תרבות

תוכן מקודם

הישראלי שהביא את אמריקה לישראל: ״אפשר ללמוד אנגלית תוך 30 יום בלי לשבת מול הספר ולשבור את הראש 24/7״

נכון לדצמבר 2020, נמצאו למעלה מ-2 מיליון ישראלים אשר לא יודעים לדבר, לכתוב, או לקרוא בשפה האנגלית. ונראה שהתופעה רק הולכת וגדלה בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. פרופסור תומס אדוארד אוגוסט טוען שישנה דרך בה כל אחד יכול להשיג מצב בו הוא שולט בשפה האנגלית, ואפילו טוען שהיא ״קלה״ תוך 30 ימים בלבד! היינו חייבים לצאת ולבדוק האם יש אמת בדברי הפרופסור?!

מור משרקי  04.01.21 // 16:15

מזעזע. חמור. עגום! אם הקוראים שלנו, שיושבים עכשיו בבית, מוצאים מילים קשות יותר שיכולות לתאר את יכולת השימוש בשפה האנגלית בעם ישראל, נשמח שישלחו לנו. נראה שכיום, כשאנחנו כמעט מונים את שנת 2021, מצב החינוך בארץ לא יכול להיות גרוע יותר. 

אם עד לפני הקורונה חשבנו שהמצב לא יכול להחמיר, אז נראה שהימים האלה הגיעו. לפי סקר שנערך ע״י HEQL נתגלה ששני מיליונים מאזרחי מדינת ישראל (כלומר יותר מ-20%), לא מסוגלים לדבר, לקרוא או לכתוב באנגלית. 

ולמרות דור המחשב, ולמרות ההשתלטות האמריקאית על העולם, עדיין הישראלים לא מצליחים להטמיע את הידע בתוך הראש ברגע שמלמדים אותם את השפה. למרות שמהצד נראה שכל ילד יודע לדבר אנגלית… האמת היא ממש לא נכונה!

החלטנו לארח את פרופסור תומס אדוארד אוגוסט כדי להבין ממנו מה הוא חושב על הסיטואציה, והאם יש לה פתרון!?

״בעקבות הטכנולוגיות הדיגיטליות המתקדמות שיש כיום – פותחו דרכים חדשות ללמוד מחוץ לכיתה״

את פרופסור אוגסט אנחנו פוגשים יחד עם אחד העוזרים (הישראלים) שלו (אכן גאווה) בשם יונה טרייסמן. ואנחנו מבקשים ממנו לספר לנו קצת על הפרופסור...

פרופסור אוגסט אשר בנה את הקורס לאנגלית המתקדם ביותר בעולם קורס הנלמד בשיטת HEQL (שפירושה המלא הוא hybrid English Quick learning – לימוד מהיר באנגלית היברידית). 

הפרופסור זכה ב 9 עיטורים בינלאומיים ואחד מהם הוא הפרוייקטור הטוב ביותר שנבחר ע"י אוניברסיטת הרווארד , הוא גם הזוכה בתשעת הפרסים הגדולים ביותר בעולם ללימודי אנגלית. 

בנוסף, אפשר לספר על פרופסור אוגסט, שהוא נולד וגדל בברקלי שבקליפורניה. מגיל צעיר מאוד הוא למד ששפות פותחות דרכים חדשות בחיים שלנו. תומס מאוד אהב ללמוד אנגלית, הוא היה יושב שעות שלמות קורא ספרים ויצירות בספרות, אבל רק בבית הספר התיכון הוא התאהב באמת בשפה האנגלית והצטרף לצוות "הדיבור והדיון". 

הוא היה נאלץ לעמוד מול אנשים ולדבר, לשאת נאום שישכנע אנשים ולבצע קטעים שונים מהצגות, אבל הביטחון העצמי שלו היה נמוך כל כך שהוא פקפק ביכולת שלו לדבר אנגלית טובה, הוא היה עצבני ומתוסכל עד כדי כך שהוא פחד להיות חולה ומרותק למיטה. 

