כלכלה

תוכן שיווקי

וידויו של סוחר מניות 'אלגוריתמי' מוול סטריט: "אחרי 19 שנה בשוק ההון (80% - 10% תשואה) אין לי תלמיד או לקוח אחד שהפסיד כסף!"

בשנים האחרונות מוביל המסחר באמצעות רובוטים (מסחר אלגוריתמי) את המהפכה בבורסות העולם. אם תשאלו את יורם ברזני (מנכ"ל חברת 'אלגואין') אז אולי תופתעו לגלות אבל "אנחנו חיים בעידן שבו המסחר הידני הולך ונעלם מן העולם, וכבר היום ניתן לומר בוודאות כי 80% מהמסחר במניות בארה"ב מבוצע על ידי אסטרטגיות אלגוריתמיות – המרוויחות הון עתק כתוצאה מהפסדים של סוחרים ידניים". כיצד מתמודדים עם מהפיכה המאיימת לבלוע אותנו ואת הכסף המושקע שלנו? האם משיבים מאבק או מצטרפים לשורותיה? לברזני התשובות.

דניאל איבגי  9.11.20 // 16:00

יורם ברזני (59), מנכ"ל חברת "אלגואין" העוסקת במחקר, פיתוח ויישום של מסחר אלגוריתמי בשוק המניות בארה"ב, הוא מי שאחראי באופן ישיר וחסר תקדים לבנייה של מערכות מסחר המדורגות באופן קבוע בצמרת האסטרטגיות המובילות בארה"ב. המערכות מציגות תוצאות מסחר מהטובות בתחומן. הן נעות בממוצע רב שנתי בין 10 ל-80 אחוזי תשואה שנתית, ומפוקחות על ידי הרשות לניירות ערך בארצות הברית (SEC) וארגון בעלי הרשיונות למסחר בחוזים עתידיים (NFA) המחייבים את החברה לאמינות, לביטחון כספי המשקיעים ולאמת בפרסום – וזוכות להערכה רבה מלמעלה ממאה אלף משקיעים שנחשפו אליהן בשנים האחרונות. 

אנחנו נפגשים לראיון באחד מבתי הקפה שבמתחם הבורסה ברמת גן. זה קורה כחצי שעה לפני פתיחת המסחר ב"וול סטריט" וברזני שלו ורגוע, משתף איתי פעולה ולרגע לא נראה כמו סוחר שנדבק בדאגה למסך הטלפון או המחשב רגע לפני פתיחת המסחר. מה שמאפשר לנו לפתח שיחה על טבע אנושי, תשואות חלומיות והכסף הגדול שטמון במאבק האדם נגד המכונה.

יורם, אתה הישראלי שאחראי לטלטלה האדירה שעוברת על שוק ההון בעולם?

ברזני מחייך לשמע השאלה ועונה לי במהירות הבזק (רובוט כבר אמרנו?) "תבין, אנשים חושבים שאפשר להרוויח באמצעות מסחר ידני או מהשקעה במניות לטווח ארוך ולטעמי הם טועים. הניסיון מראה ש – 95 אחוזים מסוחרי היום מפסידים כסף, ורוב המשקיעים שבוחרים מניות להשקעה לטווח ארוך – נכנסים בזמן הלא נכון ויוצאים בזמן הלא נכון. כלומר הם נכנסים לשוק אחרי שמחירי המניות כבר עלו, והם יוצאים ממנו אחרי שהמחירים ירדו – בגלל הפחד כמובן. הם לא ממש יודעים ששוק ההון השתנה בעשר השנים האחרונות בצורה דרמטית ושהשתלטו עליו מכונות מסחר שמזרימות אליו כ- 80 אחוזים מכלל העסקאות. מדובר במכונות שנהנות מתמיכה של מדענים, פיזיקאים, מתמטיקאים, אנשי סטטיסטיקה ומתכנתים כמובן, שכל מטרתם היא לנצח את המשקיע שפועל בצורה הישנה וסוחר באופן ידני מול המחשב שלו. זאת הסיבה שבארה"ב יש ירידה עצומה בכמות סוחרי היום. ההפסדים שלהם גרמו לרשות האמריקאית לניירות ערך לחוקק כללים שכל מטרתם היא צמצום ההפסדים של סוחרי היום.״

 

ברזני (משמאל) עם דוד וויקס, סמנכ"ל נאסד"ק – "אחרי 19 שנה בשוק ההון אין לי תלמיד או לקוח אחד שהפסיד כסף!"

