נדל"ן

הסוד שהעשירים לא רוצים שנגלה: ככה מגדילים (בישראל) את ההכנסה החודשית ב-10,000 ש"ח - בלי להביא שקל מהבית.

מעמד הביניים בישראל יתקשה מאוד להאמין לכך, אבל כמעט כל אחד יכול היום להגיע לביטחון כלכלי דרך השקעות בנדל"ן, אפילו אם אין לו הרבה כסף פנוי להביא מהבית. אז איך אפשר לרכוש דירה נוספת להשקעה בישראל, בלי להביא הון עצמי נוסף? מומחית הנדל"ן שרון דידי מסירה את הפרגוד.

דניאל אבגי 03.12.20 // 16:00

״״זה הזוי!״ אומרת לי שרון דידי בתחילת השיחה שלנו, כשהיא מתייחסת למצב הכלכלי שיצר משבר הקורונה על המדינה שלנו, ובמיוחד על מקורות ההכנסה שהולכים ומצטמצמים.

״כשאתה מבין ששיעור האבטלה מגיע לכמעט 23%, אז אין פלא שמעמד הביניים, ואנשים שצברו אפילו הון קטן במהלך חייהם מרגישים כאילו הם איבדו כל סיכוי להשיג דירה להשקעה, או לייצר הכנסה נוספת מנדל״ן.  

האנשים האלה נאלצים להתמודד עם קשיים ומכשולים שמזעזעים את הביטחון הכלכלי שלהם. חוסר ביטחון תעסוקתי, יוקר מחיה שחונק את ההכנסה, ביטוח לאומי שמאותת על סימני קריסה, כל אלו מאותתים כתמרורי אזהרה לגבי ההווה ובמיוחד לגבי העתיד.״ 

אז את אומרת שהעתיד שלנו שחור ואין מה לעשות?

״לא אמרתי את זה. בכלל לא! אבל הסתמכות על מקור פרנסה אחד היא כמו גזר דין מוות לביטחון הכלכלי שלנו. אף אחד לא מבטיח לנו שהמשכורת תמיד תיכנס לבנק, ואנחנו יודעים ששינויים יכולים לקרות בכל רגע נתון ובלי התראה מראש. דבר שני, גם 2 משכורות מכובדות לא מספיקות ברוב המקרים כדי להיות שקטים מבחינה כלכלית ולהנות מהחיים. 

אבל, מי שרוצה להגשים את החלום ולהגיע למצב בו הוא מצליח לחיות בשקט כלכלי, עם ביטחון ויציבות ש10,000 וגם 20,000 ש״ח נכנסים לו לחשבון הבנק מדי חודש באופן קבוע ואוטומטי, בלי קשר אם הוא עובד או לא, חייב להבין דבר אחד: זאת משימה קשה! (מאוד) אבל בהחלט אפשרית.״

״כשאתה מבין ששיעור האבטלה מגיע לכמעט 23%, אז אין פלא שמעמד הביניים, ואנשים שצברו אפילו הון קטן במהלך חייהם מרגישים כאילו הם איבדו כל סיכוי להשיג דירה להשקעה״

שרון דידי (42) היא אחת מיזמיות הנדל״ן המובילות בישראל ב-14 השנים האחרונות. ומעבר להצלחות האדירות שלה בפן האישי, היא גם הפכה עשרות זוגות ישראלים, ואנשים בעלי חשיבה יזמית – ליזמים עם דירה ראשונה להשקעה כאן בישראל כמעט בלי הון עצמי. 

להבדיל מהמשפט המפורסם שאומר: ״מרבה נכסים – מרבה דאגות״, דידי גם מוכרת כאחת שיודעת לייצר שקט נפשי, ביטחון כלכלי ובעיקר השקעות שלא יוצרות לחץ.

