תרבות

IPC בהצהרה מטלטלת למחפשי עבודה: "תוך 3 חודשים יש לכם קריירה בעולם הכספים אצל החברות המובילות במשק, בלי תואר או ניסיון!"

כשעולם התעסוקה הופך קשוח במיוחד עבור צעירים, עולה הביקוש להכשרות מקצועיות דיגיטליות שאפשר ללמוד אותן מהר, להשיג קריירה עם משכורות יפות ועדיין ליהנות ממשרה יציבה ל-8 שנים לפחות. יצאנו לבדוק עם עדי ארקין, מנהל מקצועי במכללה העתידנית IPC, האם יש הכשרה מקצועית אמיתית שיש בה הבטחה ל-100% הצלחה או שמדובר במכירת חלום?

מור משרקי 18.11.21 // 10:00

"זאת הזדמנות של פעם בחיים לעשות קריירה בלי לצאת מהפיג'מה!" כך פותח עדי, מנהל מקצועי במכללה העתידנית IPC, "בזמן שאנשים מבזבזים 3 שנים ולפחות 100,000 ש"ח בלימודים באוניברסיטה, יש הכשרה מקצועית בתחום הכספים שפותחת דלת לקריירה בחברות הגדולות והמובילות במשק, מהבית!"

המכללה העתידנית IPC (ראשי תיבות של – Israel Professional College, האקדמיה המקצועית של ישראל) מקיימת הכשרות בשיטת לימוד היברידית, כלומר משולבת תיאוריה ופרקטיקה, המבוססת מחקרים על פי המודל האמריקאי. רק בשנת 2021 המכללה הוציאה תחת ידיה יותר מ-1000 סטודנטים. בין שלל ההכשרות המקצועיות שהיא מספקת, המכללה מעבירה מסלולים ייחודים לקריירה בתחום הכספים.

"תחום הכספים זה ההיי-טק החדש!" אומר עדי, "זה מתאים בול למי שחשבו שהם לא מספיק 'מבינים במספרים' בשביל לעבוד בהיי-טק, למי שמחפשים הסבת מקצוע לאפיק רווחי ונוח יותר מבחינת תנאים, למי שנמאס להם מהעבודות הזמניות השוחקות ורוצים להתבסס עם קריירה אמיתית – ובמיוחד למי שאין להם את הזמן לבזבז באוניברסיטה אבל רוצים יציבות תעסוקתית… והכל בלי לצאת מהבית ותוך 3 חודשים בממוצע!"

בתמונה: מערכת הלימוד הדיגיטלית של המכללה העתידנית IPC.

עדי, למה שאני לא אפנה ישר להיי-טק אם אני רוצה קריירה מבטיחה? מה תחום הכספים עכשיו?

"שאלה מצוינת. המציאות היום היא די עגומה, יש בחוץ אינספור הכשרות דיגיטליות בנושאים של שיווק באינטרנט, היי-טק, נדל"ן – רק שהן לא מקצועיות או מקיפות. לרוב ימכרו לך חלום ויקחו לך את הכסף ככה שתאלצי לחזור לעבודות זמניות שמהן ניסית לברוח.

ככל שעובר הזמן רואים את זה יותר, אנשים שעשו קורס כזה וכזה, התפתו למשכורות מטורפות, לחופש כלכלי, לביקוש בשמיים… ואז גילו שאין לזה אחיזה במציאות, וגם אם יש, אז באחוזים בודדים מאוד.

בתחום הכספים זה הפוך: מדובר על מקצוע של שנים, יציב, מבוקש. חלאס עם החלומות והשקרים, אנשים מחפשים קריירה, ביטחון תעסוקתי. כל עסק קיים חייב לקחת מומחה שינהל לו את הכספים, אין אפס. זה כמו הגלגלים של העסק – הוא יקום ויפול על כסף, אז המקצוע הראשון והכי חשוב בו אחרי המנכ"ל זה הכספים. 