לבסוף, הניסיון שהוא צבר בדיבור בפני קהל לימד אותו לסמוך רק על עצמו, למצוא הנאה בכוחה של השפה לבטא את עצמו ולבנות את הביטחון העצמי שלו באמצעות מילים שעזרו לו לתקשר עם אנשים. 

עם השנים תומס הפך לפרופסור לאנגלית והחל לעזור לתלמידים ללמוד את כוחה של השפה האנגלית ליצור עולמות בדמיון, בסיפורים, בשירים ובמחזות שונים.״

(חשוב להוסיף, כי יונה טריסטמן הוא גם מורה לאנגלית מזה 20 שנה. והיום, הוא מלמד באוניברסיטה העברית…)

״קל לנו יותר במקומות שאנחנו נהנים להיחשף אליהם. ומה שלא - פשוט לא חודר אלינו״

תודה רבה על ההיכרות! 🙂 עכשיו תגידו לי, למה עם ישראל לא מצליח ללמוד אנגלית?

״שאלה מעולה! תבין, כיום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שלומדים אנגלית דרך האינטרנט, סרטוני וידאו או קבצי שמע שממהרים לקבוע כי השיטה שלהם היא הטובה ביותר. 

לעומת זאת אנשים רבים עדיין משתמשים בשיטה הישנה של ללכת וללמוד עם מורה בכיתה יחד עם כמות נכבדת של ספרים ומחברות. אם נסתכל על המציאות נוכל לראות ששום שיטה עד כה לא עבדה מספיק טוב כדי ללמד אותנו אנגלית בקלות ובלי להסתבך יותר מדי. 

אני חושב שהבעיה העיקרית של רוב הישראלים זה שהם לא אוהבים ללמוד אנגלית בשיטות המיושנות והמשעממות. הכל מתחיל משם. אם אני אביא לך ספר שעוסק בחשמל ואני אבקש ממך לשבת וללמוד כל מה שאתה יכול מהספר הזה על חשמל. 

אם אתה לא אוהב חשמל או אפילו מחבב במעט את המקצוע הזה, אתה לא תצליח ללמוד שום דבר מהספר! וככה זה בכל נושא בחיים. קל לנו יותר במקומות שאנחנו נהנים להיחשף אליהם. ומה שלא – פשוט לא חודר אלינו."

״בלי ספרים ומחברות, בלי בוחן פתע ובלי כיתה מלאה ב-30 תלמידים צפופים .. הכל היה נראה אחרת היום״

מה זה אומר על בתי הספר?

"בעיקר שהם לא יודעים איך להעביר את החומר בצורה מעניינת וכיפית. אם שיטת הלימוד הייתה שונה, ואני מתכוון – בלי ספרים ומחברות, בלי בוחן פתע ובלי כיתה מלאה ב-30 תלמידים צפופים .. הכל היה נראה אחרת היום. 

תסתכל לדוגמה איך תינוק לומד לדבר, הוא לא יושב ומשנן מילים חדשות, הוא לא לומד עם חבר למבחן הבגרות בשבוע הבא … הוא בסך הכל מתרגל את האנגלית שלו על ידי משחק. וככה הוא לומד לדבר. זה כל כך קל כשמבינים את העיקרון של זה."

מה הכוונה משחק? אנחנו מדברים על לימוד שפה, וזה עניין רציני יותר...

"זאת הבעיה של רובם, אין פה שום עניין רציני. זה בסך הכל אנגלית, שפה ותקשורת בין בני אדם. כל אחד מסתכל על האנגלית בתור משהו שהוא מקצוע לחיים, תחום חשוב שאסור לנו לזלזל בו. 

אבל מי אמר שמשחק הוא דרך פעולה פחות מוצלחת משיטות אחרות? ועזוב מה אני אומר.. התוצאות מדברות בעד עצמן."

אז לא הבנתי, זאת השיטה שיצרתם? לשחק?