בקרב מעריציה ואנשים יודעי דבר, מספרים שמעבר לרכישת נכסים, הכישרון שלה הוא לגרום לאדם שנכנס לעולם ההשקעות להיות בטוח ב-2 דברים: הראשון, לראות ולזהות נכסים בעלי פוטנציאל השבחה גבוה (כלומר, נכסים שהערך/שווי שלהם הולך לעלות והרבה).

השני, ולא פחות חשוב, זה לוודא שאותם נכסים הם נכסים סולידיים ושמרניים. מה שמאפיין אותה כבעלת משפחה שמבינה שכל שקל חשוב, שצריך לצמצם טעויות למינימום, כי כסף שיוצא על טעויות הוא יוצא מהמקרר של המשפחה.

המוטו שלה הוא: ״הכנסה נוספת מנכס נדל״ן בראש שקט!״

״הכנסה נוספת מנכס נדל״ן בראש שקט!״

שרון, דברי איתי תכל׳ס, איך אפשר להשיג נכס להשקעה בארץ ללא הון עצמי?

״פתחת חזק אה 🙂 תראה זאת שאלה מצוינת, ואני שמחה שיש לנו את ההזדמנות להסביר את התשובה בפורום הזה. אני רק אגיד במאמר מוסגר, שהיום אני מחזיקה במספר נכסי נדל״ן כאן בארץ שמניבים לי מדי חודש הכנסה קבועה משכירות חודשית, בזמן ששווי הנכסים רק עולה משנה לשנה, ואת זה עשיתי בלי שהיה לי שקל הון עצמי בתחילת הדרך.

ואני לא אומרת את זה כדי להחמיא לעצמי, אני אומרת את זה כי כמו שאני עשיתי את זה, כשזה היה נראה לי בלתי אפשרי ושייך רק ל'עשירים', וכמו שהתלמידים שלי עשו את זה, שהם באו ממקום בו לא היה להם כלום – גם מי שיושב בבית וקורא את הכתבה הזאת יכול.

והתשובה שלי לשאלה שלך, איך אפשר להשיג נכס להשקעה בארץ ללא הון עצמי מתחילה כאן – להאמין שאתה יכול! גם אם אמרו לך שאתה עצלן, או שלא האמינו בך, אתה צריך להאמין בעצמך! וזה הכלי הכי חזק להשגת הנכס.״

אני מעריך את זה באופן אישי שרון! ובכל זאת בשביל הסדר הטוב, אני רוצה להבין איך עושים את זה מבחינה פרקטית?

״אז יאללה, בוא נדבר תכלס, השלב הראשון הוא כאמור קביעת מטרות ובניית תוכנית השקעה מותאמת אישית. שזה אומר בגדול שהשקעה טובה היא השקעה שמתאימה למטרות שלך, עונה על הצרכים שלך ועומדת ביכולות ההשקעה שלך. חשוב להבין את זה כדי לדעת לכוון ולפגוע במקומות הנכונים.

וכדי להכין תוכנית השקעה חכמה כזאת, אתה צריך לענות על כמה שאלות מפתח:
1. מהו מספר המטרה שלך? האם מדובר בתוספת של 5,000 ש״ח בחודש? 10,000 ש״ח או אולי יותר…
2. תוך כמה זמן אתה תוכל להגיע ליעד? האם בעוד 5 שנים? 10 שנים? או אולי 20 שנים?               

 

3. איך לממן את תוכנית הפעולה ואת ההשקעה? מה הסכום ההתחלתי שאתה יוצא איתו לדרך?
4. מהן ההוצאות שאתה צריך לקחת בחשבון במהלך תקופת ההשקעה? האם אתה בונים על טיול ארוך? מימון לימודים לילדים, מימון חתונה או בר מצווה? מעבר דירה?
5. מה הפער בין נקודת ההתחלה שלכם לבין מספר המטרה, בשילוב טווח הזמן שסימנתם לעצמכם כדי להגיע ליעד?