מה לדעתך המשקיע הממוצע לא יודע שגורם לו להפסיד כסף במסחר?

"זה לא רק המשקיע הבודד, מדובר בציבור המשקיעים בכללותו שלצערי לא מודע לעובדה ש- 80% מהמסחר בשוק ההון היום בארץ ובעולם ולפעמים אפילו יותר – מבוצע על ידי מכונות מסחר רובוטיות, וכל ניסיון לסחור בצורה ידנית של אדם מול המחשב, נידון לכישלון ולהפסד ידוע מראש. הסיבה הפשוטה לכך היא שתהליך קבלת ההחלטות של האלגוריתם מהיר יותר משל האדם, ואין כאן מקום לויכוח. למחשב אין רגש, הביצוע שלו מהיר יותר, ניהול הסיכונים שלו מתבצע באופן אוטומטי ומה שקורה בפועל זה שגם ההשגחה, הפיקוח והטיפול בעסקאות הוא רובוטי לחלוטין, ולמשקיע הבודד אין יכולת להתמודד מולו בהצלחה. זה ממש כמו להתחרות בריצת 100 מטר עם צ'יטה בוגרת, אין לך שום סיכוי לנצח! אנשים לא מבינים שהגיע הזמן להצטרף ולסחור עם המכונות ולא לסחור נגד המכונות."

אתם מתהדרים בפוטנציאל תשואות בגובה של 10 עד 80 אחוזים בשנה, זה לא קצת מוגזם?

"ממש לא!" ברזני מחייך שוב לעברי. "אנחנו ההוכחה החיה לניפוץ הסטיגמה שאי אפשר להרוויח בשוק ההון. יש לנו אלפי תלמידים ומשקיעים שבשנים האחרונות הרוויחו כסף וייצרו תשואות שנעות בממוצע רב שנתי בין 10 ל-80 אחוזים בשנה, ולכך יש לי אינסוף הוכחות וגרפים של ביצועים להציג בפניך. אל תשכח שפעמים רבות אנחנו מדורגים במקומות הראשונים בארה"ב מבין כל מערכות המסחר האוטומטיות בכל העולם, ולאורך השנים ניהלנו עשרות מיליוני דולרים של משקיעים במערכות אלגוריתמיות אוטומטיות. אחרי 19 שנה של התמחות בבניית מערכות מסחר אוטומטיות שמנתחות את שוק המניות על בסיס התנודתיות, אני יכול לספר לך שהתלמידים והלקוחות שלנו סוחרים בביטחון בניירות ערך הקשורים רק לתנודתיות ולמדדים העיקריים.

בנוסף, כשאני אומר שאחרי 19 שנה אין לי תלמיד שהפסיד כסף הכוונה היא שאני לא מכיר אף אחד שהפסיד כסף אם כיוון והפעיל את התוכנה שלנו כפי שאנו מלמדים בסדנה, השתמש בכל ההגנות החזקות שלנו ופעל עם התוכנה לאורך זמן. לדוגמה, בתקופת הקורונה התוכנה זיהתה מראש את העליה בתנודתיות והייתה מחוץ לשוק בכל הירידות שהיו ומיד לאחר שהמשבר הסתיים התוכנה התלמידים דיווחו על רווחים גבוהים שהגיעו אף ל-60% בשלושה חודשים כך שאם לא היית מפעיל את התוכנה כמו שאנו מלמדים, אזי לא היית יכול לייצר את התשואות הללו."

"

למה אתה מתכוון כשאתה אומר "סוחרים בתנודתיות", הכוונה שלך למדד הפחד?