אז נכון שאין את ההבטחות של ההיי-טק, אבל שם יסחטו לך את המיץ, בזמן שבתחום הכספים את מחתימה שעון 8-9 שעות ואז הביתה. כך משלבים בין זמן עבודה-בית-תחביבים בכיף שלך.

תאמיני לי זה החיים הטובים. עבודה נוחה, משרדית, לא משהו פיזי ושוחק. את מקבלת את כל התנאים של החברה. יש לך את הפינה שלך, המחשב שלך. לרוב את היחידה בחברה שעושה את מה שהיא עושה, בלי תחרות. אם כבר נכנסת לחברה והתברגת טוב, הם ימשיכו איתך לשנים ארוכות ואף עד הפנסיה. 

יודעת למה? כי אף אחד לא רוצה להחליף אנשי כספים בעסק, יש יותר מדי מה ללמוד ובמה להיות בקיא. להתחיל לג'נגל בין מנהלי חשבונות וחשבי שכר זה באלגן ואף בעל עסק לא ירצה להסתבך עם הכספים. בהשוואה לאנשי מכירות שיש בחוץ כמו חול על שפת הים, מנהלי חשבונות וחשבי שכר יותר נדירים".

רגע אחד, הנהלת חשבונות? חשבות שכר? זה לא מקצועות זקנים כאלה לאמהות ולבנות 50+?

"אני יכול להבין למה את חושבת ככה, אבל הרוב המוחלט של התלמידים הם צעירים וצעירות! כספים מעניין את כולם ורלוונטי לכולם. 

ונכון, הסטיגמה זה מנהלת חשבונות בת 50 שנשארת בחברה מהיום שהיא קמה, אבל זה רק כי היא נהנית מהעבודה שלה כבר 20 שנה בלי שינוי, עם תנאים מצוינים ומשכורת שמכפילה את עצמה. למה שהיא תעזוב למקום אחר?! מנהלי חשבונות בכירים מגיעים ל-23,000 ש"ח חודשי, זה לא שווה את זה תגידי לי??"

וואלה, שכר טוב באופן מפתיע. אבל יש לזה ביקוש בעצם בשוק העבודה?

"או-הו, את לא מבינה אפילו עד כמה ואני אסביר: מנהלי חשבונות הם מי שאחראיים על כל הכספים של העסק. זה אומר דוחות של הכנסות, הוצאות, קשר מול רשויות, התנהלות מול מס הכנסה ומע"מ. הם מי ששוחים במספרים ולא עושים שום החלטה חשובה בעסק בלי להתייעץ איתם.

האם יש מספיק כסף בתזרים המזומנים כדי לפתוח מחלקה חדשה? יש טעם לצמצם בעלויות השיווק או שהן מייצרות רווח? אפשר לעבור למשרדים החדשים שרצינו או שצריך לחכות עוד חצי שנה? בקיצור, כל דבר שנוגע בפיננסים הוא הלב והעיקר של העסק.

זה כמו להיות הרמזור של העסק בכל צומת של פיתוח עסקי. את נותנת אור ירוק או אדום, מכוונת את התנועה של הכספים ומורה לאיפה אפשר להתקדם. 

חשבי שכר הם אלה שעוסקים בהון האנושי של העסק, זה רלוונטי גם לחברות קטנות של עד 10 עובדים ובמיוחד לחברות ענק של 150 ו-200 עובדים. הם אחראיים על חישובי משכורות, על זכויות עובדים, על קרנות השתלמות ופנסיה, הם אלה שדואגים לכוח האדם ומקפידים שהחברה ממלאת את כל החובות שלה כלפי העובדים.