ברגע שכל הנתונים האלו יהיו מול העיניים שלך, תהיה לך תמונה ברורה ומלאה של הדרך שאתה עומד לעבור, ומהו אופי ההשקעות שמתאימות לתוכנית שלך.״ 

וזהו? זה כל מה שאני צריך לדעת?

״ממש לא, זה רק השלב הראשון… השלב השני (והסופר חשוב!) בתהליך הוא מחקר שוק ובחירת אזור כאן מתחילים לבחון את האזורים כדי לבחור את האזור המועדף עליך מבחינת קרבה, מחירי שכירות וסוג האוכלוסייה.

השלב השלישי הוא השלב שנקרא ״איתור הנכס״. אחרי שהחלטת על האזור, אתה עובר לשלב הבא ומתחילים לחפש את הנכס. עכשיו זה הזמן לעבור על אתרים כמו יד 2, הומלס, מדלן ו – WIN-WIN, שמספקים פלטפורמה נוחה ופשוטה עם כל האינפורמציה והפרטים הרלוונטים. 

״אחרי שהחלטת על האזור, אתה עובר לשלב הבא ומתחילים לחפש את הנכס. עכשיו זה הזמן לעבור על אתרים כמו יד 2, הומלס, מדלן ו - WIN-WIN״

השלב הרביעי בתהליך הוא שלב משא ומתן עם המוכר עד לקבלת ההצעה הטובה ביותר. אנחנו מגיעים לשלב שבו נרצה להשיג את המחיר הטוב ביותר מבחינתנו. אנחנו לוקחים בחשבון שגם זמן שווה כסף ואנחנו לא רוצים לבזבז חודשים ושנים על משאים ומתנים כושלים שמגיעים למבוי סתום. 

ניהול מו"מ זו מיומנות, והשגת המחיר שאתה רוצה מגיעה מיכולת ״למכור״ את הרעיון שלך, ולא ממזל.

וגם את זה אני מסבירה בקורס המלא שלי!

השלב החמישי, הוא שלב בדיקה משפטית של הנכס וחתימה על חוזה רכישה. בשלב הזה הכל כמעט סגור וכל מה שנותר לבדוק הוא שהנכס תקין מבחינה משפטית. שהוא לא מעוקל, שאין בו חריגות בנייה, ושהוא לא משועבד לבנק עבור הלוואה קיימת של המוכר. 

השלב השישי הוא השלב הכי מסקרן בדרך כלל. הוא נקרא גם ״שלב מימון העסקה״. הוא אחד השלבים הקריטיים ביותר, ויכול לעשות הבדל של שמיים וארץ מבחינת מיקסום הרווח על ההשקעה שלכם. שלב המימון מורכב מכמות הנכסים והחסכונות שאפשר למנף, וביכולת שלך להוציא את התנאים הטובים ביותר במשכנתא שתקבל מהבנק. 

רגע, רגע לפני שאת ממשיכה, מה זה בדיוק למנף? ואיך אני משיג משכנתא?

"טוב שעצרת אותי – כי עכשיו אנחנו מתחילים לדבר על הכלי הכי חשוב במשחק! כלי שנקרא מינוף. מינוף הוא בעצם היכולת שלנו לקבל כסף מהבנק בהווה על חשבון החזר בתשלומים נוחים מאוד בעתיד.

את הכסף שאנחנו מקבלים מהבנק? אנחנו כמובן משקיעים. עכשיו, בכל מצב בו התשואה מההשקעה שלנו תהיה גבוהה מהריבית שאנחנו מחזירים על ההשקעה – אנחנו נשארים עם רווח ביד. רווח שיצרנו מכסף שהוא לא שלנו.

לדוגמא, אם נקבל מהבנק משכנתא על 500,000 ש"ח עבור נכס, אומנם נשלם כל חודש בערך 2500 ש"ח, אבל מי שבאמת ישלם לנו את זה, זה השוכר, כי אנחנו נקבל שכירות כל חודש. אני קוראת לזה 'דירה במתנה'.

