פיננסים

לשמור על ההון והנכסים בתהליך הגירושין בלי להסתכסך עם האישה - תוך 7 חודשים בלבד

ביום "בהיר" אחד מגיעה תביעת גירושין, ומאותו הרגע העולם חרב. בלי ידע משפטי, גברים רבים בישראל מאבדים את השליטה על חייהם וממונם ברגע שנישואיהם מתפרקים. לעומתם, יש מי שבבית המשפט מוציאים את המקסימום בכל הקשור לרכוש, לכספים המשותפים ואפילו לילדים. יצאנו לבדוק עם עו"ד חגית לב, כיצד כל גבר בישראל יכול לצאת מנצח במשפט הגירושין? (רמז: מהירות זה חשוב)

דניאל איבגי  25.10.21 // 11:00

מי ישלוט עכשיו בעסק? אני או אשתי? מי יקבל את מירב המניות? האם לאשתי תהיה יכולת קבלת החלטות? מי ישלוט על הבית? והאם אפשר לסיים את כל התהליך הזה בשנה?

כ- 13% מהזוגות בישראל מתגרשים תוך פחות מ15 שנות נישואים ואלו רק מעט מן השאלות שמקבלת עורכת הדין חגית לב מדי יום מגברים שקיבלו תביעת גירושין או שקלו לתבוע גירושין בעצמם. 

כשאנחנו מנסים להבין ממנה מה היא עונה להם, היא אומרת לנו בקלילות: ״זה די פשוט, הם צריכים עו״ד מקצועי ומנוסה בתחום מהצד של הגברים כדי שילווה אותם וכמה שיותר מהר״. 

חגית לב: ״גם במקרה של גירושין, עם כל הצער שבדבר – אתה צריך שמישהו ידאג לך, יגן על הזכויות שלך וישיג את כל מה שמגיע לך ואף מעבר- בהסכם הגירושין״

חגית, הגבר המתגרש יכול לשמור על ההון שעבד עליו קשה כל השנים בלי סכסוכים ופגיעה בילדים?!

"כן. זה אפשרי. אבל אחרי 21 שנה שבהן אני מייצגת בעיקר גברים בהליכי גירושין, חשוב לומר שאי אפשר להבטיח ב-100%, בסופו של דבר יש פה שופט ובית משפט. אך המעורבות של עורך דין היא קריטית.

בזמן שהשופטים חושבים בצורה כללית, עורך דין טוב צריך להפנות את תשומת הלב במשפט להיבטים הכלכליים ולנושאים הפיננסים, כך שהמשא ומתן ינוצל כדי למצוא פתרונות טובים שיעמדו בתוכנית האסטרטגית שנקבעה בתחילת הדרך.

אגב, זה ממש לא חייב להיעשות תוך פגיעה בצד השני… להיפך! צריך לבחון היטב את הטענות, לצפות מראש מהלכים משפטיים אפשריים ולהגיב בהתאם. 

מצחיק לומר, אך לעורכות דין שהן נשים יש יתרון מסוים בתביעות גירושין, מכיוון שכאישה, אני מבינה איך אשתך מרגישה וחושבת – וזה מאפשר לי למצוא את הפרצות להשגת היעדים תוך שליטה בפיננסים.

יש הרבה מקום לניסיון של עורך הדין, כמובן, כי החוקים מקבלים פרשנויות שונות בנסיבות מסוימות, וצריך לדעת איך להתאים אותם לתועלת שלך כמתגרש ולפרטי המקרה הספציפי שלך".

למה בעצם אני חייב ליווי של עו״ד מקצועי? אי אפשר לפתור את זה לבד?

״צריך לזכור – סיטואציה בחיים שמאוד מבלבלת אותך או סיטואציה שגורמת לך להרגיש במעין 'תוהו ובוהו'… היאסיטואציה שבה חסר לך מידע. החדשות הטובות? ברוב המקרים למישהו אחר כבר יש אותו. 

לכל דבר בחיים יש פתרון, שהרי על האסונות הכי גדולים האנושות הצליחה לגבור, פשוט צריך את האדם עם הידע הנכון והניסיון ממקרים קודמים כדי לפתור את אותה בעיה. בדרך כלל רק לאדם המנוסה תהיה היכולת להגן על הזכויות שלך. 

תחשוב על זה, כשהיית קטן ולא הצלחת לעשות משהו, למי פנית? לאמא ולאבא כמובן, שהם היו האנשים היחידים עם ניסיון וידע גדול משלנו, ועליהם יכולנו לסמוך. 

בדיוק אותו הדבר בכל תחום אחר בחיים. לכן, גם במקרה של גירושין, עם כל הצער שבדבר – אתה צריך שמישהו ידאג לך, יגן על הזכויות שלך וישיג את כל מה שמגיע לך ואף מעבר בהסכם הגירושין״. 

אוקיי, וכיצד אני אדע שאותו עו״ד באמת יעזור לי, ולא רק ייקח את הכסף שלי?

״שאלה מעולה! תראה, לצערי קשה מאוד לקבל את האמת בימינו. מצד שני, יש מקום אחד שאפשר לקבל ממנו את האמת – הוכחות. כולנו יודעים שאי אפשר להתווכח עם מה שהעיניים רואות, מסכימים? 

לכן, לפני שמתחילים עבודה עם עו״ד, צריך לצפות בחוות הדעת והביקורות שלקוחות העבר שלו מספרים עליו… האם יש יותר ביקורות חיוביות או ביקורות שליליות, כדי להבין אם עורך הדין השיג ומשיג תוצאות טובות ללקוחות שלו. 

טיפ חשוב: תבדוק האם האנשים שנותנים את העדויות הטובות הם אנשים שדומים לך. כלומר, האם אנחנו בני אותו גיל, מין, מספר ילדים, מצב כלכלי דומה וכו׳… ככה תוכל לדעת האם לאותו עו״ד יש ניסיון עם אנשים ועם מקרים דומים לשלך. 

לבסוף, אני תמיד ממליצה להגיע לשיחה אישית עם אותו עו״ד לפני שיוצאים לדרך משותפת ולהתרשם ממנו כבן אדם. לכל אחד הטיפוס שמתאים לו, יהיו כאלה שיתחברו יותר לפחדנים, כאלה שיתחברו לעצבניים, כאלה שיתאימו לשמרנים, כאלה שיתאימו למעניינים וכאלה שיתאימו למתלהבים… 

אחרי שקלטת את הטיפוס של עורך הדין, תוכל להחליט אם זאת הדמות שאתה רוצה שתייצג אותך. בכל זאת, מדובר בעתיד הכלכלי שלך ובאיך חייך הולכים להיראות לאחר הגירושין, זאת החלטה חשובה".

גיא שלום, מנכ"ל חברת היי טק: ״אני מרגיש ויודע שקיבלתי את המקסימום שמגיע לי״

איך אני אדע בדיוק מה מגיע לי בהסכם הגירושין?

״כל מקרה לגופו. אך תוכל לקבל את המקסימום שמגיע לך ברוב המקרים, כל עוד אתה שומר על שקט, לא צועק לעבר אשתך אמירות כמו: 'את לא תקבלי שקל', מושך כספים מחשבון הבנק המשותף, מתחיל להתווכח במשפט או באופן כללי עושה דברים בלי ייעוץ של עו״ד.

באופן אישי, אני כבר בתחילת התהליך מגדירה יעדים ומטרות שמעניינים אותך, כדי שנחליט יחד מה בעינייך יחשב כהצלחה. ואז אני בונה ומיישמת אסטרטגיה משפטית שתאפשר להשיג את התוצאות הרצויות.״

ואם הצד השני יגיע עם עו״ד "כריש"? איך נתמודד איתו?

״אני שמחה מאוד שאתה שואל אותי את השאלה הזו, כי אתה לא היחיד. כל מי שמגיע אלי מפחד מה'כריש' שאותו אשתו לקחה כדי שייצג אותה. אבל ב-21 השנים האחרונות ניהלתי מו״מ והגעתי להסדרים בעיקר עם אותם 'כרישים' והאמת היא שהצלחתי בגדול. זה היתרון שלי. 

המטרה שלי היא פשוטה – להגיע לתוצאה שכולנו נהיה מרוצים ממנה. אין בי שום רצון שהאישה תסבול או תבכה על מר גורלה, אני רק רוצה לסיים את הנישואין באופן מסודר, מאושר, בלי לפגוע בילדים ותוך שאתה מקבל את מה שהצבת בתחילת המסע כיעד שהוא חובה מבחינתך.״ 

תוך כמה זמן מרגע קבלת תביעת הגירושין אני צריך להגיב?