האחריות שלך היא מדהימה, לא סתם כל חברה היום פשוט לא מתפקדת בלי מנהלת חשבונות או חשבת שכר. זו הסיבה שהביקוש לתחום כזה עצום – אי אפשר בלעדיהם, גם מבחינת כספים וגם מבחינת הון אנושי, כל החברה תלויה בהם ועד שמוצאים אותם גם יעשו הכל כדי שהם יישארו. מדובר באחד המקצועות היציבים ביותר בשוק העבודה. 

לא רק זה, בגלל שכל חברה שמכבדת את עצמה צריכה אדם מקצועי שיתעסק עם הפיננסים וידאג לעובדים, את יכולה למצוא עבודה בתנאים באמת מצוינים בחברות הכי גדולות במשק, בחברות היי-טק מצליחות, במשרדים ממשלתיים ומה לא. שום דבר לא חסום בפנייך".

נשמע שצריך לדעת דברים מסובכים, מספרים, מתמטיקה, מה, אני אהיה צמודה למחשבון כל היום?

"זאת עוד סטיגמה. לעומת לימודי סייבר ותוכנה שם צריך באמת להיות עם ראש מתמטי ולחשב מספרים כל היום, כאן זה ממש לא נדרש! הנהלת חשבונות וחשבות שכר זה ממש לא מדע טילים ואין צורך בהבנה מעמיקה במתמטיקה או מחשבים.

העבודה מתבצעת דרך תוכנות שמחשבות דברים אוטומטית בצורה נוחה מאוד. את רק צריכה להבין את ההיגיון שמאחוריהן, להכניס את הפרמטרים הנכונים והן עושות את העבודה. אפילו להוציא דוחות לרשויות התוכנות האלה עושות באופן אוטומטי. 

אם את מכירה את התוכנה כמו שאת מכירה את האפליקציות בטלפון שלך, זה יספיק. ההבנה המעמיקה היא של החוקים, הכללים, איך מתנהלים מול הרשויות. דברים שהם פרוצדורליים, פחות מספרים ופיננסים. בקיצור, ממש לא צריך להיות בוגר 4-5 יח' מתמטיקה כדי לעבוד בזה.

זה תקף גם להנהלת חשבונות וגם לחשבות שכר, ואצלנו לומדים את שניהם! אם את באמת רוצה שחברות ירדפו אחרייך כדי שתעבדי אצלם, זה חיוני שתדעי את שני הדברים, זה פותח לך המון אפשרויות כמו גם עבודה בחברות שרוצות בעל מקצוע אחד שיש לו את שתי ההסמכות. 

חברה שהיא עד 100 איש לא רוצה לשלם לשני אנשים שונים, אם את מגיעה ויודעת את העבודה הכפולה, הם יעדיפו להעסיק אותך במשרה אחת ולשלם לך קצת יותר. זה משתלם להם. מה שכן, הלימוד הכפול לא מעמיס עלייך. את שתי ההסמכות ביחד את מסיימת במסלול המשולב שלנו תוך 3 חודשים בלבד!"

אשכרה? זה נשמע מדהים אבל קצת מהיר מדי, איך אני לומדת את כל המקצוע תוך 3 חודשים?!

"אהה, אז כאן נכנסת השיטה ההיברידית של המכללה. צריך לומר את זה, הכשרות מקצועיות בתחום הכספים יש לך בעוד מכללות בארץ, אבל מה שיש אצלנו הוא באמת יחיד מסוגו בישראל אם לא בעולם. 

במוסדות לימוד אחרים לומדים את קורס הנהלת חשבונות וחשבות שכר במסלול ערב שנמרח במשך 7 חודשים פעם בשבוע, והכי דיגיטלי שלהם יהיה שיעורים דרך ה'זום' שצריך להיות נוכח בשעה קבועה ולנסות להתרכז בשיעור מעבר לכל התקלות הטכניות והתקיעות של המורה.