"נכון! אבל לא רק. השיטה שלנו מורכבת מכמה עקרונות חשובים. אני יכול לספר לך שאחד מעקרונות הברזל שמלווים אותנו כל העת הוא שילוב של לימודים דיגיטלים ופרונטליים והכל באמצעות משחק. 

לא מספיק רק לשבת בבית וללמוד דרך המחשב, חייב לשבת גם עם מורה פרטי (לבד!) וללמוד יחד איתו. מישהו חיצוני שילווה אותו ויראה איך הוא מתקדם ובמה הוא צריך דחיפה וסיוע.

השילוב הוא מנצח כי הלימודים בדיגיטל הם מהמתקדמים ביותר בעולם ויחד עם מורה דרך שנמצא שם כל העת ויודע היכן אתה נמצא ומה הדבר שאתה זקוק לו כדי לשבור את המחסום ולהתקדם הלאה – השמיים הם הגבול! האנגלית הופכת להיות אפשרית עבור כל אדם!"

ומה יש לך לומר על זה שאנשים מתחילים ללמוד אנגלית בשיא המרץ ופורשים באמצע? אתה לא חושב שיש אנשים שפשוט אין להם כישרון לשפות?

"ממש לא! וזאת טעות מסוכנת לחשוב כך! 

אני יודע לאחר מחקר וניסוי, שהסיבה היחידה שאנשים לא מצליחים ללמוד אנגלית היא – אין להם מניע פנימי אמיתי שידחף אותם. 

למה הכוונה? תחשוב על זה, כשאתה קם בבוקר והולך לעבודה, למה אתה עושה את זה? כי אתה צריך כסף! לאוכל, לבית, לילדים, לשיפור הזוגיות, לשיפור המעמד החברתי ועוד… 

ה״מניע״ הזה, כסף, גורם לך לצאת לעבודה גם אם אתה לא אוהב אותה כל כך, וגם אם אתה מרגיש שאתם מבזבזים את הזמן.

ומאותה הסיבה בדיוק, הרבה אנשים מתייאשים ופורשים באמצע תהליך הלמידה. פשוט אין להם מניע חזק. אם אתה רוצה לדעת אנגלית אתה חייב שיהיה משהו שיניע אותך לפעול.

כדי לגרום לזה לקרות, צריך לשים לאדם מטרה. מטרה שבאמת יש לו עניין להשיג אותה. לכן, להציב מטרה כמו ״לדעת אנגלית תוך 30 ימים״ זאת מטרה נחמדה, אבל היא לא באמת תזיז את האדם לפעול. 

הוא צריך מטרה שהוא חייב לבצע, כמו למשל: ״להיות מסוגל לבצע עסקה שתגדיל את ההכנסה שלי פי 2 בעזרת אנגלית״ או, ״לדעת אנגלית, כדי להשיג מקו עבודה מכובד שדורש ידע באנגלית״ וכו׳… 

אני מבין, ותגידו מה לגבי ההבטחה שלכם בתחילת הראיון שאפשר לדבר אנגלית ב-30 יום?

"כן, אנחנו לחלוטין עומדים מאחורי ההבטחות שלי. בעזרת השיטה הנכונה כל אחד יכול ללמוד אנגלית טובה. אין צורך בכישרון לשפות או במשקה קסמים. 

ואני לא אומר את זה סתם, יעידו כל עשרות אלפי התלמידים שעזרנו להם ללמוד אנגלית ולרכוש שפה חדשה. אותם תלמידים לא צריכים לקחת איתם מילון כשהם טסים לחו״ל, הם עצמאיים ויכולים להסתדר יפה מאוד גם לבד. 

הם יודעים איך לקנות מצרכים בסופרמקט, איך לדבר עם לקוח דובר אנגלית, איך להציג את המוצר שלהם על במה חשובה בלונדון ואיך להתחיל עם בחורה יפה במועדון. אפשר להגיד שהאנגלית לגמרי שינתה את חייהם לטובה."

