כאב כלל ובלי שום פגיעה בעור הפנים. יצאנו לבדוק ואלו התשובות

לכתבה »

טכנולוגיית האור שמצליחה להסיר שיער פנים ומשיגה לבנות בישראל יופי אירופאי

מה לא היינו עושות עבור עור חלק ונקי משיער? אבל זאת בדיוק הבעיה: הדרכים הקיימות היום להסרת שיער מהפנים, כמו שעווה, פינצטה, לייזר ואפילו אפילציה – הן מתישות, כואבות, גורמות לצמיחה מוגברת, וחלקן אף מותירות סימני כוויה ופיגמנטציה. יצאנו לחקור את טכנולוגיית האור החדשנית שלפי השמועות מסירה שיער מהפנים ב-95% הצלחה לעור פנים נקי משיער ל-5 חודשים ויותר, המסקנות בכתבה

לכתבה »

טורקיה זה זול, וגברים ישראלים ב-2021 כבר לא רוצים להיראות "זולים"

סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה מצא: 70% מהגברים מעדיפים השתלת שיער בישראל. עם דילים הזויים לטורקיה וטכנאים שבקושי מבינים אנגלית, החלום של מתקרחים ישראלים לחזור לשיער הסמיך והגברי עלול להיות אסון עם נשירות דרסטיות, התקרחויות חוזרות ופיזור שיער לא-אחיד. איך בכל זאת אפשר לחזור לבלורית מגיל 20 בלי להמר על מרפאה לא מקצועית ואפילו בלי לצאת מהארץ?

לכתבה »