אז מה שונה אצלנו? הכל! הקסם של המכללה העתידנית IPC נעוץ בשיטת הלימוד ההיברידית שלנו שלקחנו ממודלים של מכללות מצליחות בארה"ב. היברידי זה אומר משולב – שיטת הלימוד של המכללה משלבת בין חלק תיאורטי ובין חלק מעשי ופרקטי, ושניהם נעשים לחלוטין באופן דיגיטלי!"

יש לי הפרעות קשב וריכוז ואולי אתקשה ללמוד לבד את החלק התיאורטי, האם הקורס עדיין מתאים לי?

"הקורס שלנו מצוין למי שסובל מהפרעות קשב וריכוז, ובימינו כולם קצת כאלה. החלק העיוני בנוי מקורס אונליין עם שיעורים מוקלטים. עשינו מחקרים ומצאנו את השיטה היעילה ביותר ללימוד: סרטונים קצרים של 10-60 דקות בלבד, מאוד ויזואליים, פיסות תוכן קצרות, מצגות מעוצבות, המחשות לימודיות מסודרות. 

ממש לא רק שיעורי 'זום' עם הפרעות, כשלים טכניים, שאלות של תלמידים תוך כדי שרק מבזבזות לך את הזמן. זה גם שונה כמובן משיעור פרונטלי שהוא בכלל מלא הפרעות, מספיק שאתה בא עייף וקצת רעב וזהו 45 דקות הולכות לך לפח.

ב-IPC את מקבלת כמו הרצאה פרטית בהפקה של נטפליקס, התוכן מועבר בצורה הכי מפורטת שיש ובמקטעים קצרים. את לא מרוכזת כרגע? תראי שיעור אחד של 15 דקות ואת השאר ביום אחר. מרגישה שאת דווקא בעניינים? רוצי על 5 סרטונים בזמן הפנוי שלך ותתקתקי את החומר. 

החיים שלנו נורא עמוסים, אנחנו חייבים את הגמישות הזאת – לראות את התכנים כשמתאים לנו, לעצור באמצע אם רוצים לאכול משהו או להתפנות, לחזור אחורה אם לא הבנו משהו או אם דרוש חידוד. 

יש אצלנו סטודנטים שהם הורים, עובדים בחצי משרה ובעלי עסקים. כל אחד לומד מתי שנוח לו, אפילו מחו"ל אם הוא רוצה".

רגע, אבל אם לא נוח לי ללמוד אונליין ואני יותר טיפוס של ספרי לימוד מודפסים?

"אין שום בעיה. האמת היא שהמסלול הדיגיטלי מלווה בספרי לימוד פיזיים. את מקבלת גישה במחשב לכל המצגות והשיעורים ויחד עם ההרשמה נשלחים אליך הביתה כל הספרים הרלוונטיים ללמידה. מבחינה פדגוגית (חינוכית) מצאנו שהרבה נושאים נלמדים טוב יותר באופן פיזי, אז אנחנו מאפשרים גם את זה".

אה, ממש נוח. טוב אז מה החצי הפרקטי של שיטת הלימוד ההיברידית? אני רוצה עבודה, לא רק ידע...

"בדיוק, זאת לגמרי הכוונה. החלק השני של ההכשרה הוא מעשי. כל הסטודנטים עוברים סדנת 'זום' מקיפה עם מרצה מומחה על התוכנות הכי פופולריות בתחום הנהלת החשבונות וחשבות השכר. ככה את לוקחת את כל החוקים והתיאוריות שלמדת ומביאה את זה לשימוש פרקטי של תוכנה.

בין היתר, בסדנה לומדים הוצאת דוחות, שליחת מסמכים, הפקה של תלוש שכר, חישוב משכורות ועוד – הכל את לומדת בסדנה, ויכולה לשאול את המרצה שאלות ולקבל מענה מקצועי בשידור חי. הסדנה הזאת היא הניסיון שלך, זה שווה זהב.