"בהחלט, אבל תרשה לי להסביר במה מדובר. התלמידים והמשקיעים שלנו עוברים סדנה שבסופה הם מקבלים מאיתנו  3 עד 6 אסטרטגיות מסחר אוטומטיות. אחת האסטרטגיות פועלת במסחר בתעודות סל שעוקבות אחרי התנודתיות, כלומר אחרי מדד הפחד. זה אומר במילים פשוטות שכששוק המניות עולה אז מדד הפחד יורד, וכשהמערכת מזהה את אותה ירידה, היא נכנסת לפעולה וקונה תעודות סל על השוק שעולה, ובמקביל היא עושה "שורט" (מסחר בחסר) על מדד הפחד. כלומר אסטרטגיה אחת פועלת בלונג על התעודות שעוקבות אחרי המדדים הגדולים – אס אנד פי, נאסד"ק ודאו ג'ונס, והאסטרטגיה השניה סוחרת ב"שורט" על מדד הפחד (הויקס) כדי להרוויח משני הכיוונים – מהירידה בפחד ומהעליה באופטימיות."

אמרת שתלמידים מקבלים "אסטרטגיית מסחר", למה התכוונת ואיך היא בכלל פועלת?

"אסטרטגיית מסחר היא למעשה תוכנה שנועדה לקנות ולמכור ניירות ערך באופן אוטומטי לחלוטין וללא מגע יד אדם. מדובר בתכל'ס במערכת שעובדת ותעבוד לנצח בדגש על כך שהטבע האנושי לא משתנה. היום שבו אנשים יפסיקו לעבור בין פחד לאופטימיות – זה היום שבו המערכת תעצור, אבל זה לא קרה מעולם וזה גם לא יקרה.  מדובר במערכת שסוחרת ב"קור רוח וללא רגשות". אתה יודע איך זה, רגשות גורמים לאנשים להשקיע על פי מצב רוח, על פי תחושות או כותרות בעיתונים ומדי פעם הם גם מתאהבים במניה זו או אחרת ובכך הם מסכנים את הכסף שלהם. לעומת אסטרטגיית מסחר אלגו-טריידינג שהיא נטולת סיכון מהסוג הזה, הרי אין שם דחפים ורגשות ולא תיתכן מניפולציה מסוג זה על השיקול של המשקיע."

רגע. אמרת שאסטרטגיית המסחר מרוויחה כשהשוק יורד או עולה? לא הבנתי...

"אני אסביר את העניין מכיוון אחר. השימוש באסטרטגיות מסחר אלגוריתמיות מאפשר לנו להרוויח בשלושה מצבים שהשוק נמצא בהם מתוך ארבעה אפשריים. המצב הראשון הוא כשהשוק עולה והתנודתיות יורדת, כלומר הפחד של ציבור המשקיעים יורד ומקבל ביטוי ב"מדד הויקס" שיורד. במצב כזה הרובוט סוחר ב"שורט" על מדד הפחד ומרוויח כנגד הירידה. המצב השני הוא כשהשוק מדשדש, כלומר לא עולה ולא יורד ולכן התנודתיות (פחד) ממשיכה לרדת וגם שם אנחנו מרוויחים. המצב השלישי הוא כשהשוק עומד או יורד מעט. מדובר במציאות שבה התנודתיות נוטה לפעמים גם אז לרדת ואנחנו יודעים להרוויח את הכיוון הזה. המצב הרביעי הוא כשהשוק קורס ואז המערכת מוציאה אותך באופן אוטומטי – כך שאתה לא שם ולא מפסיד כסף."

איך זה קורה בפועל? אני משקיע עד שהרובוט מזהה סיכון ומוציא אותי מהשוק באופן אוטומטי?

"סוד ההצלחה במסחר אלגוריתמי טמון בכך שקשה לנו להפסיד כסף. במערכת המסחר של 'אלגואין' זה קורה בזכות 6 מערכות הגנה על כספי המשקיעים ותן לי לספר לך על 3 מתוכן. מערכת ההגנה הראשונה נקראת "אנטי טראמפ". מדובר במערכת  שדוגמת את השוק, וברגע שהיא מזהה אינפורמציה חדשה המשנה את כיוון השוק כמו לדוגמה ציוצים של טראמפ בטוויטר על מלחמת סחר עם סין, או שינויים במדיניות ה"פד" או כישלון במציאת חיסון למגיפת הקורונה, היא מוציאה אותך מהעסקה תוך 5 עד 10 שניות. דבר שאני, אתה או כל בן אנוש לא יכולים לעשות."

אהבתי את הבחירה בשם "אנטי טראמפ", מה לגבי מערכות ההגנה הנוספות?

"מערכת ההגנה השניה מודדת את רמת הפחד הכללית בשוק. היא משנה ומווסתת את כמות המניות בכל עסקה בהתאם לרמת הפחד השוררת בשוק. זה אומר שאם רמת הפחד גבוהה, אז כמות המניות בעסקה תרד באופן אוטומטי ללא התערבות אדם. וזה עובד גם בכיוון ההפוך. בזמן שרמת הפחד יורדת, המערכת מזהה את הירידה ומגדילה באופן אוטומטי את כמות המניות בעסקה הבאה שנבצע. זה מחבר אותי למערכת ההגנה השלישית שפועלת כשאתה כבר מושקע עם כסף בתוך עסקה. המערכת דוגמת על בסיס שעתי את השינוי ברמת התנודתיות, ואם הפחד מתחיל לצבור תאוצה (ברמה השעתית) אז היא מוציאה אותך מכל העסקאות בתיק, ובכך מונעת ממך להפסיד את הכסף שלך." 

ברזני: "אלגואין טריידר" מדורגת במקומות הראשונים בארה"ב ואנחנו מנהלים עשרות מיליוני דולרים של משקיעים במערכות אלגוריתמיות אוטומטיות

במה אתה שונה מהגופים שמנהלים כספים וחיים בעיקר מעמלות גבוהות של הלקוחות?

"אוקיי. בשונה מכל אותם גופים, אנחנו לא חיים מעמלות קניה ומכירה של מניות. יותר מזה, אני יכול להגיד לך שלקוח ממוצע מבצע בסך הכל כ- 40 עסקאות בשנה, כך שמחיר העמלות כאן הוא זניח וחסר משמעות. הדבר היחיד שהלקוח משלם תמורתו הוא תשלום חד פעמי עבור רישיון למערכת המסחר, לצד סדנה שבה הוא לומד בתחילה איך לכוון את אסטרטגיית המסחר לפי רמת הסיכוי סיכון המועדפת עליו. בהמשך הוא מכיר את המסננים והטריגרים של האסטרטגיה ולומד כיצד לרתום את הפסיכולוגיה של המסחר לטובתו, ובסופו של דבר תהיה לו מערכת הפועלת באופן אוטומטי לחלוטין – במקביל להורדת הסיכון בעזרת כלי אוטומטי לניהול הכסף." צריך לדבר על זה.

איך מתנהל יום של משקיע ממוצע לעומת משקיע שמשתמש בתוכנת מסחר אלגו טריידינג?

"מדובר בהבדל של שמיים וארץ. אנשים שסוחרים בעצמם מתעוררים בבוקר וצריכים לקבל החלטות קריטיות. הם יושבים מול המחשב במשך שעות, ומנסים בזמן קצר להרוויח כמה שיותר כסף, כשבמציאות הם נלחמים נגד מכונות שתופסות היום סדר גודל של 80 אחוזים מהשוק. זאת הסיבה שלטווח הארוך אין להם שום סיכוי לייצר רווחים וזה פשוט לא כוחות. ממש כמו "כחול עמוק", אותו "מחשב על" שניצח בשחמט את גארי קספרוב שהיה אלוף העולם. לעומתם, אנשים שסוחרים ב"אלגו טריידינג" מתעוררים בבוקר, וכל מה שהם צריכים לעשות זה להכניס שם משתמש וסיסמה, ולתת למכונה לסחור עבורם – בזמן שהאסטרטגיה שהם צריכים מוגדרת כבר במערכת המסחר, וכל מה שנשאר להם לעשות זה לנצח יחד עם הרובוטים".

שאלה לקראת סיום. אם אני רוצה לקבל הכשרה על התוכנה ולסחור איתה, מה אני צריך לעשות?

"בעיקרון אתה מצטרף לסדנה של הדרכה מעשית על התוכנה. במסגרת הסדנה אתה לומד להפעיל את מערכת המסחר ולהשתמש בכלים ובנוסחאות שלה כדי שתהפוך לסוחר רווחי ולאורך זמן. חשוב לדעת שאין צורך בידע מוקדם, ובסדנה מלווה אותך מנטור צמוד שהליווי שלו נמשך שנה שלמה וגם יותר ללא הגבלה. וכל עדכוני המערכת והאסטרטגיות ניתנים לך ללא עלות כלשהי ולכל החיים!״

מה היית מציע לאנשים שעברו קורסים ובכל זאת נכוו בשוק ההון והם נרתעים להשקיע ולסחור שוב?

"אני יכול לגלות לך שמהיום כל מי שמצטרף אלינו מקבל בונוס מטורף שבעצם מחבר את חשבון המסחר הפרטי לחשבון של "אלגואין". זה אומר שכל מה שקורה אצלנו בחשבון קורה גם בחשבון שלך. אתה בעצם מתחבר אלינו במה שקרוי בשפה המקצועית "מירור טריידינג" ואנחנו הופכים למעין אוטובוס שאתה עולה עליו ונוסע איתנו לכל מקום שאליו אנחנו מגיעים, וכל פעולת מסחר שאנחנו מבצעים נעשית גם בחשבון שלך. זה אומר שאתה לא צריך מחשב, אתה לא צריך ללמוד, אתה לא צריך להיות גאון פיננסי, לא להשקיע זמן, מאמץ ולא לבצע ניתוחי שוק או מניות. הכל קורה באופן אוטומטי וכל מה שאתה צריך לעשות זה להיכנס פעם אחת לאתר שלנו בעזרת שם משתמש וסיסמא, ושם אתה מכניס את פרטי חשבון ההשקעות שלך, ומגדיר כמה כסף אתה רוצה להשקיע. מאותו רגע החשבון שלך יפעל באופן זהה לפעילות המתרחשת בחשבון של אלגואין ומנוהל על ידי "רובוט אלגואין". אבל זה לא הכל, כי מעכשיו כל תלמיד שמצטרף אלינו, מקבל גם הטבה בגובה של 300 דולרים (יותר מאלף שקלים) לתקופה של שלושת החודשים הראשונים. מדובר בהחזר עמלות עד גובה הסכום הזה שמגיע אליך מהברוקר האמריקאי "טריידסטיישן". למעשה, אנחנו החברה היחידה בעולם שהברוקר האמריקאי מעניק לתלמידים שלה את ההטבה הזו."

אני חייב לומר שזה מתחיל להישמע טוב מדי. כמה זמן צריך להשקיע ביום?

"דקה!" מסמן לי ברזני עם האצבע. "אתה פותח את המחשב, מתחבר למערכת וזהו! אל תשכח שאתה כבר אחרי הסדנה ולכן האסטרטגיה שלך מכוונת במערכת, ועכשיו אתה מקצה לכל אסטרטגיה את סכום הכסף שאיתו אתה רוצה לסחור בהתאם לרמת הסיכון שתבחר בעצמך. מרגע זה כל מה שנשאר לך לעשות זה ללחוץ על כפתור והמערכת נכנסת לפעולה ועושה עבורך את כל העבודה – ומייצרת לך פוטנציאל לרווחים בלי הפסקה בעצם." 