ואתה יודע מה, יש פעמים שהחזרי המשכנתא גבוהים מהשכירות, גם כאן, אם מצאנו דירה שהולכת להשביח את עצמה, כלומר אנחנו יודעים שהדירה עולה כעת מיליון ש"ח, אבל בעוד 5 שנים, היא תהיה לפחות 1.3 מיליון, אז תעשה את החישוב לבד ותראה שהפער שאנשים ישלמו כל חודש על מנת לשלם את המשכנתא, לא יגיע בחיים לסכומים שעליית הערך של הנדל"ן עושה.

למעשה אני קוראת לזה מעין תוכנית חיסכון , במקום לשים את הכסף בבנק שממלא לא עושה כלום , אני מעדיפה לשים את זה על נכס.

וכמובן שיש הרבה מקרים שבהם השכירות מכסה את מלוא המשכנתא, הכל תלוי לכמה שנים לקחנו את המשכנתא, מה גובה המימון ואיזה ריביות קיבלנו מהבנק.

ברגע שאתה משכיר את הנכס החדש, אתה רוצה לוודא שהשכירות שאתה מקבל עליו תכסה את ההחזרים החודשיים שלקחת על המשכנתא. כדי לוודא שזה קורה, חשוב לדעת איך לקבל את המשכנתא עם התנאים הכי טובים שאפשר. בקורס החדש שהכנתי ועלה לאוויר ממש בימים אלו, אני מסבירה בדיוק איך לעשות את זה…

וואו, נראה לי שאני מתחיל להבין… מצטער שעצרתי אותך באמצע, מה השלב הבא?

״הכל בסדר, אני שמחה מאוד לשמוע שאתה מבין! כי השלב הבא, שלב שבע הוא השלב האחרון בתהליך, וזה השלב שבו הנכס בבעלותך ורשום על שמך, כל מה שנותר לעשות עכשיו, הוא לנהל אותו בהתאם לתוכנית העבודה שהגדרת בשלב הראשון. 

אתה יכול למכור ברווח, אתה יכול להשכיר אותו וליהנות מתזרים חודשי שוטף ומעליית ערך לאורך זמן. או שתוכל לעשות את מה שאני באופן אישי הכי אוהבת – להחזיק את הנכס, להשכיר אותו בשביל התזרים השוטף, ליהנות מעליית הערך ולמנף אותו עבור ביצוע השקעות נוספות

בהחלט שכנעת אותי בדרך. אבל להגיד את האמת, אני קצת חושש מהלוואות… יש פתרון?

"אני יכולה להבין את מה שאתה אומר. אבל מה האלטרנטיבה היום?… להמשיך לסמוך על המשכורת ולהיות תלוי בפנסיה של כמה אלפי שקלים בחודש? לדעתי, מדובר בבחירה מסוכנת יותר. מי שלא יקח את השליטה לידיים ויתחיל לפעול – גוזר על עצמו עתיד מאתגר מאוד מבחינה כלכלית.

אם תמשיך לעשות את אותן פעולות שעשית עד עכשיו, לא תתקדם למקום שאתה רוצה, על מנת להתקדם, צריך לשנות את הפעולות שעד עכשיו עשית ולצאת מאזור הנוחות."

אז מה עושים במצב כזה?

"תראה, חשוב מאוד להבין באמת מאיפה מגיע הפחד. המקור לפחד ולחששות הוא מלעסוק במשהו שלא מבינים בו. ברגע שלומדים את הנושא ויודעים איך לנהל את הסיכונים הללו בצורה נכונה ומושכלת. הפחד נעלם והחשש מעתיד כלכלי אפור הופך לכוח שמניע אותך לפעול כדי לשפר את המצב. 

עכשיו, תחום הנדל"ן לא מסובך ובהחלט אפשר ללמוד איך להתנהל בו באופן עצמאי, אבל זה לוקח זמן. ולאנשים אין את הזמן הפנוי להקדיש ללימוד התחום עם כל העומס של שגרת היום יום. מה שיוצר מצב שאחד הנושאים החשובים ביותר לביטחון הכלכלי שלנו נדחה ונדחה ובינתיים הזמן עובר ואין שום התקדמות."