בסוף הסדנה את יודעת לתפעל פרפקט את התוכנה ובראיונות עבודה כשישאלו אותך, תוכלי לספר שאת מכירה את העבודה על התוכנה וגם התנסית בה, וגם אם יבחנו אותך תוכלי לעבור בקלות את הראיון.

אבל התוכנות זה לא החלק הכי חשוב. כדי להיות מנהלת חשבונות לא יעזור שתדעי צעד צעד בתוכנה, בסופו של דבר, כל עוד אין לך תעודה רשמית רוב הסיכויים שלא מסתכלים עליך. 

כדי לקבל תעודה רשמית מלשכת יועצי המס צריך לעבור מבחנים חיצוניים. לימודים רגילים לא תמיד יכינו אותך ספציפית למבחן. זה כמו שבשביל הפסיכומטרי צריך קורס ומרתון מיוחד, כי רק ללמוד ב-12 שנים בבית ספר לא ישיג לך ציון גבוה במבחן.

אז אצלנו, בנוסף ללימוד התיאורטי ולסדנה הפרקטית על התוכנות, את מקבלת מרתון מקיף ייעודי למבחן החיצוני, עם שאלות אמיתיות שהיו במבחנים קודמים (ושתמיד חוזרות במועדים העתידיים) ככה שאין סיכוי שאת לא עוברת את המבחן. 

את יכולה ללמוד בקצב שלך את החומר, להירשם למועדים השנתיים של המבחנים ולהירשם למרתון שסמוך אליו. ברגע שיש לך ביד תעודת מנהלת חשבונות בכירה וחשבת שכר בכירה, את כבר יכולה להגיש קורות חיים לחברות הגדולות במשק ומתחילה לעבוד!

הייתה אצלנו בחורה שסיימה את הקורס של הנהלת חשבונות וגם עברה את המבחן תוך 30 יום! את קולטת?? תוך פחות מחודש היא כבר הייתה עם תעודות הסמכה ביד. זה הקסם של שיטת הלימוד ההיברידי של המכללה ושל המסלול שפשוט מייעל את כל הלימוד בצורה הכי טובה שיש".

בתמונה: סטודנטית של המכללה העתידנית IPC, סיימה את קורס הנהלת החשבונות ב-30 יום בלבד.

אבל מה יקרה אם אני לא אעבור את המבחנים, זה כאילו כל הלימוד הלך לפח, לא?

"אהה, זאת הסוכריה האמיתית של המכללה שלנו: אנחנו היחידים בישראל שמתחייבים ל-100% הצלחה בלימודי הקריירה של תחום הכספים! 

איך זה מתבטא? אם ראית את כל הסרטונים ועשית את הסדנה והמרתון, ועדיין לא עוברת את מבחני הלשכה של יועצי המס במועד א' ובמועד ב' בשני המקצועות – את מקבלת בחזרה את כל הכסף, בלי לשאול שאלות. בהתחייבות מלאה. זה רשום שחור על גבי לבן בטופס ההרשמה של המסלול.

זה משהו שלא נראה כמותו בישראל, לא באף מכללה ובטח שלא באוניברסיטה. הם יקחו לך את הכסף ויתנו לך ללמוד לבד, לעשות את העבודה הקשה. 

אבל אנחנו כל כך מאמינים בהכשרה המקצועית וראינו בעיניים איך הסטודנטים שלנו מגיעים להישגים מדהימים בכלום זמן. בשורה תחתונה, פשוט אין מצב שאת לא מצליחה את המבחן."

טוב זה באמת נשמע עתידני הלימוד ההיברידי הזה, אבל מה קורה אם אני נתקעת כשאני לומדת לבד?

"את אף פעם לא לבד! בשנייה שאת נרשמת למכללה את סטודנטית לכל דבר. יש לך ליווי אישי של הנציגים שלנו, הם איתך בקשר תמידי דרך הטלפון, המייל ואפילו בוואטסאפ. 