לבירור פרטים ומידע על "הסדנה להכשרת סוחרים עצמאים במסחר אלגוריתמי מתקדם"

לחצו כאן על הקישור >>>

מייל ליצירת קשר contact@algoin.com

המנטור ו/או החברה שבבעלותו אינם בעלי רישיון מכוח חוק הייעוץ ואינם עוסקים במתן שירותי ייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקים כהגדרתם בחוק. יורם ברזני, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את תלמידיו להיות סוחרים מצליחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, הוא  לא יהיה אחראי בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתוכנה ו/או בשאר חומרי הלימוד באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם.  כל הנתונים המתפרסמים במסגרת הסדנה ולאחריה ובכל דרך פרסום בדבר ניירות ערך מכל סוג, מדדים וכיוצא באלה, הם לצורכי הלימוד בסדנה בלבד ואינם מהווים ייעוץ, ניהול תיקים או המלצה כלשהי למסחר בניירות ערך או לסחר מסוג כלשהו. התכנים המועברים במסגרת הסדנה ולאחריה אינם מהווים תמריץ ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. התכנים אינם מהווים תחליף לייעוץ השקעות אישי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואינם מתיימרים לייעץ בדרך כלשהי בדבר פעולות בשוק ההון. תוצאות עבר על סמך אופטימיזציה ומבחנים שונים אינן מהוות ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות עתידיות. פעילות בשוק ההון דורשת יידע, הבנת סיכונים ומיומנות והיא אינה מתאימה לכל אדם ועשויה להיות כרוכה בהפסדים כספיים ניכרים. אין בשימוש בתוכנה ו/או בשאר חומרי הלימוד כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי.
 

כתבות דומות

ויקי הלד

השיטה המדעית לפיצוח שוק הנדל"ן האמריקני

נדל"ן בארה"ב מתברר בתור הצעד הנכון לחופש כלכלי, מסיבות רבות (למשל: רווחים פי 2 מנדל"ן בישראל). יזמית נדל"ן שמסייעת למשקיעים ישראליים בתחום מסבירה איך עם השקעה של החל מ-50,000 דולר אפשר ברוגע ושלווה לדאוג לעצמך לפנסיה מרשימה, וגם לעזור לילדים

לכתבה »

"אוטוטו-אוטו": שאלון התאמה מיוחד, כוס קפה, עצות אישיות, ויוצאים עם רכב חדש היום ועד 72 שעות, כולל אחריות

הבטן מתכווצת בכל פעם כששואלים אותך "מה את עושה"? בזמן שכולם מתרוצצים והולכים להדפיס כרטיסי ביקור משעממים או לכתוב אין ספור פוסטים שלא מביאים לקוחות, לי רשף ("מלכת הבידול של ישראל") טוענת שכדי להפסיק להיות "שקופה" בעיני הקהל שלך שלא מבין את ההבדל בינך לבין שאר התחרות, הצעד הראשון מתחיל דווקא בלהבין לעומק מי את ובמה את שונה מכולם (בידול). הצלחת לפצח את זה?! מזל טוב, תתחילי להתכונן למבול היסטרי של עבודה.   

לכתבה »

לי רשף: "ביום שסוף סוף הלקוחות שלך יצליחו לראות אותך, לא תצטרכי יותר לרדוף אחרי עבודה"

הבטן מתכווצת בכל פעם כששואלים אותך "מה את עושה"? בזמן שכולם מתרוצצים והולכים להדפיס כרטיסי ביקור משעממים או לכתוב אין ספור פוסטים שלא מביאים לקוחות, לי רשף ("מלכת הבידול של ישראל") טוענת שכדי להפסיק להיות "שקופה" בעיני הקהל שלך שלא מבין את ההבדל בינך לבין שאר התחרות, הצעד הראשון מתחיל דווקא בלהבין לעומק מי את ובמה את שונה מכולם (בידול). הצלחת לפצח את זה?! מזל טוב, תתחילי להתכונן למבול היסטרי של עבודה.   

