לייף סטייל

אלבום חתונה זה כבר לא כאב ראש! ככה אפשר להנציח באלגנטיות את זיכרון יום החתונה, בתהליך נעים וחווייתי תוך חודש בלבד להחזיק במתנה מרגשת ומיוחדת שנשארת לכל החיים.

עשרות זוגות בישראל דוחים את ההתעסקות עם התמונות מהחתונה, במחשבה שזה ייקח זמן רב ועבודה מתישה. הם לא יודעים, אבל תוך חודש אפשר להפוך את הערב הבלתי נשכח לזיכרון מוחשי מרגש, בקלות ובלי מאמץ בכלל.

דניאל איבגי  1.2.21 // 09:30

"לעבור על התמונות מהחתונה? למי יש כוח…" טל, נשואה כבר שנתיים, סיפרה על המשימה שנדחתה שוב ושוב, הרבה אחרי הערב שבו התחתנה עם אילון בעלה, "לא מספיק הייתי בתכנונים לחתונה עצמה במשך 8 חודשים, גם אחריה אני צריכה לעבוד? מפה לשם כבר עברו שנתיים, אבל האמת שמבאס אותי שאין לי אלבום שיהיה אפשר לדפדף בו, להיזכר בערב הכי מיוחד שהיה לי בחיים."

טל היא לא היחידה, מאות כלות בישראל מתמודדות עם אותו הקושי המוכר: מצד אחד הרצון שתהיה מזכרת מרגשת מהחתונה שיהיה אפשר להראות לילדים, או לבני המשפחה שלא היו יכולים להגיע לאירוע. וגם מתנה יפה להורים הגאים שחיכו לרגע כבר מאז שהודיעו לחברים ש"טלוצ'קה שלנו מתחתנת!", ובעצמם השקיעו זמן וגם לא מעט כסף, כדי שהאירוע עצמו ייצא לפועל.

"זה כבר לא מפתיע אותי," מספרת עדי שמאי, בעלת מותג הבוטיק 'עדיקה עיצוב אלבומים' ועם ניסיון של 16 שנה בתחום, "מגיעות אליי כלות עם תמונות של חתונות גם מלפני 10 ו-12 שנה. ככה זה, הרצון להפוך את הערב הבלתי-נשכח למזכרת מוחשית תמיד יישאר. כלות ישמחו לשמוע שיש פתרון ליצירת אלבום חתונה ברמה גבוהה, שיקית ובצורה סופר נוחה שלא גוזלת זמן וכמעט ללא התעסקות".

"באמת אוהבת את העבודה, כל יום מוכיח לי את זה מחדש," עדיקה, מעצבת אלבומי תמונות לאירועים כבר 16 שנה.

אלבום תמונות חתונה בלי התעסקות? תשמעי, זה נשמע כמו חלום רחוק…

"אני יודעת, בדרך כלל כשאני מספרת לכלות שלי (אני לא קוראת להן לקוחות, בשבילי הן תמיד כלות, גם אם הן התחתנו כבר לפני 3 שנים) שתוך 14 יום כבר תהיה להן סקיצה גמורה של כל האלבום במייל, הן חושבות שאני עובדת עליהן. תשמעי, אני יכולה להבין את זה. הצלם שולח שבועיים אחרי החתונה אלפי תמונות, חלק כפולות, חלק מאוד דומות. את יודעת מה זה לשבת לעבור עליהן אחת אחת? זה יכול לקחת שבועות שלמים!

ולא רק זה, גם אחרי שאת מסננת את כל אלפי התמונות, את צריכה לבחור את אלה שאת רוצה באלבום. קשה לבחור, הכל נראה יפה, או שהכל מכוער. המון תמונות נראות דומה, כשמתחילים לחשוב מה לבחור פשוט לא מצליחים לצאת מזה. וזה רק השלב של התמונות, מה עם העיצוב? התאמה בגודל, סידור תמונות לפי דפים, לפי הסדר. שתהיה להן משמעות ולא סתם לזרוק 300 תמונות רק כדי שיהיה אלבום".

"צריך לדעת אילו תמונות לבחור, איפה לשים אותן ואיך לסדר אותן. זה עושה הכל," עדיקה.

טוב זה נשמע באמת המון עבודה, ואיך בכלל אפשר לתת משמעות לסידור של תמונות באלבום?!

"תראי, יש הבדל ענק בין תיקיית תמונות במחשב ובין אלבום חתונה מוחשי. להעביר תמונות במחשב מספיק שהן יהיו לפי הסדר. אבל כשאת יושבת עם בן הזוג, עם המשפחה ופותחת את האלבום, זה כמו לפתוח ספר. את מדפדפת וכל נייר לוקח אותך לרגע אחר ביום המיוחד שלכם. התמונות מספרות סיפור, הן חייבות 'להתכתב' אחת עם השניה. להיות מתואמות כדי להעביר את החוויה.

הרי בשביל מה כלות מתעקשות (ובצדק) על אלבום חתונה? מדובר בערב שהושקעו בו לא רק מאות אלפי שקלים, אלא גם המון חשיבה והתרגשות. באמת, ערב מיוחד במינו וחוויה של פעם בחיים. את כל הדברים האלה את רוצה להעביר בסיפור שתקראי אחר כך. הרי בעוד 10, 20 שנה מה נזכור מהערב הזה? כל מה שיישאר לנו זה התמונות. הסידור באלבום צריך להעביר את החוויה כדי שנוכל לחיות את הערב הזה מחדש.

 

"תמונה שמספרת סיפור", מתוך אלבום לדוגמה שעיצבה עדיקה.

בואי אני אספר לך משהו. הייתה לי כלה שעשתה אצלי אלבום חתונה מושלם וכל כך התלהבה שהיא רצתה גם אלבום לאירוע החינה. 'אבל עדיקה, התמונות שם ממש לא מוצלחות 'היא הזהירה אותי. אמרתי לה 'עליי'. בסוף האלבום של החינה עלה על כל הציפיות! הסידור של התמונות, העריכה המדויקת, הסיפור שעבר דרך העיצוב – גרם לה לאהוב מחדש את התמונות, ואז הזיכרון של האירוע הפך פשוט מושלם בשבילה!".

אז העיצוב ממש השפיע על התמונות עצמן… אבל אם אני מתעצלת לבחור את התמונות מלכתחילה?

"יודעת מה, את אפילו לא צריכה לעשות את הסינון של התמונות לבד. זה תכל'ס הצעד הראשון והכי קשה. 

אני נוהגת לשלוח קובץ שעוזר לחלק את התמונות לפי קטגוריות. אני שולחת את הקובץ עם מספר התמונות הרצוי ומסבירה להן על מה כדאי לתת דגש ומה פחות חשוב. 

ככה כלות שדחו את ההתעסקות עם התמונות של החתונה יכולות להיעזר בקובץ והוא עושה להן סדר בראש ומקל משמעותית על העבודה. אבל האמת, יש גם כלות שאומרות לי: 'אני סומכת עליך לגמרי ולא רוצה להשקיע בזה אפילו דקה. אולי תעשי את זה את?'. 

במקרה כזה אני מקבלת את כל התמונות, מסננת וממיינת במקצועיות, מוציאה מהתמונות את הטובות ביותר ורק אז ממשיכה לעיצוב האלבום". אני מאמינה באלבום עם תמונות 'היילייטס', נבחרות, שמצד אחד מספר את הסיפור המדויק ללא כפילויות ומצד שני לא מפספס רגעים מרגשים".

טוב זה ממש יחסוך לי זמן אם את אפילו תבחרי לי את התמונות. אבל אם זה לא ימצא חן בעיני?

"אין כזה דבר! הכול ייעשה בדיוק לפי איך שאת רוצה. אני מאוד פתוחה לשמוע את הכלות והרצונות שלהן, ובכל מקרה שום דבר לא יודפס עד שלא תאשרי לי את הסקיצה".

יופי, טוב לשמוע. אז את יכולה לגלות לי מעכשיו איך פחות או יותר ייראה אלבום החתונה שתעצבי לי?

"תראי, מבחינת סגנון אחד הדברים שמאפיינים אותי ואת האלבומים שלי, זה העיצוב האלגנטי, הקו הנקי ועד המינימליסטי. אין קשקושים, צבעים מוגזמים. זה לא אני. התמונות מספיק מרגשות וצריכות להיות בקדמת הבמה. אני מספרת את הסיפור כשאני נותנת לכל תמונה את המקום הראוי לה, בגודל הנכון, במקום הנכון ובדיוק מושלם.

הקו האלגנטי הוא מה שמייחד את העיצובים שלי, כלות מגיעות אליי במיוחד בשביל זה. הן יודעות בדיוק מה הן אוהבות, אבל לא מוצאות את זה בשום מקום אחר. אגב, היו אצלי שתי כלות, חברות, שאמרו לצלם שלהן שהן לא יעשו דרכו את האלבומים, רק כי הוא לא עבד איתי. הן אמרו לו חד משמעית 'אם זה לא דרך עדיקה אנחנו לא רוצות', ולא היה אכפת להן לשלם יותר כסף בשביל זה.

"הייחודיות שלי זה עיצוב עדין, נקי. משהו שתמיד יתאים. גם בעוד 10 ו-20 שנה," עדיקה.

הכל מאוד עדין, מאוד מדויק. תוכלי לראות עיצובי דפים של אלבומים שהכנתי ותביני את זה מיד. זה נקרא 'עיצוב על-זמני', שיהיה תמיד באופנה, להבדיל מעיצוב תקופתי נגיד. אני לא רוצה ליצור מצב שבו בעוד 10, 20 שנה את תפתחי את האלבום ותגידי 'מה זה מה שעשו לי פה'. זאת לא המטרה".

אני מבינה את ההיגיון, קו אלגנטי ונקי הוא תמיד באופנה. אבל איפה פה הייחודיות בעצם?

"בואי אני אגיד לך משהו. להגיד קו נקי זה לא אומר פשוט ובנאלי! ממש לא. כמו שלכל זוג יש את הייחוד שלו, ככה גם לכל אלבום השוני שלו. יותר מהעיצוב עצמו, יש גם איכות וגימור ברמה גבוהה של כריכה יוקרתית. עבדתי עם הרבה בתי דפוס לאורך השנים, ובסוף מצאתי את מי שמדפיס לי באיכות הכי טובה, גם בדפי הפוטו עצמם (נייר איכותי שמתאים להדפסת תמונה ברזולוציה גבוהה), וגם בכריכות פשתן איכותיות שנכרכות בעבודת יד. 

"פתיחה שטוחה של דפים מאפשרת לשים תמונות במרכז הדף ולשמור עדיין על העיצוב," עדיקה.

למשל באלבום עם פתיחה שטוחה לחלוטין, אפשר לשים תמונה לכל רוחב הדפים בלי לפגוע בתמונה עם פס לבן באמצע של הנייר. אגב, ידעת שכריכות של אלבומים רגילים עושים מבד של ספות? באלבומים שלי אין כזה דבר. הם עטופים בבד פשתן במגוון מרקמים וצבעים ועל הכריכה מוטבעים השמות של הזוג.

 

אה, וואו. לא נראה לי שזה משהו שאפשר לעשות כשמדפיסים אלבום תמונות באינטרנט, נכון?

"ממש לא! בהדפסת אלבום באינטרנט את צריכה לעצב בעצמך, מה גם שהאפשרויות לא רבות ובעיקר האיכות שונה לחלוטין. תמורת מחיר סביר מקבלים תוצר בינוני ומטה. זה לא אלבום ששורד שנים במשפחה, חבל מלכתחילה להשקיע בזה כסף אם תשאלי אותי. השקעת כל כך הרבה בחתונה, למה לא ליצור מזה מזכרת באיכות טובה??

גם לרוב לא יאפשרו אופציה של נייר מיוחד, הכל שם סטנדרטי. יש למשל כלות שמגיעות אליי במיוחד כי הן רוצות נייר יוקרתי ומיוחד יותר מסוג פוטו. למשל נייר כותנה גרמני שנקרא 'פיין ארט' שיש לו מרקם ייחודי וגם נותן לוק אחר לגמרי לתמונות בהדפסה. יש גם דף מאוד יקר שנקרא ולווט (Velvet) שהוא לגמרי מט. אפשר לעמוד מתחת לשמש ובכלל לא יראו אור מסנוור מהתמונה. 

תראי, אני ממש לא אומרת לא לעצב בכלל באינטרנט. אם מדובר באלבום תמונות של הטיול בתאילנד, או של תמונות מהירח דבש, או אפילו צילומי זוגיות והיריון… אז בטח, עיצוב באינטרנט יכול להיות פתרון. לעצב לבד, כי באמת לא צריך מיומנות מיוחדת והתוצאה שמקבלים מספיקה. אבל חתונה? היום המיוחד בחייך? תני לו את הכבוד שלו, המקום שלו. חייב להשקיע פה באיכות הנייר, בכריכה מיוחדת, עיצוב שיעביר רגש.

זאת פשוט רמה אחרת. ממש לא אלבום שדוחפים בקופסה בעליית גג. האלבום שלי מוצג לראווה בספרייה בסלון ומדפדפים בו כל הזמן. כל כך כיף להסתכל בו, זה הופך את כל הזיכרון של אירוע החתונה למשהו מדהים ומרגש בכל דפדוף. שלא לדבר על זה שמעניקים את האלבום עצמו כמתנה להורים, לסבא ולסבתא. אני גם מתאימה את העיצוב של האלבום לפי מי שמקבל אותו, זה אחד הדברים שהכי אוהבים".

 
 

"אפשר להטביע את השמות בזהב על הכריכה, הכריכה מבד פשתן איכותי," עדיקה.

רגע, מה? את מתאימה את העיצוב של האלבום לפי מי שמקבל אותו?? הורים, סבא וסבתא?

"מדהים, הא? עוד שירות ייחודי שמקבלים רק אצלי. תחשבי על זה: סבא שלך מקבל את אלבום החתונה, פותח ומדפדף. מה הוא רוצה יותר לראות, את החברים שלך רוקדים או את הנכדים שלו איתו בתמונה משותפת? זאת חוויה אחרת לגמרי, הופך את כל העניין של האלבום למתנה אישית מרגשת למשפחה שלהם. 

אגב, רוב הכלות שלי בוחרות בסט של שלושה אלבומים, כדי לחלק להורים משני הצדדים. אז אני מחליפה את התמונות של המשפחה ככה שלכל אחד יהיה את התמונות של המשפחה שלו. מדובר ב2-3 דפים סך הכל, אבל זה כל כך משמעותי כשאמא ואבא שלך יפתחו את האלבום וירגישו שהוא מותאם בדיוק עבורם, עם חשיבה אישית. זה כל כך משמעותי להם! ממש מרגש".

טוב תקשיבי, מדהים. גם אמרת שכל זה קורה תוך חודש? מדחייה של חודשים ושנים פשוט יהיה לי אלבום מוכן?

"נכון. מרגע שהתחלנו לעבוד והעברת את התמונות שאת רוצה, לפי הקובץ שלי ובליווי מלא כמובן, את מקבלת סקיצה ראשונה תוך 14 יום למייל. אם יהיו לך שינויים אני אשנה ואשלח לך לאישור סופי. אחרי שאת מאשרת, תוך 14 יום נוספים האלבומים מודפסים ומגיעים עם שליח עד הבית. כל אלבום ארוז בקופסה ובשקית אלבד נפרדת, ממש מוכן כבר למתנה. 

אני אגלה לך סוד, לפעמים גם תוך פחות משבועיים אפשר להרים אלבום, זה מאוד תלוי. פעם הגיעה אליי מישהי שבוע לפני יום הנישואים. תוך 10 ימים כבר היה לה אלבום חתונה מודפס ביד, עם הנצחת סיפור החתונה שלהם. היא בעצמה אמרה לי שבעלה התרגש מאוד, ולא קל לרגש אותו".

מתנה לכל החיים, אלבומים בגימור אלגנטי בעיצובה של עדיקה.

אז יאללה, מה אני עושה כדי להפוך את כל התמונות שלי במחשב לאלבום מרגש מותאם אישית?

"הדבר הראשון שאת צריכה לעשות זה למלא את הפרטים שלך בטופס הזה. אני כבר אחזור אליך ויחד נבחר את האלבום שיתאים לכם בדיוק. אחרי שנסגור על הפרטים, אני אעביר לך קובץ שיעזור לך לבחור תמונות מתאימות לאלבום, או אם את רוצה, אעשה בשבילך את כל הסינון של התמונות משלב אפס, מהתיקייה שהעביר לך הצלם. 

בשלב הבא תקבלי למייל סקיצה ראשונה של העיצוב, ואם תרצי לתקן או לשנות דברים מסוימים אז כמובן אני ואת נהיה בקשר צמוד עד שתהיי מרוצה. בסופו של דבר נעביר את העיצוב לבית הדפוס. תוך 14 יום נוספים, האלבום יגיע אלייך הביתה עם שליח. 

את תקבלי אלבום מושלם שינציח את היום המיוחד שלכם, תוכלי סוף סוף לתת כמתנה להורים, להציג אותו בבית ולהראות אותו גם לילדים בשלב מתקדם יותר. זה יהפוך את היום הבלתי-נשכח, לזיכרון מוחשי יפהפה שירגש אתכם, כל פעם מחדש כשתפתחו את האלבום".

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

כתבות דומות

הטוויסט העיצובי הסודי שהופך כל בית פשוט לאימפריה

קיר בחדר השינה שהוא בעצם אקווריום, מטבח שנעלם בלחיצת כפתור – וחדר כושר שקוף שמשקיף אל הסלון. נשמע כמו פנטזיות שקיימות רק בדמיון? תחשבו שוב. הילה ואבי בן שאנן שעיצבו בתי מלון בארץ ובחו"ל טוענים שאפשר לקחת את הטרנדים המופרעים ביותר מעולם העסקים – וליישם אותם בבתים פרטיים בעבודות בוטיק. מוכנים להפוך את הבית ליצירת מופת? ככה תעשו את זה

לכתבה »

לא רק לבוגרי 8200, ובלי פסיכומטרי: מספיקה השאיפה ללמוד, ואתה פסיעה מקריירה יציבה בסייבר תוך שנה

לצד המחסור העצום של עובדים בתחום הסייבר, שהגיע אפילו עד שולחן הממשלה עם ניסיונות לעזור, חברת ההייטק סמארט גרופ מציעה קורס מצליח לקריירה נגישה מתמיד בתחום הסייבר, לצעירים שחולמים על חיים טובים ומפנקים. "זה לא קורס העשרה", מסבירים בחברה. "כחברת הייטק אנחנו יודעים מה התפקיד ביומיום של אנשי סייבר ובהתאם לכך מכינים לקריירה בהייטק. נקודה"

לכתבה »

התגלית של נאס"א שתעזור לכם לישון כמו מלאכים.

סובלים משינה לא טובה ומעייפות שלא נגמרת? מסתבר שאתם לא לבד וכל ישראלי שני (50%) שותף לצרה הזו. לטענת תומר בן חמו, מנכ"ל חברת אירופלקס, תגלית פורצת דרך שפותחה לאחרונה במעבדות המחקר של נאס"א תרמה לייצור פתרון מהפכני ("מיטה מתכווננת") ששם סוף אחת ולתמיד לכל כאבי הגב ובעיות השינה, דבר שיהפוך את הלילה שלנו לחוויה מפנקת כמו במלון 5 כוכבים. וכל זה? במחיר שווה לכל כיס. יצאנו לבדוק.

לכתבה »

עידן דנש: "10 לקוחות בשיווק בדיגיטל, וזה מספיק כדי להתפטר"

מתים לעשות שינוי קריירה ולהגיד "ביי" לבוס? עידן דנש טוען, שבישראל 2022 עם יותר מ-600,000 בעלי עסקים שצמאים ללקוחות מדי יום, מי שילמד לנצל את פייסבוק ואינסטגרם ולהפוך גולשים אנונימיים לפניות איכותיות – יוכל לבנות תוך 6-12 חודשים עסק יציב (מהבית) מבוסס אינטרנט, ככה שמהר מאוד ניתן יהיה להתפטר מהעבודה בלב שקט ובלי דאגות. והיופי? צריך בשביל זה סך הכל 10 לקוחות. יצאנו לבדוק.

לכתבה »