אם את רואה סרטון לימודי מסוים ולא מבינה משהו – מייל לנציג, הוא מכתב את המרצה ואת מקבלת מענה מקצועי כנראה באותו היום. אם תרצי אפילו שיחת טלפון עם המרצה זה אפשרי, אין שום סיכוי שאת נשארת עם שאלה או חלק לימודי שלא ברור לך. יש לך ליווי מלא לאורך כל תקופת הלימודים".

ליווי בזמן הלימודים זה אחלה, אבל אם אני נתקעת עם שאלה בעבודה עצמה, מה אני עושה?

"אז שוב… את אף פעם לא לבד! המערכת עם כל החומר תמיד פתוחה לך ולכל הבוגרים שהשתלבו כבר במערכת התעסוקה. התכנים מתעדכנים כל הזמן, הצוות תמיד זמין, יש השתלמויות. קהילה שנשארת איתך הרבה אחרי הקורס. 

אבל זה באמת רק הבונוס. הסרטונים הקצרים מחולקים לנושאים בצורה נוחה, כל פעם שאת לא סגורה על משהו תוכלי להיכנס רגע למערכת, לראות את השיעור ולסגור לעצמך את הפינה ממש תוך כדי שאת בעבודה. לימוד עתידני מאפשר לך להגיע לקריירה לא רק בצורה הכי מהירה, אלא גם בצורה הכי מקצועית".

טוב, אין ספק שאני רוצה לימוד עתידני כבר עכשיו לקריירה שלי בתחום הכספים, מתי מתחילים?!

"אז רגע לפני שאת ממהרת לקפוץ למים, כדאי שתדברי עם אחד מיועצי הלימודים המקצוענים שלנו. כך תוכלי לשאול עוד שאלות וגם שהיועצים שלנו יוודאו איתך ב-100% שאת עושה את ההחלטה הכי נכונה עבורך בתקופה הזאת של החיים.

אחרי שתרשמי, תוך שעה שעתיים תקבלי למייל את כל הפרטים וגישה לקורס הדיגיטלי. תוך 3-7 ימי עסקים יגיע אליך משלוח עם הספרים כשאחד מהם גם נכנס איתך לבחינה החיצונית ככלי עזר. 

את יכולה ללמוד את השיעורים בעצמך כבר באותו יום, את מקבלת יחד עם פרטי הגישה גם סרטון הדרכה מקיפה על מערכת הלימוד. מנהלת הדרכה תקיים איתך שיחה אישית ותציג לך איפה השיעורים, התרגולים, איך נכנסים לכל דבר. 

זה לא קורס אונליין סטנדרטי בשום צורה וכמו שאמרתי קודם, למרות שאת בבית לומדת בקצב שלך אפילו מהפיג'מה, את לא לבד אפילו לרגע. הסטודנטים אצלנו מקבלים יחס הרבה יותר אישי אפילו מקורסים פרונטליים, זה הלימוד העתידני שלמקומות אחרים ייקח 10 שנים להגיע ואצלנו קיים כבר היום".

כתבות דומות

5 סיבות להתחדש ב-BMW 0 קילומטר בשנה הקרובה

עם החזר חודשי שמתחיל ב-1800 ₪, אולם תצוגה בסגנון אירופאי ומערך שירות שעובד במסירות למען הלקוחות, יצאנו לראות מה יש לסוכנות M2B, המפיצה הרשמית של 'דלק מוטורוס' להציע לנו. נקודת המוצא: רכבי ב.מ.וו ומיני הפכו להיות ברי השגה.

לכתבה »

1,500 ישראלים לא טועים: שיטת "הדרופ-שיפינג ההפוך" לרווח מאיביי עם 94% הצלחה

החלום להכנסה פאסיבית חי וקיים, אבל הדרך להגיע אליו לא ברורה כשהסיכון הוא להשקיע כסף בקורס שלא יניב תוצאות. חקרנו את לאון דירקטוביץ' העומד בראש קהילת "מומחי האיביי", על השיטה ההפוכה שלטענתו מייצרת הכנסות קבועות ליותר מ-1,500 איש שכבר מרוויחים בענק ממסחר אלקטרוני

לכתבה »

Big Data, ביג טיים: אפשרות להשתחל ב"דלת האחורית" למשרות ההיי-טק הנחשבות בישראל תוך 8 חודשים בלבד

הישראלים נוהרים להיי-טק, למה שתישארו בחוץ? עם משכורות שמנות ותנאים מדהימים, כל אחד חולם להשתלב בקריירה יציבה ומשפיעה. אבל האם זה אפשרי עבור מי שלא מתעניינים בקוד, בסייבר או בתוכנה? בדקנו מהו מקצוע ה"דאטה אנליסט" שמאפשר להתברג בחברות מובילות תוך 8 חודשים בלבד

לכתבה »

'מגשים החתונות' בן סבו שובר שתיקה וטוען: "מעצב אמיתי לא קובע את הטון במקום הכלה"

במציאות האינסטגרמית של היום הנראות תופסת מקום חשוב, בייחוד באירועים של פעם-בחיים כמו חתונה. בראיון בלעדי, חושף בן סבו, מעצב האירועים הכי יוקרתיים בישראל, מה כלות חייבות לדעת על תעשיית החתונות כדי שהערב החשוב בחייהן יהיה בלתי נשכח ויראה מיליון דולר בלי לעלות מיליון דולר?

לכתבה »

כתבות דומות

5 סיבות להתחדש ב-BMW 0 קילומטר בשנה הקרובה

עם החזר חודשי שמתחיל ב-1800 ₪, אולם תצוגה בסגנון אירופאי ומערך שירות שעובד במסירות למען הלקוחות, יצאנו לראות מה יש לסוכנות M2B, המפיצה הרשמית של 'דלק מוטורוס' להציע לנו. נקודת המוצא: רכבי ב.מ.וו ומיני הפכו להיות ברי השגה.

לכתבה »

1,500 ישראלים לא טועים: שיטת "הדרופ-שיפינג ההפוך" לרווח מאיביי עם 94% הצלחה

החלום להכנסה פאסיבית חי וקיים, אבל הדרך להגיע אליו לא ברורה כשהסיכון הוא להשקיע כסף בקורס שלא יניב תוצאות. חקרנו את לאון דירקטוביץ' העומד בראש קהילת "מומחי האיביי", על השיטה ההפוכה שלטענתו מייצרת הכנסות קבועות ליותר מ-1,500 איש שכבר מרוויחים בענק ממסחר אלקטרוני

לכתבה »

Big Data, ביג טיים: אפשרות להשתחל ב"דלת האחורית" למשרות ההיי-טק הנחשבות בישראל תוך 8 חודשים בלבד

הישראלים נוהרים להיי-טק, למה שתישארו בחוץ? עם משכורות שמנות ותנאים מדהימים, כל אחד חולם להשתלב בקריירה יציבה ומשפיעה. אבל האם זה אפשרי עבור מי שלא מתעניינים בקוד, בסייבר או בתוכנה? בדקנו מהו מקצוע ה"דאטה אנליסט" שמאפשר להתברג בחברות מובילות תוך 8 חודשים בלבד

לכתבה »

'מגשים החתונות' בן סבו שובר שתיקה וטוען: "מעצב אמיתי לא קובע את הטון במקום הכלה"

במציאות האינסטגרמית של היום הנראות תופסת מקום חשוב, בייחוד באירועים של פעם-בחיים כמו חתונה. בראיון בלעדי, חושף בן סבו, מעצב האירועים הכי יוקרתיים בישראל, מה כלות חייבות לדעת על תעשיית החתונות כדי שהערב החשוב בחייהן יהיה בלתי נשכח ויראה מיליון דולר בלי לעלות מיליון דולר?

לכתבה »