״מיד! לגבי זה אין ספק. אסור להתעכב כלל, בית המשפט שם לב להכל, וככל שתגיב מהר יותר, אתה תקבל יותר נקודות זכות אצל השופט.״ 

ואיך אני אדע אם העבודה איתך מתאימה לתיק שלי ספציפית?

״תראה, יש אנשים מתאימים לעבודה יחד איתי ויש כאלה שלא. המתאימים ביותר הם גברים שקיבלו תביעת גירושין ויש להם הרבה רכוש שמצריך תשומת לב קפדנית של איש מקצוע.

נכסים, אגב, זה מושג רחב שכולל בתוכו גם את הרכוש, הבית, דירות להשקעה, חשבונות הבנק ועוד, אבל גם אחוזי שליטה בחברה, מניות, קופות גמל והשקעות ואפילו פנסיה! לא להאמין, אבל היום נשים יכולות לדרוש מהפנסיה של בעליהן לשעבר, כשמדובר למשל באנשי צבא המקבלים פנסיה תקציבית.

עצמאיים ובעלי עסקים צריכים לשמור על השליטה הפיננסית שלהם במיוחד, אבל גם שכירים בכירים או אנשים שיש להם ממון שמפוזר בערוצים רבים, חייבים לקבל את ההגנה המשפטית הטובה ביותר שתשמור את היתרון בצד שלהם.

אם אתה מזדהה עם הקבוצות שהזכרתי וחשוב לך לסיים את הליך הגירושין עם המקסימום שהיית יכול לקבל, אתה בהחלט מתאים לעבור את התהליך עמי. 

לעומת זאת, אם הנושא הכלכלי לא מעניין אותך ודברים אחרים חשובים לך יותר אז כנראה שאני לא הפתרון המושלם עבורך.״

ואם אני לא רוצה להסלים את המלחמה מול אשתי, זה אפשרי?

״בוודאי – זה גם מומלץ! אני אומרת מהניסיון הרב שצברתי – עו"ד לוחמני עלול להקצין את המורכבות והקשיים בתהליך הגירושין. במקרים רבים ראיתי שזה לא משרת או מקדם את מטרות הלקוח.

אני רוצה להיות ברורה: במידת הצורך, חשוב להילחם על הזכויות להשגת המטרות. אבל אני עושה הפרדה בין הצורך להילחם למען מטרה, לבין הצורך להראות מצג של מלחמתיות שלא משרת את הלקוח. 

זה ברור שקל להסלים מריבה בין בני זוג שכבר נמצאים במצב רגשי מתוח. החוכמה האמיתית היא למצוא את הנתיב האפקטיבי ביותר כדי ליישב את הסכסוך ועדיין לקבל את המקסימום שמגיע לך.״

חגית לב: ״אני אוכל לבצע את הפעולות בשמך ולקחת אחריות על כל הסיטואציה״

נשמע מדהים חגית, ואיך עובד התהליך איתך?

תלוי באיזה סיטואציה אתה… אם קיבלת תביעת גירושין, אז אתה צריך:

1. פגישת ייעוץ – להבין מול מה אתה עומד, למה לצפות וכן הלאה.

2. לקבל המלצה איך לפעול/מה לעשות ואיך להגיב בהתאם לסיטואציה הספציפית שלך ושל בת זוגתך.

3. לחתום על הסכם שכר טרחה מסודר.

4. לחתום על ייפוי כוח, כך אני אוכל לבצע את הפעולות בשמך ולקחת אחריות על כל הסיטואציה.

5. אני מגישה כתב הגנה בשמך, לאחר שקיבלתי את אישורך.

לעומת זאת, אם החלטת להתגרש ולהגיש תביעה, אז כדאי שתגיע:

1. פגישת ייעוץ – כדי להבין מול מה אתה עומד, למה לצפות וכן הלאה.

2. לקבל המלצה איך לפעול/מה לעשות ואיך להגיב בהתאם לסיטואציה הספציפית שלך.

3. לחתום על הסכם שכר טרחה מסודר.

4. לחתום על ייפוי כוח, כך אני אוכל לבצע את הפעולות בשמך ולקחת אחריות על כל הסיטואציה.

5. ליווי במהלך פגישות "יישוב סכסוך", כדי לעשות סדר בדברים.

6. הגשת כתב תביעה בשמך לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה.

די פשוט, נראה שאת עושה הכל, אז איך מגיעים לפגישה?