אז איך מפצים על המחסור בזמן?

״יש כמה דברים שאפשר לעשות באופן מיידי ובקלות, כדי לקצר את עקומת הלמידה ולהתחיל להזיז עניינים בכיוון השקעות הנדל"ן – גם בלי להקדיש לזה הרבה זמן באופן אקטיבי. אני אישה שמאוד מאמינה בפרקטיקה. 

למעשה, גם הקורס שלי, הוא כולו פרקטי ובנוי ממשימות ופעולות ספציפיות שצריך לבצע כדי להגיע ליעד (נכס) מהר מאוד. וברגע שאתה מתעסק רק בפעולות פרקטיות, נקודתיות, בלי לפספס אף אחת מהן ומצד שני בלי יותר מדי לימודים תיאורטיים על נדל״ן (וגם כל תחום אחר), אתה חוסך המון זמן, ומקצר את הדרך ב-90%.

ותגידי, ניתן לזהות אזורי נדל״ן עם פוטנציאל עליית שווי המחירים של הנכסים, גם לפני שהם עושים את הפריצה הגדולה?

״כמובן, יש הרבה סימנים מקדימים שאפשר לזהות דיי בקלות כדי להעריך את פוטנציאל ההשבחה של אזור מסוים. שאתה בוחן אזור להשקעה, תמיד תבדוק אם הוא עתיד לעבור פרויקטים כמו:

התחדשות עירונית, פינוי בינוי , תמא 38, פיתוח אזורי כמו כבישי גישה, רכבת קלה, פארקים ציבוריים, מרכזים קהילתיים, כל אלו מעלים משמעותית את שווי הקרקע משמעותית, מושכים אוכלוסיה טובה יותר לגור באזור וכמובן מעלים את שווי הנכס.

ואת כל הדברים האלו? אפשר לבדוק באינטרנט יחסית בקלות. 

״לאורך ההיסטוריה, מחירי הנדל"ן לרוב בעליה. אנשים תמיד יצטרכו מקום לגור בו.״

ואת לא חושבת שמחירי הנדל"ן כאן בשיא? הרבה אנשים אומרים שאולי זו לא התקופה להשקיע...

"לאורך ההיסטוריה, מחירי הנדל"ן לרוב בעליה. אנשים תמיד יצטרכו מקום לגור בו. חוץ מזה, חשוב לקחת בחשבון שכיום במדינת ישראל יש כמה גורמים שדואגים שמחירי הדירות ימשיכו לעלות גם בשנים הבאות.

יש 50,000 צעירים שכל שנה יוצאים לשוק וצריכים דירה לגור בה, קצב הגירושים לצערי הוא

1 ל-3, כך שכל תא משפחתי אחד צריך 2 דירות. בנוסף, העלייה לישראל הולכת וגדלה, במיוחד עכשיו. 

לפי הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), כרגע אנחנו נמצאים בחוסר של 100,000 דירות, ב-2035 נגיע לחוסר של 135,000 דירות. כל זה ובישראל קצב הבניה הוא נמוך מאוד ולא תואם את הביקוש, כל הגורמים האלו ימשיכו לדחוף את המחירים למעלה.

עכשיו, גם אם בטווח הקצר יש קיפאון מסוים, או שהמחירים יורדים בשל אירוע שקרה כמו משבר כלכלי או מגיפה או כל דבר שאנחנו לא יודעים שיקרה בעתיד, אז פשוט לא מוכרים את הנכס וממשיכים ליהנות (בינתיים) משכר הדירה שמקבלים. ובטווח הארוך? נכסי הנדל"ן מכפילים ומשלשים את עצמם – ככה שאם תחזיק בנכס נדל"ן לטווח ארוך של עשרות שנים, אתה גם תעלה את רמת החיים שלך מתוספת ההכנסה שתקבל מהשכרת הנכס, ואתה גם תסדר את העתיד לילדים שלך שיהנו מעלייה מאסיבית בשווי הנכס.

למעשה ממש לא מזמן תלמיד שלי, שבזכות הידע הנלמד בקורס, מצא דירה בשכונת קריית משה ברחובות , באזור של ״פינוי-בינוי״ במחיר האטרקטיבי של 850,000 ש״ח. אזור עם ביקוש להשכרה גבוה מאוד, וכמובן שה״פינוי-בינוי״ סימן לו שהולכת להיות עליית מחירים.

כמו כל אדם שעושה את ההשקעה הראשונה שלו, הוא הלך לספר למשפחה. והתגובות היו מעט לא נעימות כמו: ״איזה אזור גרוע בחרת…״, ״איזה טעות עשית״ ועוד תגובות שאני אחסוך ממך.

אמרתי לו: ״תקשיב לי, אתה בחרת בי בגלל הידע שלי – אל תפסיק באמצע!״. הוא רכש את הדירה, וחיכה.
לאחר חצי שנה, הוא קיבל הצעה על הדירה בשווי 1.2 מיליון שקלים! פשוט זכייה בלוטו, אנחנו שנתיים וחצי אחרי הוא יכול לקבל 350,000 שקלים ר-ו-ו-ח נקי! ולמעשה, אי אפשר היום למצוא דירות דומות במחיר נמוך מזה באזור.״

דרך אגב ברור שהוא לא רוצה למכור כי הוא הולך לקבל דירה חדשה במקום ששוויה נעמד היום ב 1.7 מיליון, בכל מקרה כמשקיעת נדל"ן, חשוב לי שכל משקיע יסתכל על התמונה הגדולה ויראה את ההזדמנות מעבר לאופק. זאת הנקודה החשובה, לדעת להסתכל קדימה…״

אוקיי שרון, אני מוכרח להגיד ששכנעת אותי! כנראה שלא סתם כל מה שמספרים עלייך. עכשיו תגידי, איך אני יכול להצטרף לקורס שלך?

״ראשית, תודה רבה, זה אף פעם לא מובן מאליו בשבילי ואני מאוד מעריכה את ההערכה שלך, ושל כל הקהילה שלי. וכדי להצטרף לקורס כל מה שצריך לעשות זה להשאיר פרטים בטופס למטה, או ללחוץ על הקישור למטה כדי לקבל את כל הפרטים על הקורס״

תודה שרון!

כתבות דומות

בני 60 פלוס ושילמתם מס שבח? ייתכן שמגיע לכם החזר מס מכובד 

מתברר שרבים מבני ה-60 פלוס זכאים להחזרים על מס שבח ששילמו. פניה ליועץ מס המתמחה במיסוי מקרקעין מסייעת להם לדעת אם הם עומדים בקריטריונים, ולאחר בדיקה ללא סיכון ולא עלות, הם יכולים ליהנות מהחזר שמן שנכנס לחשבון הבנק שלהם תוך 90 יום

לכתבה »
ויקי הלד

השיטה המדעית לפיצוח שוק הנדל"ן האמריקני

נדל"ן בארה"ב מתברר בתור הצעד הנכון לחופש כלכלי, מסיבות רבות (למשל: רווחים פי 2 מנדל"ן בישראל). יזמית נדל"ן שמסייעת למשקיעים ישראליים בתחום מסבירה איך עם השקעה של החל מ-50,000 דולר אפשר ברוגע ושלווה לדאוג לעצמך לפנסיה מרשימה, וגם לעזור לילדים

לכתבה »