לכתבה »

החלום של העצמאיות: מעבר מחיי הישרדות ודאגה, לשינה טובה בלילה וחיי שפע מלאי סיפוק ושמחה

אחרי שנים בהם ניהלה תקציבי ענק בחברות מובילות בהייטק, רומי זונדר כסלו הרגישה שהיא עובדת יותר מידי עם הראש וחיפשה דרך להחיות את הלב והנשמה. כך הגיעה לייעוד שלה, וכיום היא מלווה נשים בעלות עסק עצמאי ומסייעת להן לעשות סדר ולקבל בהירות בניהול הכלכלי של העסק והבית כדי לנהל את שניהם בנינוחות ובשמחה עם תודעת שפע שמאפשרת להן לתכנן ולהגשים את כל המטרות והחלומות שלהן.
היא מעידה: "בסוף התהליך, עסק שמחזור ההכנסות שלו הוא 5,000 ש"ח בחודש יכול לעיתים לגדול גם ל- 50,000 ש"ח".

לכתבה »

כתבות דומות

ויקי הלד

השיטה המדעית לפיצוח שוק הנדל"ן האמריקני

נדל"ן בארה"ב מתברר בתור הצעד הנכון לחופש כלכלי, מסיבות רבות (למשל: רווחים פי 2 מנדל"ן בישראל). יזמית נדל"ן שמסייעת למשקיעים ישראליים בתחום מסבירה איך עם השקעה של החל מ-50,000 דולר אפשר ברוגע ושלווה לדאוג לעצמך לפנסיה מרשימה, וגם לעזור לילדים

לכתבה »

"אוטוטו-אוטו": שאלון התאמה מיוחד, כוס קפה, עצות אישיות, ויוצאים עם רכב חדש היום ועד 72 שעות, כולל אחריות

הבטן מתכווצת בכל פעם כששואלים אותך "מה את עושה"? בזמן שכולם מתרוצצים והולכים להדפיס כרטיסי ביקור משעממים או לכתוב אין ספור פוסטים שלא מביאים לקוחות, לי רשף ("מלכת הבידול של ישראל") טוענת שכדי להפסיק להיות "שקופה" בעיני הקהל שלך שלא מבין את ההבדל בינך לבין שאר התחרות, הצעד הראשון מתחיל דווקא בלהבין לעומק מי את ובמה את שונה מכולם (בידול). הצלחת לפצח את זה?! מזל טוב, תתחילי להתכונן למבול היסטרי של עבודה.   

לכתבה »

לי רשף: "ביום שסוף סוף הלקוחות שלך יצליחו לראות אותך, לא תצטרכי יותר לרדוף אחרי עבודה"

הבטן מתכווצת בכל פעם כששואלים אותך "מה את עושה"? בזמן שכולם מתרוצצים והולכים להדפיס כרטיסי ביקור משעממים או לכתוב אין ספור פוסטים שלא מביאים לקוחות, לי רשף ("מלכת הבידול של ישראל") טוענת שכדי להפסיק להיות "שקופה" בעיני הקהל שלך שלא מבין את ההבדל בינך לבין שאר התחרות, הצעד הראשון מתחיל דווקא בלהבין לעומק מי את ובמה את שונה מכולם (בידול). הצלחת לפצח את זה?! מזל טוב, תתחילי להתכונן למבול היסטרי של עבודה.   

לכתבה »

החלום של העצמאיות: מעבר מחיי הישרדות ודאגה, לשינה טובה בלילה וחיי שפע מלאי סיפוק ושמחה

אחרי שנים בהם ניהלה תקציבי ענק בחברות מובילות בהייטק, רומי זונדר כסלו הרגישה שהיא עובדת יותר מידי עם הראש וחיפשה דרך להחיות את הלב והנשמה. כך הגיעה לייעוד שלה, וכיום היא מלווה נשים בעלות עסק עצמאי ומסייעת להן לעשות סדר ולקבל בהירות בניהול הכלכלי של העסק והבית כדי לנהל את שניהם בנינוחות ובשמחה עם תודעת שפע שמאפשרת להן לתכנן ולהגשים את כל המטרות והחלומות שלהן.
היא מעידה: "בסוף התהליך, עסק שמחזור ההכנסות שלו הוא 5,000 ש"ח בחודש יכול לעיתים לגדול גם ל- 50,000 ש"ח".

לכתבה »