״לפני שקופצים למים, כדאי להשאיר לנו פרטים בטופס שנמצא בקישור כאן למטה, כך נוכל לחזור אליכם, להכיר אתכם ולתאם פגישה במקרה הצורך. 

מעבר לכך, חשוב לי להגיד שאנחנו לא בעד גירושין, אלא בעד חיי משפחה הרמוניים. לכן, רק אם גמלה בליבכם ההחלטה להתגרש והחלטתם סופית להיפרד כדאי להגיע להסדר ראוי שמכבד את כל הצדדים ושכולם חשים טוב איתו. לכן, אנשים שרק רוצים לעשות רע לבת הזוג, לא יתקבלו בברכה.

מעבר לכך, אני מאחלת הרבה הצלחה, זוגיות טובה והרבה בריאות לכל הקוראים שלנו!״

תודה רבה חגית

״תודה רבה לך!״

כתבות דומות

השקר שהבנקים מסתירים: ההון המשפחתי שלכם יכול לייצר רבע מיליון ש"ח ב-5 שנים בלי שתזיזו אצבע

איזה ישראלי לא חולם "לצאת ממירוץ העכברים" ולהגיע לחיים של שלווה כלכלית עם הון משפחתי בטוח? אבל מעטים מבינינו מאמינים שיצליחו לממש אותו. כנגד כל הסיכויים, המאמן הפיננסי ירון וקנין מבטיח לנו בדיוק את זה וחושף איך כל אדם שעבד במשך עשור והפריש לפנסיה, יכול להגדיל את ההון שלו ב-250,000 ש"ח תוך חצי עשור בלבד

לכתבה »

לא להסתכסך עם האישה ועדיין לשמור על ההון והנכסים בתהליך הגירושין – תוך 7 חודשים בלבד

גירושין הם הליך שכ-35% מהזוגות בישראל עוברים, והוא גם הליך שאף משפחה לא מתכננת, ולא רוצה. אבל לצערנו, זה אכן קורה. לרוב, יש צד אחד שפחות "מרחמים" עליו בכל משפט גירושין, וזה בדרך כלל הצד של הגברים. הסיבות? ניתן לתת אין ספור מהן ובכל זאת – אותם גברים מרגישים אבודים. ביום "בהיר" אחד מגיע אליהם מכתב עם תביעת גירושין, ומאותו רגע העולם חרב עליהם. כל הדאגות שיכולות ולא יכולות לצוץ- צצות. כבני אדם שאין להם מושג משפטי, על אחת כמה וכמה בנושאים משפחתיים – הם לא יודעים מה לעשות. אך למרות המצב המתסכל, נראה שלעומתם יש הרבה גברים שמצליחים להוציא את המקסימום מבית המשפט, הן ברכוש, הן בנכסים, הן בכספים והן בסכסוך על הילדים. יצאנו לבדוק את הסוד שלהם, וכיצד כל גבר בישראל יכול לקבל הרבה יותר במשפט הגירושין שלו (רמז: מהירות זה חשוב). צפו בכתבה המלאה.

לכתבה »

חלום העבודה מהבית: חנות רווחית באיביי תוך 60 יום בשיטת ה"דרופ-שיפינג ההפוך"

בכל שנה אנחנו נפגשים עם אלפי ״מאוכזבי קורסים״ שניסו את מזלם והתחילו ללמוד כיצד לסחור בחנויות האלקטרוניות השונות (איביי, אמזון, שופיפיי וכו׳), במה שנקרא ״דרופ-שיפינג״. אבל ריבוי החנויות, ריבוי התחרות, ריבוי העתקה וחוסר היצירתיות יצרו מצב שבו כולם עובדים עם אותם מוצרים, אותם ספקים, אותו פרסום ואותם מחירים ככה שהסיכוי להתבלט, למכור ועוד ברווח הופך לבלתי אפשרי ו-95% מהסוחרים משאירים את הכסף ואת החלום להתפרנס מהאינטרנט ב״בית קברות לחנויות אינטרנטיות״. יצאנו לבדוק מה עושים אותם 5% שכן מצליחים, והפכו את החנויות האלקטרוניות שלהם לתיבת אוצר שלא נגמרת.

לכתבה »

המנטורית המסתורית שהפכה 2,300 בעלי עסקים לאלופי מכירות

בזמן שבעלי עסקים מגמגמים מול התנגדויות כמו 'יקר לי' או 'אני צריך זמן לחשוב' או 'אני רק אתייעץ עם…' יש מי שמנהלים את המושכות של כל שיחת מכירה ומגהצים כרטיסי אשראי כמו פס ייצור בלי שהם בכלל מתאמצים. יצאנו לחקור את ליבי אברמוב, מנטורית המכירות המובילה בישראל, מה סוד הקסם שיעזור לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לסגור עסקאות ואפילו לאהוב מכירות?

לכתבה »

כתבות דומות

השקר שהבנקים מסתירים: ההון המשפחתי שלכם יכול לייצר רבע מיליון ש"ח ב-5 שנים בלי שתזיזו אצבע

איזה ישראלי לא חולם "לצאת ממירוץ העכברים" ולהגיע לחיים של שלווה כלכלית עם הון משפחתי בטוח? אבל מעטים מבינינו מאמינים שיצליחו לממש אותו. כנגד כל הסיכויים, המאמן הפיננסי ירון וקנין מבטיח לנו בדיוק את זה וחושף איך כל אדם שעבד במשך עשור והפריש לפנסיה, יכול להגדיל את ההון שלו ב-250,000 ש"ח תוך חצי עשור בלבד

לכתבה »

לא להסתכסך עם האישה ועדיין לשמור על ההון והנכסים בתהליך הגירושין – תוך 7 חודשים בלבד

גירושין הם הליך שכ-35% מהזוגות בישראל עוברים, והוא גם הליך שאף משפחה לא מתכננת, ולא רוצה. אבל לצערנו, זה אכן קורה. לרוב, יש צד אחד שפחות "מרחמים" עליו בכל משפט גירושין, וזה בדרך כלל הצד של הגברים. הסיבות? ניתן לתת אין ספור מהן ובכל זאת – אותם גברים מרגישים אבודים. ביום "בהיר" אחד מגיע אליהם מכתב עם תביעת גירושין, ומאותו רגע העולם חרב עליהם. כל הדאגות שיכולות ולא יכולות לצוץ- צצות. כבני אדם שאין להם מושג משפטי, על אחת כמה וכמה בנושאים משפחתיים – הם לא יודעים מה לעשות. אך למרות המצב המתסכל, נראה שלעומתם יש הרבה גברים שמצליחים להוציא את המקסימום מבית המשפט, הן ברכוש, הן בנכסים, הן בכספים והן בסכסוך על הילדים. יצאנו לבדוק את הסוד שלהם, וכיצד כל גבר בישראל יכול לקבל הרבה יותר במשפט הגירושין שלו (רמז: מהירות זה חשוב). צפו בכתבה המלאה.

לכתבה »

חלום העבודה מהבית: חנות רווחית באיביי תוך 60 יום בשיטת ה"דרופ-שיפינג ההפוך"

בכל שנה אנחנו נפגשים עם אלפי ״מאוכזבי קורסים״ שניסו את מזלם והתחילו ללמוד כיצד לסחור בחנויות האלקטרוניות השונות (איביי, אמזון, שופיפיי וכו׳), במה שנקרא ״דרופ-שיפינג״. אבל ריבוי החנויות, ריבוי התחרות, ריבוי העתקה וחוסר היצירתיות יצרו מצב שבו כולם עובדים עם אותם מוצרים, אותם ספקים, אותו פרסום ואותם מחירים ככה שהסיכוי להתבלט, למכור ועוד ברווח הופך לבלתי אפשרי ו-95% מהסוחרים משאירים את הכסף ואת החלום להתפרנס מהאינטרנט ב״בית קברות לחנויות אינטרנטיות״. יצאנו לבדוק מה עושים אותם 5% שכן מצליחים, והפכו את החנויות האלקטרוניות שלהם לתיבת אוצר שלא נגמרת.

לכתבה »

המנטורית המסתורית שהפכה 2,300 בעלי עסקים לאלופי מכירות

בזמן שבעלי עסקים מגמגמים מול התנגדויות כמו 'יקר לי' או 'אני צריך זמן לחשוב' או 'אני רק אתייעץ עם…' יש מי שמנהלים את המושכות של כל שיחת מכירה ומגהצים כרטיסי אשראי כמו פס ייצור בלי שהם בכלל מתאמצים. יצאנו לחקור את ליבי אברמוב, מנטורית המכירות המובילה בישראל, מה סוד הקסם שיעזור לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לסגור עסקאות ואפילו לאהוב מכירות?

לכתבה »