האישה מאחורי הקלעים של שוק הדירות בישראל מחזיקה רשימות המתנה של מאות רוכשים

שוק הנדל"ן רותח – כך תמיד אומרים, אבל כשפרויקטי נדל"ן צצים כמו פטריות אחרי הגשם והופכים את השוק לרווי ותחרותי, כיצד יכול יזם להבטיח מכירה מיטבית של הדירות במינימום עלויות שיווק? ראיון בלעדי עם שרון דידי, האישה שמאחורי המיזם המצליח "דירות בשושו", עם חשיפת הסוד שיכול להציל לכל יזם נדל"ן את הפרויקט – למכור מקסימום דירות למשקיעים מובילים, בלי לשבור את הראש ולהסתבך עם משווקים חיצוניים

לכתבה »

כל אדם עם כ-250,000 ש"ח פנויים יכול להפוך לבנק עם ריביות

ישראלים רבים היום 'תקועים' עם 200 ו-300 אלף ש"ח בעו"ש ותוהים איפה לשים את הכסף כדי למקסם ממנו רווח. בזמן שהחשש מהשקעה לא יציבה, מריביות גבוהות ומהאינפלציה מתגבר – הזדמנות השקעה ייחודית בקרן חוב למימון נדל"ן בארה"ב מסוגלת להעניק בטחונות ברמה שמשקיעים היום כלל לא מכירים. מדוע השקעה כזו היא בסיכון נמוך יותר ואיך ניתן להשיג בה רווחים קבועים, ממש כמו משכורת שניה?

לכתבה »

כתבות דומות

בני 60 פלוס ושילמתם מס שבח? ייתכן שמגיע לכם החזר מס מכובד 

מתברר שרבים מבני ה-60 פלוס זכאים להחזרים על מס שבח ששילמו. פניה ליועץ מס המתמחה במיסוי מקרקעין מסייעת להם לדעת אם הם עומדים בקריטריונים, ולאחר בדיקה ללא סיכון ולא עלות, הם יכולים ליהנות מהחזר שמן שנכנס לחשבון הבנק שלהם תוך 90 יום

לכתבה »
ויקי הלד

השיטה המדעית לפיצוח שוק הנדל"ן האמריקני

נדל"ן בארה"ב מתברר בתור הצעד הנכון לחופש כלכלי, מסיבות רבות (למשל: רווחים פי 2 מנדל"ן בישראל). יזמית נדל"ן שמסייעת למשקיעים ישראליים בתחום מסבירה איך עם השקעה של החל מ-50,000 דולר אפשר ברוגע ושלווה לדאוג לעצמך לפנסיה מרשימה, וגם לעזור לילדים

לכתבה »

האישה מאחורי הקלעים של שוק הדירות בישראל מחזיקה רשימות המתנה של מאות רוכשים

שוק הנדל"ן רותח – כך תמיד אומרים, אבל כשפרויקטי נדל"ן צצים כמו פטריות אחרי הגשם והופכים את השוק לרווי ותחרותי, כיצד יכול יזם להבטיח מכירה מיטבית של הדירות במינימום עלויות שיווק? ראיון בלעדי עם שרון דידי, האישה שמאחורי המיזם המצליח "דירות בשושו", עם חשיפת הסוד שיכול להציל לכל יזם נדל"ן את הפרויקט – למכור מקסימום דירות למשקיעים מובילים, בלי לשבור את הראש ולהסתבך עם משווקים חיצוניים

לכתבה »

כל אדם עם כ-250,000 ש"ח פנויים יכול להפוך לבנק עם ריביות

ישראלים רבים היום 'תקועים' עם 200 ו-300 אלף ש"ח בעו"ש ותוהים איפה לשים את הכסף כדי למקסם ממנו רווח. בזמן שהחשש מהשקעה לא יציבה, מריביות גבוהות ומהאינפלציה מתגבר – הזדמנות השקעה ייחודית בקרן חוב למימון נדל"ן בארה"ב מסוגלת להעניק בטחונות ברמה שמשקיעים היום כלל לא מכירים. מדוע השקעה כזו היא בסיכון נמוך יותר ואיך ניתן להשיג בה רווחים קבועים, ממש כמו משכורת שניה?

לכתבה »