רגע, ואם זה לא יקרה?

"פשוט מאוד, מגיעים לתלמיד, בודקים מה בדיוק הוא לא הבין, ממקמים אותו שוב ברמה המדויקת שלו, דואגים שהוא יעבור לשלב הבא באופן ממושלם בלי שום טעות, וממשיכים 🙂

תבין, אין דבר כזה 'לא להצליח'. מצד שני, יש דבר כזה לא ליישם את השיטה נכון. אבל לשנינו יש יותר מ-20 שנה במקצוע, ובאמת ראינו הכל. אם יש 'פספוס', מהר מאוד אנחנו מגלים איפה הפספוס ומחזירים את התלמיד לנקודה אותה הוא פספס, ועעוזרים לו 'להרוג' את הטעות.

אני מבין מאיפה נובע החשש שלך אבל גם מהצד אפשר לראות בצורה הגיונית השיטה שייצרנו היא השיטה היחידה מכל השיטות שיצאו החוצה לשוק שיכולה לגרום לאנשים לשבור את תקרת הזכוכית הזאת ולהתמודד עם האנגלית שלהם ואתה יודע מה? גם לנצח!"

נדרש עוד משהו מעבר לכך כדי לצליח באנגלית?

״אתה לא צריך עוד כלום. בשיטה שלנו יש את כל האלמנטים הכי חשובים על מנת להפוך אותך לדובר אנגלית בצורה רהוטה וטובה. אתה בסך הכל צריך להישמע להוראות, וכמובן לתרגל, כדי להשתפר יותר, להטמיע את השפה במערכת ולדייק אותה. זה ממש כמו רכיבה על אופניים. אותו עיקרון. 

ככל שאתה מתרגל יותר, אתה נהיה יותר טוב. זה חוק טבע. לא אני המצאתי, תאמין לי. יש אנשים שחושבים שלדבר שפה זה מסובך, ולכן הם הולכים ללמוד כל כך הרבה זמן ומוציאים כל כך הרבה כסף. 

בפועל כל הלמידה נשארת בתוך הראש ואז הם מתייאשים כי בראש שלהם אם כל הלמידה הזו לא עזרה להם אז כלום כבר לא יעבוד, מה עם להוציא את המילים החוצה? מה עם לנסות להשתמש בכל הידע שיש לך? מה שווה שקיבלת ציון גבוה במבחן, אם אתה לא יודע לדבר אנגלית? לדבר אנגלית, או כל שפה אחרת, זה דבר טבעי. זו יכולת בסיסית של האדם.״

אני חייב לומר, סחטיין! אני באמת מרגיש את הביטחון שלכם בשיטה. איך אני יכול לעשות את הצעד הראשון כדי להשתמש בה?

״זה ממש קל. כאן למטה אמור להיות קישור שמוביל לטופס בו ניתן למלא את הפרטים שלך. ומיד בסיום ההרשמה תקבל גישה לסדרת הסרטונים החינמית ותתחיל כבר לקבל ערך וללמוד. 

בתוך הסרטונים יש כל כך הרבה מידע מעניין, אני הכנתי את הסרטונים עם מיטב המורים לאנגלית בישראל ועם פרופסור תומס אוגסט הפרופסור העולמי לאנגלית ואני בטוח שהוא ייתן לך את קרש הקפיצה הראשון שאתה צריך בעולם האנגלית.״

וכל הסרטונים האלו בחינם?

״בחינם לגמרי! ואתה מקבל גישה לכולם״

מילה לסיום?

״כל אחד יכול לדבר אנגלית. אם אני הצלחתי, וכל עשרות התלמידים שעברו אצלי הצליחו – כל אחד יכול! תאמינו בעצמכם וצאו לדרך. תנו לעצמכם את המתנה הזאת והיכנסו כבר עכשיו לצפות בסדרת הסרטונים שתשנה לכם הכל.״

לחצו כאן כדי לצפות בסדרת הסרטונים בחינם >>>

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »