תרבות

תוכן מקודם

בלעדי: התגלית של נאס"א שתעזור לכם לשים סוף לעייפות והכאבים ככה שתחזרו לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

דניאל איבגי  3.2.22 // 16:15

למה אנחנו ישנים? תשובה חד משמעית לשאלה הזו, מדענים עד היום לא מסוגלים לספק. אבל על דבר אחד אין ספק. השינה היא פעילות חיונית לחיים שלנו, לבריאות וליכולת לתפקד.

הבעיה? יותר ויותר ישראלים ואנשים ברחבי העולם לא מצליחים לישון כמו שצריך בלילה. ברוב המקרים מדובר בכאבים ולחצים שהגוף שלנו אוגר.  כ-80 אחוזים מבני האדם בעולם יסבלו לפחות פעם אחת בחייהם מכאבי גב תחתון. 

בכל רגע נתון, 18 אחוזים – כמעט אחד מכל חמישה אנשים – סובלים מכאבי גב. הוסיפו לזה את אחוז הסובלים מכאבי ברכיים, כאבי צוואר, כפתיים, או קשיי נשימה ותקבלו סטטיסטיקה שאתם חלק ממנה או, שסביר להניח שתהיו חלק ממנה מתי שהוא בחיים. 

למה זה קורה? ובכן – הגוף שלנו סופג המון עומס ולחצים משהות ממשוכת בתנוחות לא טבעיות כמו עמידה או ישיבה על כסא. והלחץ הזה הוא המקור לכאבים שלא מאפשרים לנו לישון כמו שצריך בלילה ובנוסך לכאבים המתמשכים לסבול גם מעייפות כרונית. 

אחרי הרבה שנים חשוכות מרפא לבעיה, סוף סוף יש פתרון. חוקרים בנאסא מצאו את זווית השכיבה האופטימלית שמצליחה לייצר תהליכים מסוימים בגוף שמקלים על הגוף משמעותית ועוזרים לשחרר את הסבל והכאבים. בדרך זו, כל אחד יכול להינות משינת לילה רציפה ואיכותית נטולת כאבים. 

יצאנו לפגוש את תומר בן חמו, מנכ"ל אירופלקס, שיעזור לנו לשפוך אור על המציאות החשוכה של מאות אלפי ישראלים.   

 

"שבמצב שבו פלג הגוף העליון והרגליים מורמים, הלחץ לא מצטבר במקום אחד אלא מתפזר בצורה שווה ומפחית משמעותית את העומס מהגב מהרגליים, הירכיים ומהצוואר"

תגיד תומר, מה הקשר בין מעבדות המחקר של נאס"א לאיכות השינה שלנו כאן על כדור הארץ?

"המקור לרוב כאבי הגב, השרירים והמפרקים שלנו בגוף, מגיע מלחץ ועומס שמצטבר וגורם לנו לסבל וכאבים. עכשיו, אין מצב שבו מופעל יותר לחץ על הגוף מאשר בזמן שיגור של חללית. 

עוצמת הלחץ וכוחות ה-גי שמופעלים על האסטרונאוטים בתוך החללית יכולים לגרום לנזק אמיתי עוד לפני שבכלל יוצאים מהאטמוספרה. 

כדי לאפשר לאסטרונאוטים לצלוח את השיגור המעדנים בנאסא ניסו למצוא את התנוחה שתקל עליהם בצורה הכי טובה שאפשר".

ומה הם גילו?

"שבמצב שבו פלג הגוף העליון והרגליים מורמים, הלחץ לא מצטבר במקום אחד אלא מתפזר בצורה שווה ומפחית משמעותית את העומס מהגב מהרגליים, הירכיים ומהצוואר".

תקן אותי אם אני טועה, אבל עליי, ואני מניח שעל כל מי שקורא, לא מופעל לחץ וכוחות ג'י כאלו אינטנסיביים במהלך היום יום שלנו.

"אתה צודק, אבל אנחנו כן סובלים מאלמנט השחיקה. אנחנו מבלים את רוב היום שלנו בתנוחה שלא טבעית לגוף שלנו כמו ישיבה על כסא. עם הזמן, הלחץ שמצטבר גורם לבעיות, סבל וכאבים. 

80% מהאוכלוסיה יחוו את הבעיה הזו בשלב מסוים בחיים שלהם. זה לא משהו שמשותף למיעוט מסוים באוכלוסיה. ואת רוב הכאבים אנשים חווים במהלך הלילה. שאנחנו שוכבים במצב מאוזן. 

כל אדם שסובל מכאבי גב מכיר את התחושה הזו שהוא שוכב במיטה. זה קורה כי המיטה שאנחנו שוכבים עליה שטוחה, אבל הגוף שלנו לא שטוח. ובמצב כזה, הגוף שלנו שגם ככה אוגר המון לחץ לא מקבל תמיכה שווה".

ואיך בדיוק שינה בזווית שאתה מספר עליה תעזור לי לישון טוב יותר לילה?

"דבר ראשון, שפלג הגוף העליון מורם, כל המתח והלחץ משתחרר מהגב התחתון ומאפשר לכל הרצועות ולכל השרירים להירגע. בנוסף, הגב האמצעי, הגב העליון, הכתפיים והצוואר מקבלים תמיכה שווה באופן טבעי.

הרמת הרגליים והברכיים עוזרים גם הם להפחית את הלחץ שמצטבר בגב התחתון ובנוסף, משווה את גובה העקב לגובה הלב מה שמאפשר זרימת דם אופטימילת מכף רגל ועד ראש ומאפשר ללב להתאמץ פחות. 

בסופו של דבר, שכיבה בזווית של 120 מעלות, מביאה את הגוף למצב של אפס לחץ, מתח, מדובר בתנוחה הכי מרגיעה ללב, לגוף, למערכת הנשימה ומערכת העצבים".

אוקי, אז איך אפשר לייצר זווית שכיבה כזו במיטה שלי? אני הרי ישן בחדר שינה, לא על כסא של אסטרונאוט בתוך חללית.

"הרבה שנים ידעו שהבעיה העיקרית שמפריעה לנו לישון זה הלחץ שמצטבר בגב ובשאר הגוף, אבל לא היה פתרון לשחרור הלחץ באופן קבוע ורציף. ברגע שהתגלית שמצאו החוקרים בנאס"א פורסמה לקהל הרחב, הדרך לפיתוחים ופתרונות שיוכלו לעזור גם למגזר הפרטי ולאנשים רגילים יצאה לדרך. והיום, יש מיטות מתכווננות עם מנגנונים אוטומטים שמאפשרים לך בלחצית כפתור פשוטה על שלט לכוון את זווית השינה שלך לנוחיות מקסימלית.

כללי הבסיס לשחרור הלחץ הם הרמה של פלג הגוף העליון ושל הרגליים, אבל כל בן אדם בנוי מעט אחרת ונוחות מושלמת זה דבר אינדיווידואלי. זאת הסיבה שמיטות מתכווננות לא מקובעות לתנוחה מסוימת אלא מאפשרות לכל אחד את החופשיות להגיע לנוחות מקסימלית שמתאימה לו".

לקחת כדורי שינה או משככי כאבים שמהווים פתרון זמני, מלאכותי ומעניקים הקלה רגעית. או לטפל בבעיה מהשורש

תומר, ממה שאני יודע, מיטה מתכווננת זה משהו שאתה רואה בבתי חולים, מה הקשר לזה ולחדר השינה שלי?

[צוחק] "תראה, פעם זה היה נכון. אני חושב חלק שאנשים פשוט לא קישרו את בעיות הגב והכאבים לזווית השינה שלהם בלילה. כמה סיפורים שמעת על אנשים שלא יכולים לישון במיטה ומוצאים את עצמם חצי לילה מחליפים תנוחה כדי להרגיש בנוח. 

הרבה אנשים גם בהמלצת רופאים מניחים כריות בכל מיני מקומות, מתחת לרגליים ובין הברכיים, זה בהחלט מקל ומשחחר מעט לחץ. הבעיה היא שברגע שנרדמים אנחנו זזים במהלך הלילה ואז גם הכריות זזות וכל התמיכה שהן מעניקות לנו נעלמת.

אתה מבין, לא רק מי שנמצא בבית חולים סובל. הרבה אנשים מנהלים חיי יום יום תוך כדי שהם סוחבים איתם כאבים ולחצים. הם פשוט חיים עם זה כי החיים לא מחכים לאף אחד.

אבל תן לי לשאול אותך משהו, מה עדיף? לקחת כדורי שינה או משככי כאבים שמהווים פתרון זמני, מלאכותי ומעניקים הקלה רגעית. או לטפל בבעיה מהשורש ולנצל את הטכנולוגיה והידע המתקדמים שיש היום על גוף האדם כדי לטפל בגוף שלנו בצורה טבעית?

ומעבר לזה, גם ברמת הנראות מיטות מתכווננות היום נראות מדהים, ויש לך מיטות מעוצבות בכל מראה שתבחר, כאלה שמשתלבות נהדר בכל חלל. היום מיטות מתכוונות שמות בכיס הקטן את המיטות הרגילות מבחינת נראות והתאמה לחללים שונים."

ממה שזה נשמע מדובר בפתרון קסם, זה יכול להחליף דיאגנוזה וטיפול של רופא?

"אני ממש לא מתיימר לההחליף רופא ואני לא רוצה שמישהו יחשוב שמדובר בפתרון קסם. מי שסובל מבעיה אורטופדית חמורה כמו פריצת דיסק למשל, לא יכול לצפות לישון כמה לילות על מיטה מתכווננת ולקום כמו חדש. 

מה שכן, המידע שאנחנו מתבססים עליו כאן לא הומצא במקומות שכוחי אל אלא במעבדות המחקר של
נאס"א והוא מגובה ומאושר על ידי כל הגורמים המוסמכים. 

שינה על מיטה מתכוונת בזווית נכונה, עוזרת למנוע שחיקה של הגוף על ידי כך שהיא מייצרת סביבת שינה אופטימלית שעוזרת לשחרר לחצים ועמוסים ומאפשרת לגוף להירגע, לחדש ולעשות לעצמו רי-סטארט בכל לילה מחדש". 

איך אפשר בכלל לישון כאלה כזוג על מיטה מתכווננת?

"שאלה מצוינת, ועכשיו הרמת לי להנחתה לגבי עוד יתרון מובהק של המיטה המתכווננת. מיטה מתכווננת מגיעה עם מנגנונים נפרדים לכל צד במיטה, מה שמייצר אוטונומיה מוחלטת לכל אחד מבני הזוג. 

כל אחד יכול לכוון את זווית השכיבה המועדפת בזמן שהמנגנון עובד לאט ובצורה שקטה מאוד, ככה שבן הזוג לא מרגיש שום תזוזה ושום רעש. 

שמע, אתה בטח יודע שעניין השינה המשותפת יכול להפיל נישואין, בטח אחרי כמה שנים של שינה עם בן זוג שלא מפסיק לזוז ולהסתובב במהלך הלילה. בהקשר הזה, ההפרדה המוחלטת ששינה על מיטה מתכווננת מאפשרת לשני הצדדים של המיטה ממש יכולה להציל נישואין.

ועוד דבר, מי שישן עם בן זוג שנוחר כל הלילה, בוודאי ישמח לשמוע שהרמת פלג הגוף העליון במהלך השינה פותחת משמעותית את דרכי הנשימה ומפחיתה משמעותית את הנחירות.

עוד יתרון משולש שגם מקל על הנשימה של הנוחר, גם על האוזניים של בן הזוג, וגם על שינת הלילה של שניהם יחד". 

״אנחנו פרוסים בכל רחבי הארץ ומציעים את המחירים האטרקטיביים ביותר שניתן למצוא. ואני אומר את זה באחריות מלאה"

תראה, האסימון מתחיל ליפול אצלי לגבי מיטה מתכווננת, אבל למה דווקא באירופלקס?

"אנחנו חברה ותיקה מאוד בתחום השינה בארץ. ואנחנו מציעים את המבחר הרחב ביותר של מיטות מתכווננות בישראל. אנחנו פרוסים בכל רחבי הארץ ומציעים את המחירים האטרקטיביים ביותר שניתן למצוא. ואני אומר את זה באחריות מלאה".

אז אתה בעצם הרובין הוד של עולם השינה בישראל?

"אני לא רובין הוד, אבל אין ספק שלפני מספר שנים קיבלתי החלטה להנגיש את היתרונות שמיטה מתכווננת מציעה ואת המהפך שהיא מייצרת בחיים של אנשים לכל בית בישראל.תראה, עד לפני מספר שנים, מיטה מתכווננת הייתה עולה סביבות 20,000 – 40,000 שקל. 

לא עוד!

אני והשותפים שלי הגענו להבנה ששינת לילה רציפה ואיכותית וחיים נטולי כאבים וסבל, זה משהו שחובה לכל אדם ולא מותרות ששמורה רק לאלו שידם משגת".

אז מה לגבי המחיר?

"כמו שאמרתי, אנחנו מציעים את מבחר המיטות הרחב בישראל. בטווח מחירים שמתחיל ב 9,990 שקלים.

הפחתנו את המחיר משמעותית והנגשנו אותו לכל בית בישראל וזאת בלי להתפשר במילימטר על איכות המוצר. בנוסף, יש פריסת תשלומים נוחה מאוד ואחריות למשך 10 שנים מלאות.

תן לי לשאול אותך משהו,

אתה מכיר עוד מוצר שניתן לקבל עליו אחריות מלאה של 10 שנים? זה בזכות העבודה שהמוצרים שלנו מגיעים בכזה תו תקן שהם לא מתקלקלים ושומרים על עצמם כמו חדשים למשך שנים רבות".

תומר, מה קריטי שאדם ידע לפני שהוא הולך לקנות מיטה?

"חשוב לקחת בחשבון שמיטה איכותית היא אחת הרכישות הכי חשובות שאנחנו עושים בחיים שלנו.

קודם כל היא משמשת אותנו לילה אחרי לילה. סביבות ⅓ מהחיים שלנו אנחנו נמצאים במיטה, ול ⅓ הזמן הזה, יש הפעה ישירה ומשמעותית על ⅔ האחרים האחרים. איך שנראה הלילה שלנו ככה נראה היום שלנו למחרת. 

בנוסף, מיטה זה משהו שמשרת אותך לתקופה ארוכה של 10 שנים לכל הפחות. אתה ידוע, בממוצע אנשים מחליפים יותר בתים מאשר מחליפים מיטות. 

המסר שחשוב לי להעביר כאן למי שקורא זה שרכישת מיטה היא אחת ההחלטות החשובות שאתם לוקחים במהלך החיים, צריך לקחת את זה בחשבון כי שתוכלו לקבל החלטה נכונה". 

״אנשים שסובלים מכאבי גב קשים, כאבי צוואר, כתפיים, בעיות נשימה כתוצאה מאלרגיות, אסטמה או דום נשימה ובעיות בעמוד השדרה״

תומר, מי שסובל מכאבים באזורים שציינת היום, מכל בעיות השינה ואתם לילות לבנים, ושומע לראשונה על מיטה מתכווננת, מה אתה היית מציע לו לעשות?

"בימים אלה ממש יצאנו בסדרה חדשה של סרטונים על חיסול הכאבים ושינוי חווית השינה ב180 מעלות. הסדרה הזו נוצרה מסיבה אחת בלבד: לעזור לכל מי שסובל מכאבים שמונעים ממנו תפקוד יום יומי, להכיר את הפתרון והאפשרויות ששינה על מיטה מתכווננת פותחת בפניו, כדי שהוא יוכל להראות ולהבין אם זה הפתרון שיכול להתאים לו, לפני שהוא רץ לבזבז כסף וזמן. 

אני מדבר שם בהרחבה על אנשים שסובלים מכאבי גב קשים, כאבי צוואר, כתפיים, בעיות נשימה כתוצאה מאלרגיות, אסטמה או דום נשימה ובעיות בעמוד השדרה. 

מי שיצפה בסדרה הזאת (בחינם לגמרי כמובן), אין לי ספק שיראה את האור בקצה המנהרה וימצא את הדרך לשדרג את חווית השינה ואת איכות החיים שלו באופן משמעותי וקבוע. במקום להמשיך לפחד שהכאבים יחזרו וישביתו אותו לגמרי בעתיד".

איך מגיעים לצפות בסרטונים האלה?

"זה הדבר הכי קל בעולם, אני מצרף לכאן קישור מיוחד שכל מי שלוחץ עליו ונרשם מקבל ישירות למייל שלו גישה מיידית לסרטון הראשון בסדרה. 

ואם בזכות הכתבה שלך הרבה אנשים יצפו בבסרטונים, מספיק לי לדעת שעזרתי לאדם אחד, למשפחה אחת, להפסיק לסבול את הכאבים וסוף סוף לחזור ולישון כמו שצריך בלילה, אז אני אדע שיש תמורה להשקעה שלי.

<<< כדי לקבל גישה ולצפות בסדרת הסרטונים לחצו כאן על הקישור >>>

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »